Sobota, 20. apríl 2024

Keď nám dievčatá robia radosť

SITA/AP Photo/Giovanni Auletta

Najlepší liek na predvolebnú kampaň a Erika Tomáša v priamom prenose je prepnúť na preteky v lyžovaní. Dievčatá sú fajn. Aj variť vedia, aj prať vedia. Ak aj športujú, to je bonus navyše. Ešte aj pekné sú. V úvode roka nám robia radosť najmä športovkyne.

Petra Vlhová už klasicky, vždy je radosť ju sledovať a istota státia na pódiu je minimálne rovnako vysoká, ako Dankov stožiar.

Je priam balzam na dušu pozerať do pekných očí oboch Fialiek a počúvať ich úprimnú spoveď pred mikrofónom redaktora. Aký kontrast, keď prepnete na politickú diskusiu.

Ivona najkrajšia Fialková

Tento prívlastok patril ešte donedávna sestre Paulíne, ale Ivona je tiež veľmi pekná, nie? V nedeľu dosiahla na majstrovstvách sveta v biatlone životný výsledok.

Kým ešte nedávno myslela na koniec kariéry, teraz nemala ďaleko od cenného kovu. Šieste miesto v stíhacích pretekoch je vynikajúce. Už v piatkovom šprinte obsadila deviatu priečku, ktorú dokázala ešte vylepšiť.

V stíhačke nevyšla len prvá strelecká položka, po ktorej musela ísť do dvoch trestných okruhov. Nebyť tejto chyby, mohlo chutiť Fialkovcom večerné perlivé zapíjanie bronzu.

Skúsenejšia a úspešnejšia Paulína je možno trochu v úzadí, ale to vôbec nevadí. Raz je hore jedna a raz druhá. A príde čas, keď budú hore obe.

Petra najlepšia Vlhová

Petra Vlhová v tejto sezóne vystúpila z tieňa Mikaely Shiffrin(ovej) a dokázala, že ju vie pravidelne porážať. Kdesi som zachytil reči o pokore, vďaka Liviovi Magonimu však z Vlhovej tímu sršia hlavne ambície a to je dobre. Pri takej kvalite, akú Petra má, musí ísť pokora trochu bokom.

Božská Mikaela sa svetového pohára v Kranjskej Gore zo známych smutných dôvodov nezúčastnila, a tak bola Petra najväčšou favoritkou najmä v slalome. Do cesty sa jej však postavili lyžiarky, ktoré podali famózne výkony. V obrovskom slalome ju dokázala poraziť Novozélenďanka Alice Robinson(ová). Išla pekelne rýchlo a chvíľami vo svojom postoji šúchala zadok po zjazdovke.

Všetky oči sa tak upierali na slalom, v ktorom zaznamenala Petra dve víťazstva po sebe. Opäť sa jej do cesty postavila skvelým výkonom iná baba, tentokrát Švédka Anna Swenn(ová) Larsson(ová). Tú len nešťastný pád pripravil o prvé víťazstvo vo svetovom pohári. Zo smoly súperiek sa netešíme, ale víťazstvo Petry potešilo. Bola to však hodená rukavica do ďalších pretekov.

Trochu ťažko sa mi to píše, ale Petra je momentálne najviac najlepší slovenský športovec. Peťo Sagan však hlavnú časť sezóny začne čoskoro a hodenú lyžiarsku palicu chytí veľmi pevne. Uvidíte.

Bonus navyše  – Pani prezidentka

Hoci nie na poli športovom, medzi dámy, ktoré potešili patrí aj pani Zuzana Čaputová. Prvá slovenská prezidentka, ktorá vystúpila so silným prejavom na najprestížnejšej bezpečnostnej konferencii v Mníchove. Na bezpečnostnej “olympiáde” reprezentovala so cťou.

Ako som už písal, robia nám v úvode roka radosť hlavne dievčatá? Robia. Ako sa hovorí – s nimi ťažko, bez nich ešte horšie.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera