Nedeľa, 30. jún 2024

Posúvajte večierku, zuby umývajte cez polčas. Vracia sa Liga majstrov!

Ján Janočko Ján Janočko 16.02.2021
SITA - AP Photo/Joan Monfort

Návrat Ligy majstrov je to najlepšie, čo sa mohlo tej časti ľudstva, ktorá nemá po večeroch čo na práci, stať. Horšie je to s futbalistami, čo ju musia hrať. Ale ja si ju rád pozriem, lebo neviem o čom inom by som sa na druhý deň mohol s nikým nerozprávať, keďže je lockdown.

Udalosť číslo jedna

Je o mne známe, že som fanúšikom Liverpoolu a sledujem všetky zápasy jeho A-tímu, preto sa veľmi na Ligu majstrov teším. Vzhľadom na lazaret v tíme je každé ďalšie meranie síl výbornou príležitosťou zoznámiť sa s ďalšími a ďalšími dorastencami z klubovej akadémie. Ale aby som bol aj chvíľku vážny, zápasy najčarovnejšej futbalovej súťaže sú pre mňa veľkou udalosťou.

Nie úplne takou, že by som si pred ňu sadal v obleku. Každý fanúšik lobdovej hry číslo 1 (slovom jeden) však pozná tie chvíle, keď sa chcete v utorok či stredu večer venovať národnému obrodeniu, oprave poličky, na ktorú sa už pol roka chystáte, či konečne začať čítať voňavú knižku z hornej police. Lenže potom sa smer kroku prudko zmení a vy zrazu sedíte pred priamym prenosom, nespúšťate z neho oči a v duchu si hovoríte: „Možno nabudúce, ale dnes nie, dnes to fakt bolo silnejšie ako ja!“.

A tak opäť podľahnete, veci do práce počkajú, učenie nikam neutečie, rovnako ako malé deti, ktoré treba vybrať z vane.

Posunutá večierka

Liga majstrov dokáže pozitívne vplývať aj na vaše okolie. Viem to z vlastnej skúsenosti. Keď som bol mladší jedinec, večierku som mával o desiatej. Rozumej tomu tak, že keď mama prišla z poobedňajšej, už som nemal nárok byť hore. Zlom u nás doma nastal v sezóne 2006-2007.

Bol stredajší večer, mama prišla z poobedňajšej a ja som ešte stále sedel pred televízorom. Na jej otázku prečo ešte nespím, som veľavravne odpovedal: „Mami, ale však sa pozri. Werder – Barcelona 1:1.“ Mama rozumela v druhej vete len čísla, ale nakoniec pokývala s plecami a po mojom ubezpečení, že „už len nadstavený čas a pôjdem“ sa ma už nič nespýtala.

Vyššie spomenuté môže znieť humorne, ale pozor, to ani zďaleka nie je myslené ako žart. Od toho momentu som sa pozeral na Ligu majstrov pravidelne a som rád, že som mohol byť aspoň cez obraz pri dôležitých udalostiach.

Nebyť posunutej večierky a umývania zubov cez polčas by som nikdy nevidel Messiho začiatky kariéry, Ronaldinhove kúzla, Ibrahimovičove kung-fu, Iniestovu genialitu či čarovné noci na Anfield road.

Prvá vášeň

Mal som pocit, že mám Mourinha a Benitéza doma častejšie, než nezbedná suseda poštára a možno tam kdesi sa zrodila moja vášeň k sprostredkovaniu toho, čo som na futbale videl.

Lebo viete, po utorku a strede idete ráno do školy a tam o tom rozprávate kamarátom a spolužiakom. Ich to koľkokrát ani nezaujíma, ale vy jednoducho viete, že im Torresov gól v 85. minúte musíte opísať, lebo by ste ich ukrátili o totálne nevizuálny zážitok!

A potom cez víkend pri Premier League komentátor občas spomenul Ligy majstrov, ak v nej niektorý z tímov hral. A vy ste sa mohli potmehúdsky usmievať, ako keď viete spoiler a poznáte koniec príbehu skôr, než ho dávajú v telke.

Chcel som povedať hlavne to, že návrat Ligy majstrov je dobrá vec. Sledovaním väčšinou nikomu neubližujete. Môžete byť cez obrazovku pri tom, ako sa prepisuje história. Na chvíľu zabudnete na všetky problémy sveta. A ten spánkový deficit, to už nejako doženiete.

Vie to aj moja mama, ktorej sa už dnes na to, či môžem pozerať fodbal nepýtam. Ale som jej vďačný, že ma vtedy nechala pozerať, inak by ste teraz asi čítali čosi iné.

Program Ligy MajstrovŠestnásťfinále, 1. zápasyDátum a čas
BarcelonaParis Saint Germain Utorok 21:00
LipskoLiverpoolUtorok, 21:00
PortoJuventusStreda, 21:00
SevillaDortmundStreda, 21:00

Odoberať Newsletter

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra, a.s.. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera