Sobota, 25. máj 2024

Namiesto írskeho Dublinu do Ruska? Zápasy Slovenska na turnaji EURO majú presunúť, aby sa na nich mohli zúčastniť fanúšikovia

SITA

Podľa športového webu The Athletic, dve hostiteľské mestá letného odloženého turnaja EURO 2020 prídu o možnosť usporiadať pôvodne plánované zápasy. Bilbao ani Dublin údajne nie sú schopné garantovať možnosť naplniť najmenej 25% kapacity svojich štadiónov fanúšikmi.

V oboch mestách majú naplánované svoje zápasy aj hráči Slovenska.

Z Dublinu do Ruska?

Pripravenosť majú organizátori potvrdiť do piatku. Vtedy uplynie druhýkrát preložený termín, ktorý posúvala UEFA v snahe zabezpečiť účasť fanúšikov na zápasoch po vyše roku obmedzení kvôli pandémii covid-19.

V Dubline, írskej metropole, má odohrať úvodné dva zápasy v základnej skupine reprezentácia SR – 14. júna proti Poľsku a 18. júna proti Švédsku. Na Twittri sa objavila informácia, podľa ktorej zápasy z Dublinu presunie v piatok UEFA do Petrohradu.

Zo Španielska do Anglicka?

Posledný zápas v skupine mali naši odohrať v Bilbau proti domácim Španielom 23. júna. Španielske mesto však vypadlo z itinerára turnaja v stredu. Zápasy z Bilbaa by sa mali presunúť do Anglicka, vo štvrtok o tom informoval britský denník The Telegraph na svojom webe.

Do zoznamu dejísk futbalových ME 2020 by navyše mohlo pribudnúť niekoľko anglických miest. Podľa zdroja by mala Európska futbalová únia (UEFA) takýmto spôsobom vyjadriť poďakovanie anglickému futbalovému zväzu (FA) za to, že razantne odmietol podporiť vznik Superligy. Wembley by navyše malo podľa The Athletic dostať zápas osemfinále, pôvodne prisúdený Írom.

Otázna je aj pripravenosť Mníchova, kde sa tiež majú konať zápasy EURO 2020.

Turnaj sa bude konať od 11. júna do 11. júla aj v Petrohrade, Londýne, Baku, Ríme, Bukurešti, Kodani, Amsterdame, Glasgowe a Budapešti.

Zdroj: TASR

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera