Piatok, 17. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Želajte si niečo, padajú tréneri

FOTO TASR - Daniel Stehlík

Domáca prehra s Bystricou znamenala koniec pre Antona Šoltisa a Košice sú na sklonku dohody s mladým Kozákom. Peter Tomko bude v Ružomberku robiť asistenta Smetanovi a z Bystrice odchádza Michal Ščasný. Ten jediný ide dobrovoľne a za lepším. Miesto na vianočnom večierku DAC nemá stále isté Aďo Guľa a ultimátum dostal trénerský štáb s hráčmi v Zlatých Moravciach… Na jeseň sa prezúvajú gumy, padajú listy a v našej lige aj tréneri.

AS Trenčín – FC Spartak Trnava 2:3, 4256 divákov

Spartak doma proti Nordsjaellandu zistil, že futbal občas nemusí chutiť a pri pohľade na los sa určite veľmi tešil do Trenčína, ktorému v týždni vypálila pohárový Rybníček Devínska Nová Ves. Spartak určite potešila aj pokuta od disciplinárky po poslednom derby. Táto inštitúcia veľmi rada pokutuje kluby za ich fanúšikov, ktorých si potom nastrihá do videa pre sponzorov, aby ukázala, aká je naša liga vlastne super, lebo aha, takto sa na nej bláznia fanúšikovia. A potom sa čuduje, prečo títo fanúšikovia nechodia fandiť reprezentácii.

Gašparík nesklamal, znovu zvolil outfit pri ktorom mu jeho obvodný lekár už vypisuje e-recept. Mišo ale myslí aj ekologicky. Na lavičku posadil iba šesť náhradníkov, aby ušetril uhlíkovú stopu. Na Spartaku bolo vidno únavu, výnimkou bol asi len Azango, ktorý si zápas proti svojim bývalým užíval a otvoril skóre zápasu. Hodenú rukavicu zdvihol dvakrát Soares a vyzeralo to tak, že Spartak sily na obrat nenájde. Gašparík však vytiahol aj druhé ex-trenčianske gólové eso z rukáva, po prihrávke Azanga sa presadil Bainovič. Hráčom zápasu sa ale stal Azangol, ktorý po sóle upravil na 3:2 pre Spartak. Obrancov svojho bývalého mužstva pri ňom poslal naspäť do This is my sen.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Košice 4:0, 6250 divákov

Príchod Jána Kozáka mladšieho na lavičku klubu z Košíc sa odložil až po víkende, aby nemusel absolvovať stretnutie s iným mladším, Ivanom. Človek by si povedal, že chalanov spája fakt, že sú obaja mladší a budú si rozumieť, ale opak je pravdou. Zápas na Tehelnom poli ešte odkoučoval dočasný tréner Miroslav Sovič. A mal čo robiť. Slovan v Lille siahal na senzačné body, nakoniec si z Francúzska odniesol najviac práve mladý Ivan s Robom Vittekom prostredníctvom svojich Instagramov. Odvrátenú stranu ukázal po minulovíkendovej bombe Lucas Lovat. Keď Boh rozdával jeho ľavačke, pozabudol na hlavičku. Po takejto červenej karte musel domov cestovať v príručnej batožine.

Návšteva kola sa presvedčila o tom, že sa Košičania od posledného zápasu poučili. Už si nechceli nechať ujsť dvojgólové vedenie a tak zápas pokazili hneď na jeho začiatku. Kira najprv zoťal Čavriča na žltú kartu, čisté konto si však udržal iba šesť minút, keď Fabišovu chybu využil Strelec. Po prihrávke Tigrana. Armén potom druhý gól pridal a na tretí znovu prihral Kuckovi. To sa písala len trinásta minúta a Kirova brána pri tej bombe pomaly mierila do servisu. Štvrtý gól dal Čavrič z penalty a Slovan sa futbalom bavil. Borjan znovu skúsil vybehnúť do bufetu, ale ani to Košičania nedokázali využiť.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2, 2346 divákov

Dukla stihla v týždni v pohári vypadnúť v Pohroní a potom šokovala aj správou o uvoľnení Michala Ščasného. Ten zimu v strede Slovenska vymenil za polpenziu na teplom Cypre. Stane sa trénerom klubu, ktorého meno by vám aj tak nič nepovedalo, ale na hosťovanie v Trnave je z neho pustený Mišo Ďuriš. 

Ščasný si už v sobotu plnil svoj cyperský sen a prvý gól Podbrezovej sledoval s kalamárom na tanieri. Akcia to bola krásna. To, ako Oravec našiel Assinora, bola radosť, ale to, ako sa potom lopta dostala okolo Hrušku za Hrušku, to nepotrebovalo ani spomalený záber. Brankár Dukly si pri snahe o zákrok takmer vytkol členok. Lenže Dukla má Polievku. Najprv nastrelil Bartoša a keď ho v nadstavenom čase nechali rozbehnúť sa, svetelná tabuľa v Podbrezovej, poháňaná ešte stále parou, mohla začať proces prehodenia stavu na 1:2. Do hry v druhom polčase sa dostal Galčík a z troch nepríjemných pokusov sa mu ujal jeden. Remíza zaslúžená.

DAC Dunajská Streda – MFK Zemplín Michalovce 2:1, 3996 divákov

DAC odohral východniarsky týždeň s pomyselnými šiestimi bodmi. V Snine síce od prvej minúty prehrával, ale vypadnutie vo vlastnom pohári odložil minimálne o jedno kolo. Domáci ligový zápas proti Peťovi XXX Struhárovi bol iba o troch bodoch. Aďo dal bokom krásnu hru, Andzouanovi na ruku kapitánsku pásku a k tomu gólový náramok.

DAC hľadá strelca, o povýšenie sa v sobotu prihlásil Andzouana. Za svoj výkon proti Michalovciam by si v ďalšom domácom zápase zaslúžil čestný výkop. Dve bomby spoza šestnástky vyriešili streleckú nemohúcnosť Goureho s Trusom. Michalovce hrajú pod Struhárom celkom fajn, mini zápletku v MOL Arene zariadil Marcin a pri troške Andzouanovho šťastia mohli brať aj viac ako len nula bodov.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 0:2, 1187 divákov

Ktovie koľko rokov sa v tejto krajine, ktorá za 20 rokov nevie postaviť jeden tunel, bude hrať derby de la Strečno. Vyzerá to tak, že si ho ešte užijeme zopár dekád. To najnovšie pokračovanie ovládla Žilina a v super forme hrajúci Ďuriš. Dávid vie, že ide zima a v zime sa v Žiline čo? Tvoria snehové jazyky a predávajú futbalisti. Ružomberok do lokálneho derby vstúpil už s novým trénerom. Mysterióznu hádanku obsadenia tohto horúceho kresla vyriešilo vedenie angažovaním Ondřeja Smetanu. S Bedřichom nemá nič spoločné a je rád, že zaujal strategickú polohu bližšie k Vysokým Tatrám.

Ihrisko v Ružomberku nám chce pomaly naznačiť, že jeseň je v plnom prúde. Žilinčania však boli podkutí skúsenosťou z Michaloviec, ktorých ihrisko je v tomto stave celoročne a v Ružomberku až na pár momentov dominovali. Vďaku a rešpekt cítili už po Mrvovej malej domov, ktorú zachytil Jambor. Chyba, ktorú by človek čakal skôr na opačnej strane ihriska, ale ok. Poistku pridal Ďuriš takou bombou, že skoro Fruhwaldovi odpárala logo z dresu. Ružomberok sa rozhodol proti Žiline hrať vzduchom, ale tam si to mladí šošoni uskákali a zaslúžene si vyskakujú aj v tabuľke.

ViOn Zlaté Moravce – MFK Skalica 0:1, 830 divákov

Jedenásť bodov zo siedmich zápasov a štyri čisté kontá. Inak bude rošambo, na Mikulášskom večierku iba nealko a tretiu sadu dresov klubu navrhne Martina Šimkovičová. Také je ultimátum v Zlatých Moravciach. V klube si uvedomujú, že Michalovce s Košicami sú našťastie stále na dosah, ale pri pohľade na ich žreb do konca jesene netuším, kde tie body získajú.

Proti Skalici tomu niečo chýbalo. Na ihrisku už nebol Tomáš Ďubek, ktorý sa presunul do realizačného štábu a Vladimír Cifranič musel kvôli maródke zmeniť rozostavenie. Stále však hrá hore na nulu, napriek sľubným šanciam Balaja a Mijiča. A ako to už býva, Skalica udrela po totálnej haluzi. Morongova bomba sa odrazila od spojnice pred voľného Hašu a o troch bodoch bolo rozhodnuté.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera