Pondelok, 20. máj 2024

Hamšík, Škriniar, alebo niekto iný? Kto bude najlepší futbalista?

SITA

Posledné roky sú len dvaja. Martin Škrtel a Marek Hamšík. Nikto iný v ankete Futbalista roka o najlepšieho hráča Slovenska už 11 rokov neuspel. Marek Hamšík má na konte sedem titulov a od roku 2013 ťahá za sebou dlhú, päťročnú šnúru.

Dnes večer bude slávnostne vyhlásený najlepší slovenský futbalista za rok 2018 a my sme k tejto príležitosti uskutočnili hlasovanie v našej prísne tajnej skupine. Virtuálne a neobjektívne samozrejme.

Počas našich interných volieb sa opakovala len jedna otázka: Prišiel po rokoch čas na nové meno, ktoré bude tróniť slovenskému futbalu?

Kto môže Hamšíka nahradiť?

Martin Dúbravka pevne zakorenil štuple medzi žrde v Nových Zámkoch United. Chytá v každom zápase a už deväťkrát svietila na konci nula za jeho chrbtom v jednej z najlepších líg na svete. Hoci sa nevyhol zbytočným chybám, brankársky post problémom ostrovného tímu už viac nie je. Na rozdiel od iných. Vo februári 2019 bol dokonca vyhlásený za hráča roka Severovýchodnej Asociácie anglických futbalových novinárov. Čo je viac? Okrem toho je jasnou reprezentačnou jednotkou. V ankete futbalista roka však u nás brankár nevyhráva. Hoci Laco Molnár, Kamil Čontofalský či Miro König mali kedysi k tomu veľmi blízko. 

Ondrej Duda má za sebou v Berlíne podarené obdobie. Pred sezónou mu spoluhráč sľúbil rolexky, ak strelí osem gólov v sezóne. Duda ich doteraz v drese Herthy dal desať, najviac zo všetkých stredopoliarov v Bundeslige. Marek Mintál z Norimbergu sa pri tomto čísle len profesorsky usmieva.  V reprezentácii však Duda stále nepotvrdil svoj nesporný talent a my čakáme a čakáme, kedy to príde. Veríme, že čoskoro.

Milan Inter Škriniar je v súčasnosti najžiarivejší slovenský futbalista na európskych trávnikoch. Asi nie je veľkoklub, ktorý by ho nesledoval. Je mladý, hráva stabilne, podáva skvelé výkony. Situácie pod tlakom rieši konštruktívne, loptu súperom odoberá čisto. Vie zaútočiť, má veľký prehľad a sebavedomie v hre. V reprezentácii síce podáva o čosi horšie výkony ako v klube, ale aj pri ňom to chce rovnakú trpezlivosť, ako u Ondreja Dudu.

Nastal čas na zmenu

Marek Hamšík nastupoval dlhé roky pred odchodom do Číny v dôležitých zápasoch Neapola v Serie A alebo Lige majstrov. Jeho minúty na ihrisku sa v poslednom čase pomaly ale isto rovnali minútam na lavičke. Keď ale nastúpil, patril tradične k najlepšiemu, čo behalo po trávniku. Veľkou oporou bol najmä v Lige majstrov. Nedal však toľko gólov ako Duda, neodohral toľko ako Škriniar.

Hamšík je doživotnou legendou SSC Neapol. Rovnaký status mu patrí v rámci slovenskej reprezentácie. Na Slovensku ešte nedorástol futbalista, ktorý by ho výkonnostne prekonal. Nastal však zrejme čas na výmenu na tróne. Futbalista roka by sa nemal udeľovať za zásluhy. Aj preto sme hlasovali tak, ako sme hlasovali.

Našim víťazom sa stal Milan Škriniar.

Ako sme hlasovali?

  1. Milan Škriniar – Andrej Fuksa, Gabriel Vass, Samo Marec, Miloš Kubalík, Juraj Kurek
  2. Martin Dúbravka – Telovýchovný vedúci, Michal Mácsai, Martin Ferianec, Tomáš Tomeček
  3. Ondrej Duda – Martin Marys Pagáč, František Šimon, Jakub Bobro
  4. Marek Hamšík – Vlado Kurek
  5. Škrtel, Lobotka, Mak a Rusnák skončili bez hlasu.

Ako by ste hlasovali vy?

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera