Pondelok, 22. júl 2024

World Cup of Darts, jubilejný šampionát reprezentačných dvojíc nemá favorita

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 07.11.2020
SITA/Steven Paston/PA via AP

Výnimočná doba si aj v šípkach vyžiadala výnimočné presuny. Niektoré turnaje sa, žiaľ, odohrať nemohli, no čo sa dalo, to sa presunulo. Našťastie, World Cup of Darts je jeden z turnajov, ktorý uvidíme aj tento rok. Pôvodný termín bol síce júnový (či termeň májový, júlový?), no o to viac si vychutnáme tento jedinečný turnaj!

Jediný svojho druhu

Na profesionálnej úrovni hrajú proti sebe jednotlivci systémom „double out“. Jedinou výnimkou je turnaj World Grand Prix, kde sa hra systémom „double in, double out“. Aj tam však proti sebe hrajú jednotlivci.

Jediným turnajom na profesionálnej úrovni, kde hrajú dvojice reprezentujúce svoje krajiny, je turnaj World Cup of Darts. Zúčastňuje sa ho pravidelne 32 krajín. Tento rok opäť nebude chýbať Česká republika. Slovensko sa zúčastnilo zatiaľ len úvodného ročníka, tento bude jubilejný, desiaty a hrať sa bude v rakúskom Salzburgu.

Turnaj bez divákov, favoritom je Wales

World Cup je turnaj, ktorý sa hrá pravidelne mimo Britských ostrovov a je tam vždy skvelá atmosféra. Emócie sú často pri reprezentácii vybičované na maximum a platí to aj pri šípkach.

Bohužiaľ, pandémia položila mnohé polená pod nohy a ani World Cup of Darts sa neodohrá s divákmi v aréne. Bude mu chýbať potrebné korenie, no aj bez nich to bude stokrát lepšie, ako nič.

Jasného favorita tohtoročný World Cup nemá. Mierne najväčším favoritom je Wales, ktorý reprezentuje bývalý profesionálny rugbista Gerwyn Price a Jonny Clayton. Gerwyn je štvornásobný major víťaz a svetová trojka. Jonny je člen TOP16 a je takisto v slušnej forme.

V poli favoritov aj Holandsko a Anglicko

Tento turnaj mal doteraz len troch víťazov. Štyrikrát sa radovalo Holandsko a Anglicko, raz Škótsko. Práve Škóti sú obhajcami víťazstva, no tento rok im kvôli výnimočnej situácii budú práve víťazi chýbať – extravagantný Peter Wright a už žijúca legenda Gary Anderson.

Nahradí ich Rob Thornton a veľmi obľúbený John Henderson. Tí však medzi špičku nepatria. Pozornosť treba smerovať k Angličanom (Smith a bývalý majster sveta Cross) a k Holanďanom (svetová jednotka Van Gerwen a Danny Noppert). Je takmer isté, že víťazom sa stane jeden z trojice Holandsko/Anglicko/Wales.

Nepostrádateľnou súčasťou sú slabšie dvojice

Diváci veľmi radi fandia outsiderom. Obľúbencami divákov sa tak v minulých rokoch stal Hong Kong, Gibraltár, Brazília či Čína. Aj tento rok uvidíme viaceré reprezentácie, ktoré profesionálneho hráča nemajú.

Česko bude reprezentovať držiteľ profi karty Karel Sedláček a mladý mega-talent Adam Gawlas. Pri krátkom formáte (na päť víťazných legov) ale môžu prekvapiť. Česi určite patria k lepším tímom z nenasadených dvojíc.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera