Utorok, 23. apríl 2024
NFL

Tri a von: Kto prekvapí v divíznom kole?

Vlado Kurek Vlado Kurek 11.01.2020
SITA/AP Photo/Butch Dill

Každý hrací týždeň v americkom futbale sa deje množstvo vecí. Pre tých, čo nestíhajú vidieť všetko je táto rýchla rekapitulácia. 3+1 postrehov z aktulneho hracieho kola NFL vám prináša podcast Americký futbal s Vladom Kurekom.

Po krátkej prestávke sa vraciam uprostred najlepších dvoch týždňov NFL. Po Wild Card kole (fantastickom) a tesne pred Divíznym kolom.

Osem mužsitev, ktoré zostali v playoff je veľmi dobrých, žiadny absolútny outsider medzi nimi nie je. Dovolím si povedať, že hoci San Francisco, Baltimore, Kansas City a Green Bay sú jasní kurzoví favoriti, hocikto zo štvorice Minesota, Tennessee, Huston a Seattle môže postaviť solídnu argumentáciu prečo porazia favorita a vyhrajú. Vetou, že sa môže stať čokoľvek, by som rovno mohol hrať na istotu a skončiť. Miesto toho vám dám dnes štyri šialene odvážne tipy. Je šanca, že niektorý z nich vyjde? Zistíme dnes a zajtra večer a v noci.  

First Down: Čože je to pädesiatka?

Môj prvý šialene odvážny tip znie: Mahomes a spol. nastrieľajú Texans aspoň 50 bodov.

Áno všetky zápasy sú vyrovnané, áno Deshaun Watson je môj obľúbený QB a patrí k absolútne víťazným mentalitám. Áno v playoff sa zriedkavo dáva cez 30 bodov a najbližšie k mýtickej méte boli pred štyrmi rokmi Panthers keď dali 49 bodov Arizone. A predsa si myslím, že sa to môže stať.

Prečo? Tri dôvody. Po prvé: Podľa mňa je útok Chiefs najlepší v lige. Zostal trošku v tieni, ale skúste pátrať v mysli smerom na začiatok sezóny. Kto rozostrieľal Ravens? Áno Chiefs. Po druhé, útok Chiefs postavený na rýchlosti, veľkých hrách, dlhých pasoch, ktoré presne sedia proti doráňanej a vcelku slabej secondary Texans. No a do tretice, Andy Reid je takmer neporaziteľný, keď hrá po voľnom týždni. Keď má extra čas na prípravu.

Second Down: Zima Rodgersovi pristane

Ak sa hľadá možné prekvapenie, najčastejšie sa ukazuje prstom na zápas Packers so Seahawks. Má to logiku, hovoril som o tom v podcaste opakovane. Dôvodov sa nájde viac, od neuveriteľného obratu v poslednom vzájomnom playoff zápase až po Wilsonovu skvelú sezónu.

Na zápas hlásia sneženie, Packers už požiadali lokálnych dobrovoľníkov, aby prišli cez víkend odhrabávať sneh. A viete čo? Rodgers hrá v zime veľmi dobre. Pochopiteľne, veď je na ihrisku, ktoré prezývajú “Frozen Tundra” doma. Pred rokom divízne kolo vyhrali všetky domáce mužstvá. Tento rok pokojne môže viacero z ních prehrať, môj šialene odvážny tip znie: Rodgers bude mať horší zápas ako Wilson štatisticky, ale postúpi do konferenčného finále.

Third Down: „Catch me if you can“

Vo Frozen Tundra ešte zostaneme. Ak by som môj pohľad zjednodušil, tak to je Wilson a Pete Caroll, proti všetkým. Kľúčové bude, či sa podarí Seahawks behať aspoň toľko, aby mohli hroziť playaction. Dokáže to „Beast mode“ alebo mladý Homer? Môj šialene odvážný tip číslo tri: Najviac yardov v drese Seahawks nabehá Russel Wilson a bude to aspoň dvojnásobok toho, čo nabehá spomínaná dvojica dohromady.

Fourth Down: Kto prekvapí?

Tak kto teda prekvapí? Ktoré mužstvo vyhrá vonku? Titans svojími behmi a kvalitnou obranou môžu urobiť prekvapenie, ale ja mám iný tip. Jasne, šialene odvážny, už to poznáte. Minnesota Vikings, po vyradení Saints, vyradí aj nasadenú jednotku konferencie na ich ihrisku v San Franciscu.

Ak sa tak stane, “You like that” bude oficiálne uvedené ako motto dvojmesta. Pred dvoma rokmi po „Minneapolis Miracle“ cestovali Vikingovia do Philadelphie a boli takí premohnutí emóciami, že nedokázali klásť odpor. Tentokrát to je iné. Mám pocit, že kapitán Kirk nás zavedie za hranice očakávaného.

Tento týždeň som dal von hneď dva podcasty, stoja za to. V jednom sa venujem celému Wild Card víkendu, pretože naozaj bolo o čom. Druhý podcast sa špeciálne venuje Patriots. Nielen prečo po 10 rokoch hrali už prvé kolo playoff, nielen prečo vypadli, ale najmä čo to znamená pre Bradyho a ostatných do budúcna. Veď si vypočujte. Kde inde ako  v mojom podcaste.

Naše tipy

A na záver naše tipy, ako to cez víkend dopadne.

San Francisto 49ers – Minesotta Vikings

Denis: 21:17
Vlado: 20-21
Martin: 17-19

Baltimore Ravens – Tennessee Titans

Denis: 21-17
Vlado: 21-20
Martin: 24-15

Kansas City Chiefs – Houston Rockets Texans

Denis: 31-13
Vlado: 52-14
Martin: 32-10

Green Bay Packers – Seattle Seahawks

Denis: 24-23
Vlado: 20-13
Martin: 21-20

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera