Streda, 17. júl 2024

Bamford, Dallas, alebo Ings? Kto sú kľúčoví hrači pre Double Gameweek 25?

Matej Šuľan Matej Šuľan 17.02.2021
SITA Michael Regan/Pool via AP

Minulý týždeň sme načrtli, čo nás vo Fantasy Premier League čaká v najbližších kolách. Prvý zo série double gameweekov už máme za sebou a je čas pripraviť naše FPL mužstvá na ďalšie kolo.

Poďme sa bližšie pozrieť na to, ktorí hráči budú najkľúčovejší pre double gameweek v 25. kole.

Patrik Bamford

 • Cena: 6.8 miliónov £
 • Útočník
 • FPL Body: 132
 • FPL Body na zápas: 5,74
 • V FPL tímoch: 53,7 % (*v čase písania článku)

Anglický útočník je jedným z prekvapení tejto sezóny. Od prvého kola jeho cena narástla až o 1,3 miliónov libier. A kým v prvom kole sa nachádzal len sotva v štyroch percentách FPL tímov, teraz ho má vo svojom mužstve každý druhý FPL manažér.

Po 25. kole je Bamford so 132 bodmi druhým najproduktívnejším útočníkom a piatym najproduktívnejším hráčom tohtoročnej edície Fantasy Premier League. A stále je dostupný za veľmi nízku cenu.

Vzhľadom k tomu, koľko FPL manažérov už Bamforda vo svojom tíme má, Vás jeho nahrané body posunú vpred v celkovom poradí len nepatrne. Na druhú stranu, ak by ste ho vo svojom tíme nemali, každý jeho gól by vás v celkovom poradí stál obrovský prepad.

Ak však chcete „zaútočiť“, zvoľte Bamforda za svojho kapitána v 25. kole. Tým získate náskok pred tými FPL manažérmi, ktorý Bamforda majú, ale nedajú mu kapitánsku pásku.

Raphinha

 • Cena: 5.3 miliónov £
 • Záložník
 • FPL Body: 80
 • FPL Body na zápas: 4,44
 • V FPL tímoch: 3,6 % (*v čase písania článku)

Okrem Bamforda je tu ďalší hráč Leedsu, ktorý si zaslúži našu pozornosť. A na rozdiel od útočníka Pávov sa nachádza len vo veľmi malom množstve FPL tímov. Takže každý jeden jeho gól a každá jeho asistencia by pre Vás znamenali okamžitý posun vpred v celkovom poradí.

Reč je o 24-ročnom brazílskom záložníkovi Raphinhovi. Začiatok sezóny nebol v jeho podaní veľmi presvedčivý. No v posledných zápasoch ukazuje svoje kvality a dostáva sa do pozornosti čoraz väčšieho množstva FPL manažérov.

Jeho forma v posledných piatich kolách je úctyhodná – dva góly a štyri asistencie. Pre porovnanie, bilancia Bamforda v posledných piatich kolách je 2+3. Samozrejme, Raphinha ako záložník získava o bod viac za každý gól a o bod viac za každé čisté konto oproti svojmu spoluhráčovi. Môže Raphinha nahrať počas double gameweeku 25 viac bodov než Bamford?

Potenciál a formu na to rozhodne má. Ísť do 25. kole bez Bamforda je z pohľadu Risk Managementu veľmi riskantný krok.

Nič Vám však nebráni v tom, aby ste ich nemali vo svojom tíme oboch. Preto si myslím, že ak chcete mať vo svojom FPL tíme Raphinhu, tak jedine po boku útočníka Patrika Bamforda, ktorý by stále mal byť pre vás prioritou pre 25. kolo

Stuart Dallas

 • Cena: 4.9 miliónov £
 • Obranca
 • FPL Body: 94
 • FPL Body na zápas: 4,09
 • V FPL tímoch: 17,9 % (*v čase písania článku)

Z hráčov Leedsu zaujal počas tejto sezóny aj „obranca“ hrajúci v zálohe Stuart Dallas, ktorý je momentálne s 94 bodmi ôsmym najproduktívnejším obrancom v FPL. Za väčšinou jeho bodov stoja jeho ofenzívne ladené chúťky, nakoľko má na svojom konte už štyri góly a tri asistencie. Žiadny z obrancov nedal v tejto sezóne viac gólov.

Hoci je Dallas klasifikovaný ako obranca, veľa čistých kont od neho nečakajte. Aj v 25. kole sa skôr spoliehajte na to, že dá gól alebo asistenciu, a preto nebuďte frustrovaní, ak Leeds neudrží ani jedno čisté konto.

Ak sa im to podarí, bude to pekný bonus. Leeds síce udržal sedem čistých kont počas tejto sezóny, iba WBA však inkasoval viac gólov než oni. To naznačuje, že v double gameweeku 25 by sa FPL manažéri skôr mali sústrediť na útočných hráčov Leedsu.

Preto, ak chcete kúpiť do svojho tímu niektoré z ich obrancov, tak Stuart Dallas je pravdepodobne jediný, ktorý pripadá do úvahy.

https://www.instagram.com/p/CJT7_t4Jl6g/?utm_source=ig_web_copy_link

Danny Ings

 • Cena: 8.4 miliónov £
 • Útočník
 • FPL Body: 89
 • FPL Body na zápas: 4,94
 • V FPL tímoch: 10,7 % (*v čase písania článku)

Zatiaľ čo Leeds nám ponúka veľké množstvo zaujímavých možností pre double gameweek 25, to isté sa nedá povedať o Southamptone. V posledných kolách ich obrana stojí, podobne ako obrana Leedsu, na vratkých nohách.

A hoci Svätci na začiatku sezóny zbierali jedno čisté konto za druhým, teraz to už neplatí. Preto by som sa v 25. kole vyhol aj obrancom Southamptonu a tiež by som vám odporučil sústrediť sa len na ich útočníkov. A v podstate len na jedného z nich, a to Dannyho Ingsa.

Jeho forma síce v posledných kolách nie je oslnivá, stále je talizmanom a magnetom na bonusové body. V zápase mu stačí len jeden gól, a v systéme bonusových bodov ma hneď našliapnuté na dva alebo tri bonusové.

V tejto sezóne má Ings na svojom konte osem gólov a tri asistencie, takže trochu zaostáva za výkonmi z minulej sezóny. V zápasoch proti Chelsea a predovšetkým proti obrane Leedsu by Southampton mohol skórovať, a kto iný by mal byť zodpovedný za góly svätcov, ak nie ich hlavný strelec Danny Ings?

Zhrnutie

V 25. kole vyberajte do svojho FPL tímov hráčov rozumne. Patrik BamfordDanny Ings sú pravdepodobne dvomi najkľúčovejšími hráčmi pre toto kolo. Ak máte k dispozícii ďalší free transfer, alebo chcete trochu zariskovať, skúste k nim kúpiť Raphinhu alebo Dallasa.

Dávajte si však pozor, aby ste nepriviedli do svojho tímu hráčov, ktorí budú v ďalších kolách predstavovať záťaž pre vaše FPL mužstvo.  

Držím palce.

Ďalšie články o Fantasy Premier League

Odoberať Newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera