Pondelok, 22. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Pit stop ViOnu

FOTO TASR - Ján Krošlák

Snaha o pekný futbal v Zlatých Moravciach vydržala štrnásť ligových kôl, do tabuľky klubu priniesla tri body a žiadnu výhru. Vlado Cifranič sa s Niké ligou rozlúčil hneď na pozápasovej tlačovke, na definitívu od klubu a nástupcu si však ešte chvíľu musíme počkať. Internet zasiahla správa o Hrnčárovi, o pár hodín to už bol Hipp. Toľko drámy kvôli príchodu Galáda v marci.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0, 3011 divákov

Slovan vo štvrtok doma pohostil Lille a zo zápasu vyťažil bod. Zaslúžený za prvopolčasovú otročinu a druhopolčasový zlepšený výkon aj v ofenzíve. Čavrič do čoho kopne, z toho je gól. Dokonca v neho dokáže premeniť aj Zmrhalovu prihrávku. Proti Skalici Vlado nikoho nešetril a postavil to v plnej sile. Lebo ako sám na tlačovke spomínal, pozor na Skalicu, štyri zápasy po sebe neprehrala a je tam dokonca aj vysoká škola.

Záhoráci v prvom polčase potvrdzovali fámy, ktoré o nich idú. Ale ak to ešte dnes neurobil na Twitteri Vlado Koník, Slovan treba pochváliť s akým prehľadom zvláda všetky tri súťaže. Proti Skalici si v prvom polčase musel vytrpieť a prežiť brejky hostí, v druhom polčase ho do desiatich poslal Tolič a paradoxne mu pomohol. Marko nie je zvyknutý na to, že pravidlá platia aj smerom k vlastnej bránke. Ďalšiu Junasovu nulu nedovolil Tigran po peknej narážačke. Ten druhý z partie do čoho kopnú, z toho je gól.

MFK Košice – FC Spartak Trnava 0:2, 3752 divákov

Spartak vo štvrtok vykopal v Dánsku zázračný bod, nejaké tie drobné na príručnú batožinu v lietadle navyše a tak si mohol užiť predĺžený víkend v Košiciach. Víťazná zostava sa nemení, hlavne teda ak ju nemáš za koho vymeniť a takto svoje mužstvo postavil Mišo Gašparík proti Janovi Kozákovi mladšiemu. Ten si zatiaľ prechádza očistcom, vedúc mužstvo, ktorému stačí lopta, dve brány a porazí sa aj bez súpera. Prehra s Trnavou bola pre Košice už deviata v poradí a to teda nie je málo. Okrúhlu desiatu si zapíšu po repre pauze v Žiline, to sa už patrí aj tortu napiecť.

Prvý polčas stál za pastiersky syr s horčicou a prevarenými zemiakmi. Košice na úvod vystrkovali rožky, Spartak ešte vyklepával nohy zo zápasu v Dánsku. Faulov ako na dedinskom zápase a centre, ktoré spravidla trafili prvého súperovho hráča. Keď to už vyzeralo, že si diváci po zhliadnutí zápasu môžu u zamestnávateľa zažiadať o platené voľno na pondelok, rozhodli začiatkom druhého polčasu znovu tí dvaja ex-trenčania. Azango s Bainovičom. Prvý tradične po hlavičke, keďže aj s pollitrovkou nad hlavou má meter štyridsať, druhý spoza šestnástky po zemi. Košiciam dokonale vyšiel taktický plán, keď na druhý polčas nastúpili až v 48.minúte a vo zvyšku zápasu si ich už Spartak postrážil.

AS Trenčín – MŠK Žilina 0:0, 1873 divákov

Videl som už všeličo. Andreja Danka robiť STKčku guľôčkovému peru, Mareka Ťapáka recitovať básničku Martine Šimkovičovej, ale na bezgólovú remízu v zápase týchto dvoch by som si tiket asi nikdy nepodal. Ako sa hovorí, koniec je blízko. Za posledných 11 rokov to bol iba tretí bezgólový vzájomný zápas týchto súperov z umelej trávy. Pravda ale je, že rovnako to skončilo v júli minulého roka.

Trenčín si to robí sám. Jeho hra sa nezhoršila, tabuľkou sa však prepadáva kvôli tragédii, ktorú predvádza v zakončení. Žilinčania ani nevedia ako odišli z mesta Stanley Cupu bez gólu za Belkovým chrbtom. Trenčín ich rozoberal kúsok po kúsku a krídelníci Soares s Gongom sa držali hesla, ak hráš doma na umelke, po čiare loptu Sihoť. Aj si ju veľakrát hodili, ale potom to zakončili ako kedysi Bamidele, keď ho spoluhráči zabudli natočiť správnym smerom. Ale okej, chalan sa dostal do Portugalska, život je nevyspytateľný. Žilina mala len veľmi málo náznakov mužstva na druhom mieste tabuľky a pri Kupusovičovom góle ťažila hlavne z VARu.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 3:1, 839 divákov

Aký štadión, taká forma na domácom ihrisku. Forma Dukly Na Štiavničkách priamo úmerne zodpovedá tomu atletickému oválu okolo ihriska. Aj keď, čo by za tretie domáce víťazstvo v sezóne dali také Michalovce, ktoré síce hrali umelecky pekne, ale najväčší potlesk si vyslúžili od útočníkov Dukly. Bude problém, ak pani Šimkovičová zistí, že tam Struhárovi behá Japonec s Grékom. Lebo Cyril a Metod sem neprišli nato, aby sme sem ťahali Grékov, aj keď mám podozrenie, že to boli práve oni, kto podpísal na hosťovanie prvých troch záložníkov z PAOKu a odvtedy sa to v Michalovciach ťahá.

Dukla má Roba a Robo má v hre taký prehľad, že si všíma aj to, kedy majú jeho spoluhráči sviatok. Depetrisovi k narodeninám poslal gólový center, Rymarenkovi k meninám jemnučkú prihrávku po tom, ako Dukla zachytila rozohrávku. Tretí gól Dukly, keď Richtárech kolmo našiel Rymarenka, by sa nestratil v highlighte žiadnej ligy. Že majú chalani z Michaloviec po svojich potulkách autobusom po Slovensku čas vymýšľať blbosti, dokázali pri signále z rohu. Ale ako povedal Matúš Marcin, neskoro je, keď začneš hrať neskoro.

ViOn Zlaté Moravce – FK Železiarne Podbrezová 0:2, 624 divákov

Tak, ako veril Marek Ondrejka Vladovi Cifraničovi, neverí snáď ani Záborská s Vašečkom. Bolo to obdivuhodné, všetci sme tomu fandili, ale ako spieva Rytmus s Tinou, všetko má svoj konec. Cifranič sa rozlúčil už na tlačovke, od vedenia dostal pred zápasom ultimátum. Buď zobereš tri body, alebo vraciaš šúštákovú Erreu po Gauádovi. O pár hodín to klub dal na Pelleho, že ešte nič nie je isté a rozhodnú sa v pondelok po Mame na prenájom.

Nádej domáceho trénerského tímu vydržala do 58. minúty zápasu. Vtedy Podbrezová pridala druhý gól. Tri minúty po tom prvom, keď si odrazenú loptu našiel Paraj. Pri druhom už hostia ViOn vyšachovali a tešil sa Blahút. ViOn sa dočkal svojej šance, Mijič išiel sám na Ludhu, vyšla mu aj kľučka, ale napálil to do žrde. Symbolické. On sa len pousmial, ale realizačný tím si už pravdepodobne balil veci do krabice.

DAC Dunajská Streda – MFK Ružomberok 1:1, 4459 divákov

Ja byť na mieste Tomáša Frühwalda, idem sa v pondelok zaočkovať proti čomu sa dá, lebo ten chalan v nedeľu chytil takmer všetko. Brankár hostí v spolupráci s mechanizmom žrdí a brvna držal Ružomberok počas celého zápasu v hre. Hostia sa na toto kolo vhodne obliekli. Šedá farba absolútne symbolizovala pohľad na ich výkon. Ale futbal a scenár relácie Rodinné prípady nemá logiku, takže si hostia odvážajú na Liptov bod.

Ak by mal DAC Krstoviča alebo Kalmára, je to do polčasu minimálne 3:0 a nič z vyššie napísaného dnes neplatí. Nie je asi možné, ak po jednej štandartke najprv trafíte žrď a z dorážky brvno. Aďo musel byť spokojný s emóciou a nasadením. Toto všetko DACu chýbalo pri rohu hostí. Boďu síce strážili piati hráči v žltom, ale toho tak zmiatol fakt, že sa naňho všetci len pozerali, že išiel svoj gól osláviť pod už tradične prázdny sektor hostí. Blamáž odvrátil v poslednej nadstavenej minúte po Čermákovom centri striedajúci žolík Bartol Barišič.