Štvrtok, 23. máj 2024

Prehra svetovej jednotky. Sudcovia v Melbourne zamietli posledné odvolanie Djokovića

Zrejme posledný pokus Novaka Djokovića o zvrátenie rozhodnutia o zamietnutí víz potrebných pre pobyt v Austrálii a účasť na Australian Open 2022 neuspel. Traja sudcovia federálneho súdu v Melbourne jednohlasne potvrdili rozhodnutie ministra pre imigráciu Alexa Hawkea. Ten pred niekoľkými dňami zrušil platnosť pôvodne udelenej výnimky pre nezaočkovaného tenistu.

Svetová jednotka a deväťnásobný víťaz Australian Open tak nebude obhajovať titul na podujatí, ktoré vyhral v posledných troch rokoch. Podľa všetkého bude čoskoro z Austrálie deportovaný späť do Európy. Na prvý zápas na turnaji mal nastúpiť v pondelok neskoro večer miestneho času.

Podmienkou pre vstup do Austrálie a účasť na turnaji je vakcinácia proti ochoreniu Covid-19. Približne 97% tenistov ju splnilo, Djoković mal pôvodne udelenú výnimku na základe potvrdenia o nedávno prekonanej chorobe. V súvislosti s potvrdením sa ale vyskytli nezrovnalosti, tenista navyše pri vyplňovaní formulára pred príchodom neuviedol pravdu o svojom pobyte pred príchodom do Austrálie.

V krajine, ktorá má takmer 90% zaočkovanosť aktuálne rastie počet pozitívnych prípadov. 25-miliónová Austrália zaznamenala doteraz len okolo 2 500 úmrtí na koronavírus (na porovnanie 5,5-miliónové Slovensko viac ako 17-tisíc). Austrálčania boli dlhé mesiace zatvorení v lockdownoch, sú zaočkovaní a preto je verejná mienka výrazne proti Srbskému tenistovi.

Australian Open 2022 sa začína v Melbourne v pondelok.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera