Piatok, 17. máj 2024

Naša zostava zápasu Slovensko – Wales

Foto SITA/AP

Dnes budeme asi struční, pretože aj keď toho pán tréner veľa nepovedal, povedal toho veľa a tipovať zostavu bude pre nás také isté, ako odhadnúť, či už si máme zobrať von šál a rukavice, alebo ich ešte necháme v rohu skrine.

Tí, čo si pozrú predpoveď, vedia. Tí čo nie, sa nechajú (ne)milo prekvapiť.

Brankár

Newcastlu to nejde, Slovanu hej, Kozáčik nechytá a Rodáka stále všetci vidia iba do počtu. Aj tak bude Dúbravka jasnou voľbou na, dá sa povedať, že najdôležitejšom poste. Skúsenosti s ostrovným futbalom a skúsenosti vo všeobecnosti robia svoje.

Obrana

Hubočan-Škrtel-Ďurica-Pekarík? Kedysi to bolo také ľahké. Vavro sa vykartoval, Koštrna dal s chalanmi cestovinový šalát a radšej sa vrátil ku lángošu a nás tak najviac tlačí obranná topánka.

Aby tréner totálne defenzívu z Maďarska nerozbil, na ľavo dá opäť šancu Hanckovi, napriek tomu, že momentálne nehráva. V strede bude jeden Škriniar a k nemu pravdepodobne Gyömbér. Ten sa síce objavil v Hapalovej nominácii po prvý raz, tréner ale potrebuje skúsenosti a nebude riskovať podobnú chybu ako v zápase vo Walese, ktorú by mohli spraviť mladíci.

Práve za tú chybu sa revanšuje Pekarík. Síce nevyhratý, ale ak je zdravý, nastúpi. Šatka má príliš horúcu hlavu a Sekulič je snáď len do počtu.

Záloha

Trojlístok Kucka-Lobotka-Hamšík nikto trhať nebude napriek tomu, že máme v strede poľa enormnú kvalitu. Či sa pre Dudu, Hrošovského, Bénesa a ďalších hrajúcich top súťaže nájde miesto, zistíme možno v ďalšej kvalifikácii. Alebo príprave na samotné EURO. Dúfajme.

Útok

Vraj sme našli útočníka. Boženíkove parametre by mali platiť na ostrovný štýl bránenia. S Lawrencom sa asi v slovenskej lige tesne minuli, môžu si to ale vynahradiť.

Na krídlach sa už osvedčili Rusnák s Makom a tréner ich nemá prečo poslať do zámeny manželiek. Mak navyše začal hrávať a strieľať góly v mrazivom Leningrade, tak tu už fakt nie je o čom.

Striedačka

Ak sa v obrane niečo výrazne nepokašle, nemá do nej prečo tréner zasahovať. Do záveru budú platné silové alternatívy na štyl Bera so Šafrankom, možno sa bude dať staviť aj na rýchlosť, ak bude príležitosť hrať na brejky. Za Kucku môže ísť Hrošovský alebo Greguš, za Hamšíka Duda alebo Bénes. Za krídlo, ktoré bude menej vládať, pôjde určite Ďuriš.

Tak to vidíme my. Aj vy?

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera