fbpx
štvrtok, 21. januára 2021
Foto SITA/AP
Futbal

Naša zostava zápasu Slovensko – Wales

Dnes budeme asi struční, pretože aj keď toho pán tréner veľa nepovedal, povedal toho veľa a tipovať zostavu bude pre nás také isté, ako odhadnúť, či už si máme zobrať von šál a rukavice, alebo ich ešte necháme v rohu skrine.

Tí, čo si pozrú predpoveď, vedia. Tí čo nie, sa nechajú (ne)milo prekvapiť.

Brankár

Newcastlu to nejde, Slovanu hej, Kozáčik nechytá a Rodáka stále všetci vidia iba do počtu. Aj tak bude Dúbravka jasnou voľbou na, dá sa povedať, že najdôležitejšom poste. Skúsenosti s ostrovným futbalom a skúsenosti vo všeobecnosti robia svoje.

Obrana

Hubočan-Škrtel-Ďurica-Pekarík? Kedysi to bolo také ľahké. Vavro sa vykartoval, Koštrna dal s chalanmi cestovinový šalát a radšej sa vrátil ku lángošu a nás tak najviac tlačí obranná topánka.

Aby tréner totálne defenzívu z Maďarska nerozbil, na ľavo dá opäť šancu Hanckovi, napriek tomu, že momentálne nehráva. V strede bude jeden Škriniar a k nemu pravdepodobne Gyömbér. Ten sa síce objavil v Hapalovej nominácii po prvý raz, tréner ale potrebuje skúsenosti a nebude riskovať podobnú chybu ako v zápase vo Walese, ktorú by mohli spraviť mladíci.

Práve za tú chybu sa revanšuje Pekarík. Síce nevyhratý, ale ak je zdravý, nastúpi. Šatka má príliš horúcu hlavu a Sekulič je snáď len do počtu.

Záloha

Trojlístok Kucka-Lobotka-Hamšík nikto trhať nebude napriek tomu, že máme v strede poľa enormnú kvalitu. Či sa pre Dudu, Hrošovského, Bénesa a ďalších hrajúcich top súťaže nájde miesto, zistíme možno v ďalšej kvalifikácii. Alebo príprave na samotné EURO. Dúfajme.

Útok

Vraj sme našli útočníka. Boženíkove parametre by mali platiť na ostrovný štýl bránenia. S Lawrencom sa asi v slovenskej lige tesne minuli, môžu si to ale vynahradiť.

Na krídlach sa už osvedčili Rusnák s Makom a tréner ich nemá prečo poslať do zámeny manželiek. Mak navyše začal hrávať a strieľať góly v mrazivom Leningrade, tak tu už fakt nie je o čom.

Striedačka

Ak sa v obrane niečo výrazne nepokašle, nemá do nej prečo tréner zasahovať. Do záveru budú platné silové alternatívy na štyl Bera so Šafrankom, možno sa bude dať staviť aj na rýchlosť, ak bude príležitosť hrať na brejky. Za Kucku môže ísť Hrošovský alebo Greguš, za Hamšíka Duda alebo Bénes. Za krídlo, ktoré bude menej vládať, pôjde určite Ďuriš.

Tak to vidíme my. Aj vy?