Sobota, 25. máj 2024

TakUrčitee Basket.sk Challenge: najlepší NCAA pavúk vyhráva

SITA/AP Photo/David J. Phillip

Keď vlani padol za prvú veľkú obeť pandémie marcový turnaj najlepších amerických univerzitných družstiev v basketbale vedeli sme, že sme – ako sa ľudovo hovorí – na tom zle. V piatok sa začína March Madness 2021 a všetci dúfame, že sme na tom lepšie.

Pozývame vás týmto na TakUrčitee Basket.sk Challenge.

Patrónom súťaže je známy komik a športový superfanúšik, Joe Trendy.

Nech víťazný pavúk NCAA March Madness 2021 získa basketbalové tenisky od TheStreets, partnera súťaže.

Najlepší turnaj

Vyše dvadsať rokov, odkedy som na vlastné oči sledoval South Alabama Jaguars, ako reprezentovali moju univerzitu v jarnom playoff tvrdím, že March Madness je najlepší športový turnaj na svete. Univerzitný basketbal je krásny šport, v ktorom sa pravidelne prvýkrát stretávame s budúcimi hviezdami NBA.

Aj Michael Jordan mal už na University of North Carolina svoj prvý slávny moment, keď premenil víťazný pokus vo finále proti Georgetownu vo roku 1982. Možno tomu nebudete veriť, v tom čase ešte nebola na palubovke namaľovaná ani trojková čiara.

Naposledy vyhrali v roku 2019 titul šampiónov hráči Virginie Cavaliers. Rok predtým šokujúco ako prví najvyššie nasadení v histórii prehrali svoj prvý zápas v pavúku proti nasadenej šestnástke. O rok neskôr sa dočkali zadosťučinenia, keď si vedení Ty Jeromeom, Kylom Guyom či DeAndre Hunterom mohli strihať sieťky z košov po finálovej výhre nad univerzitou Texas Tech. Mimochodom, dnes všetci traja hrajú NBA.

March Madness 2021

Pavúk pre aktuálny ročník vymysleli v nedeľu. Po skončení všetkých majstrovstiev konferencií určili, ktorých 68 tímov rozdelia do štyroch regiónov. Šesťdesiati majú prvé kolo v piatok a sobotu isté, osem škôl sa vo štvrtok stretne v rýchlej vyraďovačke o posledné štyri fleky.

Turnaj sa tradične začína prvým kolom vo štvrtok, každý región hráva na inom mieste Ameriky. Pandémia vybavila miernu zmenu programu. Hrá sa v Indianapolise, všetky tímy sú pokope a štvrtok vybaví predkolo. Z pavúka sa začne skutočne ukrajovať až v piatok.

Favoritmi sú prví nasadení v každom regióne. Najväčším asi Gonzaga. Veční miláčikovia zo slabšej West Coast Conference neprehrali v základnej časti ani zápas. Môžu sa stať prvým tímom od roku 1976, ktorý prejde sezónou bez prehry.

Naposledy sa to podarilo Indiane Hoosiers trénera Boba Knighta, pred ním ešte šiestim tímom, v ktorých hrali napríklad také legendy ako Bill Walton, Bill Russel, či Kareem Abdul Jabbar keď sa ešte volal Lew Alcindor.

Zvyšnými tromi jednotkami sú v regiónoch univerzity Baylor, Michigan a Illinois.

Slováci

Aj Slovensko bude mať v tomto roku zastúpenie. Marek Doležaj hrá za Syracuse Orangemen, historicky úspešnú školu, ktorú preslávili Carmelo Anthony, či Marcus Camby. Ako senior patrí v tíme legendárneho trénera Jima Boeheima k lídrom. Vo štvrťfinále turnaja konferencie ACC hral proti Virginii celých 40 minút.

Syracuse je vo svojom regióne nasadená jedenástka, v prvom zápase bude hrať v piatok večer proti San Diego State, nasadenej šestke.

Za Hartford Hawks, šampiónov konferencie America East, možno nastúpi Rastislav Šipkovský. Freshman (rozumej úplný nováčik, prvoročiak) toho ale veľa neodohral. Ašpiruje na popredné miesto v takzvanom Klube trilión Marka Titusa, do ktorého nominujú hráčov, ktorých štatistika pripomína obrovské číslo. Jedna odohraná minúta a potom samé nuly. V doteraz poslednom zápase, v ktorom sa dostal mladík na ihrisko, ich bolo za jedinou minútou desať. Šestnásty nasadený Hartford hrá v prvom kole proti jednotke Bayloru a keď vyhrá, bude to senzácia.

Challenge

Žartíky bokom, tu sme pri súťaži! TakUrčitee sa spolčilo s najlepším basketbalovým webom v našom rodnom jazyku, Basket.sk a ideme spoločne vypĺňať March Madness 2021 pavúkov na ESPN.com.

Ako obyčajne, musíte tam mať svoj účet, vyklikať všetky zápasy až do finále a tipnúť si víťaza. Potom víťazoslávne pridať vášho pavúčika do našej skupiny – volá sa TakUrčtee Basket.sk. Uzávierka je pred prvým zápasom hlavnej časti v piatok podvečer (17:00).

Partner súťaže TheStreets venuje víťazovi skupiny basketbalové tenisky podľa vlastného výberu a jednému náhodne vyžrebovanému mikinu, alebo tričko. Patrón súťaže, najkrajší basketbalový fanúšik na twittri Joe Trendy zvládne po skončení žrebovanie so šarmom jemu vlastným na svojom Instagrame.

Nezúfajte, nikto ešte nikdy nevyplnil celého pavúka správne. Aspoň myslím. Niekto ale celkom určite získa najviac bodov a celé to vyhrá. Nech sa nám všetkým darí!

Pre istotu: Do súťaže sa môžete zapojiť na TOMTO linku.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera