Štvrtok, 23. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Päť knedlí ku guľášu

FOTO TASR - Daniel Stehlík

Sú sympatickí, nepotrebujú kaderníka a po tomto víkende si pravdepodobne začali updatovať LinkedIn. DAC je na tom z hľadiska bodov takmer rovnako, ako takto pred rokom, ale miesto útoku na titul útočí zo siedmeho miesta na hornú šestku. Košice vstupovali do ligy s veľkými očakávaniami, zatiaľ však ohurujú len v počte zranených hráčov a TDI obranou. Marek Petruš bude mať pravdepodobne v blízkom čase nasledovníka.

MŠK Žilina – DAC Dunajská Streda 5:1, 2 562 divákov

Ak je pravda, že DAC naozaj rokuje s trénerom Stanislavom Čerčesovom, neostáva nič iné, iba klubu pogratulovať. Robia všetko, čo sa dá, aby predali permanentku Ľubošovi Blahovi. DAC takticky vypadol z Európy, aby mohol v lige odskočiť Slovanu s Trnavou a využil ich zápasové vyťaženie. Stále je však v tabuľke za nimi a päťka v Žiline prinútila fanúšikov žlto-modrého klubu naučiť sa po nemecky a vopred sa lúčiť s trénerom Guľom.

Zápas by sa možno vyvíjal inak, ale načo chodiť okolo horúcej Kaše. Filip svoj prvý zápas proti Žiline okorenil vyboxovaním lopty z bránkovej čiary. Červená karta a premenená penalta. Aďo to nazval dvojitým trestom. Niečo ako Na Telo s Matovičom a Dankom. DACu slúži ku cti, že dokázal vďaka Csingerovi a hlavne plachtiacemu Belkovi vyrovnať, ale potom sa spustil domáci uragán. Mladí šošoni sa so súperom v jeho šestnástke pohrali ako s puzzlami a k tomu pridali exportné ďalekonosné bomby. Päť sa nakladá knedlí k segedínu, inak je to príliš veľa.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:2,12 528 divákov

Prvé derby tejto sezóny je za nami a dá sa povedať, že chvalabohu. Obidve mužstvá boli v dobrej forme, dostali sa do skupiny EKL a už vo štvrtok ich čakajú ďalšie zápasy. Slovan svoju tabuľku vedie, Spartak to už má ako dôchodcovia výlety po Slovensku vďaka vlakom zadarmo. V derby sa tak stretli mužstvá v plnej sile, s rovnakým herným rozostavením a prvým polčasom, z ktorého by sa mal do highlightov dostať iba nástup mužstiev na ihrisko.

Spartak sa znovu bál doma proti Slovanu hrať tak, aby ho niečím prekvapil. Pri pohľade na stredové formácie oboch mužstiev si Ziemba pre istotu do vrecka zbalil novú sadu kariet a maséri sixpack zázračného chladiaceho spreja. Gašparík po prvom polčase stiahol Mikoviča, cez ktorého to Kitka celé narysoval. Futbal sa odohral v rozmedzí desiatich minút. Kucka utiekol po čiare, ako keby mal iného kondičného trénera ako Vlado mladší a našiel Čavriča. Tomu stačí už len podpísať novú zmluvu. Lenže Zeljkovič to už o minútu trafil tak, že vedľa Kitku musel aj Benkovský nechtiac vyskočiť od radosti. Vyzeralo to na gól zápasu, kým sa do lopty neoprel Lucas Lovat. Slovan si  znovu zápas skúsene odkontroloval, Spartak bol vpredu nízkotučný a až príliš sa zameral na to, aby udržal stred poľa. Roman Procházka kopol konečne roh, ktorý skončil gólom, ale bohužiaľ po brejku na opačnej strane. Slovan je už na čele, so zápasom k dobru a na najlepšej ceste postúpiť zo skupiny EKL. Loptička je na koho strane Ivan?

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 5:0, 1 678 divákov

Podbrezová si po prehre v Dunajskej Strede napravila chuť. Obraz pána Sotáka v kabíne sa musel usmievať od dverí po dvere, Ružomberok pri železiaroch vyzeral ako partička dobrovoľníkov oblečených v oranžových dresoch. Závan Peťa Struhára, teda pevná defenzíva, už asi definitívne opustil mesto pod Čebraťom.

Ak niekto vyhrá polčas 4:0, je to extrém. Ale vidieť tie góly, z toho by Markíza postrihala program na Silvestra bez mihnutia oka. Lopta sa od Ružomberčanov odrážala smerom k vlastnej bráne a pri bránení rohov sa držali pokriku Kto neskáče, ten je Lipták. Piaty gól pätičkou len zavŕšil domáci jarmok. Hostí si namotali ako cukrovú vatu.

MFK Košice – MFK Dukla Banská Bystrica 2:4, 2 412 divákov

Anton Šoltis na diaľku stále bojuje o druhé miesto v súťaži Odvolaný tréner. Dôležitý krok k nemu urobil ďalšou domácou prehrou, tentokrát proti Banskej Bystrici. Do karát mu určite nehrá fakt, že jeho bývalé Michalovce po výmene trénerov začali zbierať body. Utrpené, pomaly, ale body. Ak to takto pôjde ďalej, o tri týždne sú na úrovni Košíc.

Niekto si dá po dlhej ceste Red Bull alebo turka v skle. Dukla si na prebratie nechala streliť dva góly od Košíc. Prekvapení boli aj samotní východniari, ktorí sa dostávali do situácií, ktoré Anton Šoltis ani nemal na magnetickej tabuli. Lenže Dukla sa zobudila a začala ich rozoberať ako Pišta Hríb v diskusnej relácii. Robo Polievka si po zápase proti Portugalsku musel znovu pripadať ako deviatak pri druhákoch počas veľkej prestávky. Dva góly dal, penaltu prenechal Rymarenkovi a za jeho výkon ho dokonca domáce publikum vytlieskalo. 

AS Trenčín – MFK Skalica 0:0, 1 962 divákov

Ak by sa oceňoval nečakaný víťaz kola, je ním Skalica. Dnes sa nikomu veľmi nechce cestovať na umelku do Trenčína – na rozdiel od minulej sezóny, kedy to bolo ako wellness pre mužstvá súperov s prvkami kapverdskej ľudovej zábavy. Teraz je to trošku iný príbeh.

Wellness bude po tomto zápase potrebovať Martin Junas s celou svojou obranou. V každom inom zápase by vytvorené šance stačili Trenčínu na 3-4 góly v sieti súpera. Ale tentokrát nie. Nová skolaudovaná tribúna sa z troch bodov nepotešila a Trenčín tak prenechal prvé miesto v tabuľke.

ViOn Zlaté Moravce – MFK Zemplín Michalovce 2:2, 970 divákov

Duel dvoch dlhodobo ubytovaných na futbalovej JISke dopadol struhárovsky, remízou. Ani 11 zápasov nestačilo týmto klubom na prvé ligové víťazstvo (Michalovce majú jedenásty zápas so Slovanom k dobru). A áno, hrali už aj s Košicami. Ešteže tu máme ten Slovnaft Cup a stieracie žreby.

Kajovi Mondekovi po konci kariéry postavia v Zlatých Moravciach dvojizbák s výhľadom na štadión. Skóre krásne otvoril a zápas uzavrel tak, že tomu ani tréner Cifranič neveril. Medzitým však zapli Michalovce. Útočné duo Marcin – Issa sa dvakrát našlo a nebyť Mondekovej haluze z konca zápasu, berie Peťo Struhár na východ krajiny všetky tri body. Zle vyzeralo zranenie Igora Žofčáka, ktorý si zlomil kľúčnu kosť.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera