Utorok, 23. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Auf Wiedersehen Bernd a dvojitý trest pre Kružliaka

TASR - Jakub Kotian

Ivan Kružliak dostal od komisie rozhodcov SFZ ďalší trest. Pôvodne mal zákaz pískať zápasy Fortuna ligy do konca sezóny, ale po šesťzápasovom dištanci bol omilostený a už tento víkend mal pískať zápas Senica – Michalovce. Horší trest si ani rozhodca predstaviť nemôže. Ivan ale pred zápasom ochorel a túto lahôdku posunul na iného kolegu. Jeho návrat sa tak odkladá.

DAC medzitým odvolal trénera a Nitra sa stále trápi s peniazmi. Aspoň na niečo sa človek môže spoľahnúť.

ViOn Zlaté Moravce – DAC Dunajská Streda 0:1

Už aj Oszkar Világi pochopil, že sa tento rok na žlto-čiernych pumpách bude nad hlavu dvíhať maximálne tak pohár kávy. DAC ani tento rok nič nevyhrá a jeho ambiciózny majiteľ to rieši typicky po slovensky – vyhodením trénera. Bernd Storck prišiel do klubu vlani v júni, ale ďalšie leto pri kukuričných lánoch si už neužije. Spomína sa vzájomná dohoda, čo v praxi znamená, že vedenie sa medzi sebou dohodlo, kto to Berndovi oznámi. Otázka je len to, či s týmto kádrom mal Storck na viac, ako na druhé miesto a platonickú jesennú snahu o naháňanie Slovanu. Odpoveď je nie. Vypadnutie zo Slovnaft Cupu s Banskou Bystricou Nemcovi veľmi nepomohlo k udržaniu si práce, ale povedzte toto niekto Vrevenovi.

Zuzana Čaputová udelí ihrisku v Zlatých Moravciach vyznamenanie za prínos v oblasti športu, pretože tam sa za posledné mesiace odohralo s výnimkou posledného koncertu Elánu snáď všetko. Keby bolo mierne do kopca, Peťa Vlhová tam trénuje zjazdy. V zápase sa očakával súboj strelcov Balaj vs. Ramirez, ale v prvom polčase to bol skôr súboj Hrnčár vs. Davis, v ktorom David Erica vykrúcal ako na plese hasičov. DAC hral prvý polčas katastrofálne, ale po prestávke sa obraz hry otočil aj vďaka Ramirezovmu gólu z brejku.

FC Spartak Trnava – AS Trenčín 2:0

Spartak je stále najlepším mužstvom jari, keď pod Gašparíkom vyhral už deväť zápasov a prehral ich len dva. Doma proti Trenčínu nebolo o favoritovi pochýb, hostia v play-off pripomínajú magnetky na tabuli počas Ficovej tlačovky. Sú tam, držia sa, ale nikto nevie aký je ich prínos. Navyše Spartaku sa do zostavy vrátil stopér Anthony, čo bola pre už aj tak biednu ofenzívu Trenčína zlá správa.

Trenčín pritom nezačal zle, hneď v úvode mal Kadák šancu, z ktorej by dal gól možno aj Henty, ale Takáč zostal znovu z hry neprekonaný. To mladý Kukučka na druhej strane si ligové zápasy veľmi neužíva a obrana pred ním vyzerá ako Miloš Zeman pri príhovore. Bamideleho hlavičku neudržal a Ristovski mu strelou z voleja nedal šancu. 2:0 pre Spartak a Trenčín bol znovu na dne jamy. Z nej sa ani v druhom polčase nedokázal vykopať, Spartak to hral hlavne s rozumom a pokračuje v naháňačke za druhým miestom.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 2:3

Tieto zápasy bývajú vždy ozdobou kola, takže sa čakalo len na to, či šošoni konečne Slovan v tejto sezóne porazia. Už ho mali trikrát na lopate, ale aj v tomto zápase sa ukázala ich špecializácia na penaltu pred koncom zápasu. Na blbé fauly vo vlastnej šestnástke majú chalani asi aj patent. Slovan sa výsledkovo rehabilitoval po derby a o týždeň môže oslavovať titul, Žilina ostáva štvrtá.

Čo sa dá zo zápasu zobrať? Nájdite si niekoho, kto vaše chyby a nedostatky prehliada tak, ako rozhodcovia De Kampsove zákroky. So žltou kartou vo vrecku znovu pílil Milaničove nervy a členky súperov až do 69. minúty. Slovan viedol už 2:0, ale namiesto toho, aby zápas uzavrel, pustil Žilinu k vyrovnaniu. Greif pri obidvoch góloch pôsobil namotivovaný ako Pohlreich pred vyprážaným syrom s tatarkou. Slovan sa zobudil až po trojitom striedaní, kedy dal Milanič zabrať štvrtému rozhodcovi, ktorému sa minuli digitálne tabule a Weissove striedanie oznamoval morzeovkou. Mohu na ihrisko poslať nemohol, z Granady je to do Žiliny ďaleko. Slovan potom zatlačil domácich, obliehal ich šestnástku, ale zafungoval až faul na Holmana a Weissova penalta.

MFK Ružomberok – FK Sereď 2:1

Sezóna Liptákov sa aspoň k jej záveru začína obracať k lepšiemu a proti Seredi si vybojovali zaslúžené tri body, vďaka ktorým už vedú spodnú šestku. A napriek tomu, že pred mesiacom boli na uterák z LIDLa, smerujú za siedmou priečkou zaručujúcou play-off o Konfederačnú ligu. Sereď prišla s úmyslom hlavne brániť a ak by Moses pri brejku netrafil loptu ako Jurčovič počasie, mohla aj viesť. Ružomberok sa snažil otvoriť jej obranu, ale do 70. minúty bez úspechu. To keď si Brenkus pri priamom kope narazil loptu o múr a napálil ju cez Regáliho do bránky. Sereď si nádej na body zničila po Takáčovom priamom kope a vlastnom góle. Ivánova korekcia na 1:2 už prišla neskoro.

FK Senica – MFK Zemplín Michalovce 1:1

Anton Šoltis sa vrátil na štadión svojho bývalého zamestnávateľa skôr, ako mu stihlo prísť vyúčtovanie z SPP a elektrární. V zápase, v ktorom Senici stačilo neprehrať a nepustit východniarov pred seba, patril hlavne prvý polčas dvom hráčom. Na strane Senice sa snažil Guba, ako keby bola v klube vypísaná odmena, že výplatu za apríl dostane len najlepší hráč tohto zápasu. Na druhej strane sa snažil Popovits, ktorý si prvú gólovú akciu vymyslel, narazil s Trusom a zakončil. Senica sa vpredu spolieha na výškovú prevahu. Žiadne opajcnuté diplomovky, ale poctivé centimetre. Šoltis to síce vedel, ale to mu je platné asi tak, ako keď viete, že bude pršať. Preto Senica po jednom z rohov vďaka Asanovičovi vyrovnala. V druhom polčase to bola jemná prevaha domácich, ale tie lopty lietali všade možne, len nie na bránku.

FK Pohronie – FC Nitra 0:0

Ak sa Superliga naozaj nerozpadne, Nitra by do nej určite rada vstúpila. Ako hovorí Milan Reichel, nebolo týždňa Milan, nebolo týždňa, kedy by sa v Nitre niečo nedostalo na povrch. Teraz je to sedem hráčov, ktorí nevideli výplaty za december, február a marec a tak poslali klubu predžalobnú výzvu na úhradu záväzkov. Klub sa ohradzuje tým, že február a marec mali v klube na starosti Nemci, tak nech si pýtajú peniaze od nich. Ale Nitre sa možno aj tak predčasne podarí vyriešiť hádanku o vypadávajúcom klube, pretože nemá licenciu na budúcu sezónu a papierovo ani štadión. Ale utorky a štvrtky je ešte voľné na ViOne ak bude treba.

No a v tomto stave cestovala Nitra na štadión mužstva, ktoré by ju v 9 z 10 zápasov malo rozložiť ako sestry Nízlové Lobotkovu formu. Brankár Šípoš s obranou preto celý týždeň poctivo sledovali všetky Plavčanove tlačovky, aby sa naučili brániť pred každý útokom. A zabralo to, pretože postupne si na nich vylámala zuby celá ofenzíva Pohronia. Pre Nitru extrémne cenný bod, ak ligu naozaj dohrá.