Nedeľa, 26. máj 2024

Prvý Takurčitee prieskum fanúšikov, časť 2: Futbalové kluby, hráči a veční rivali

Gabriel Vass Gabriel Vass 12.02.2020
SITA/AP Photo/Manu Fernandez

V minulej časti sme si vyhodnotili športové odvetvia a dnes pokračujeme ďalšími vašimi odpoveďami. Tentokrát si posvietime na obľúbené kluby a hráčov.

A spoznáme aj odpoveď na večnú otázku ohľadom dvoch veľkých rivalov.

Otázka číslo 3: Obľúbený futbalový klub

Mali sme na mysli ozajstný futbal, ten čo sa hrá nohami a s loptou pravidelného tvaru. Do odpovedí nám totiž prišlo niekoľko obľúbencov z NFL, čo tentokrát nebolo predmetom otázky.

Názor na túto otázku vyjadrilo celkovo 702 hlasujúcich. Nakoniec sa o najvyšší stupienok museli podeliť dva kluby. Na naše veľké prekvapenie zvíťazila domáca hrdosť v podaní fanúšikov Spartaka Trnava a anglická tradícia s názvom Liverpool FC. Až pätina všetkých hlasov išla týmto dvom klubom. Hneď za nimi sa umiestnil ďalší slovenský tím, ŠK Slovan Bratislava.

Žeby sme sa postupne dostávali do stavu, keď sa deti pri futbale na sídlisku budú hrať na Rusova, Grendela alebo Greiffa? Nás teší, že na TakUrčitee je slušné percento domácich futbalových nadšencov.

Za prvou trojkou hrali prvé husle európske veľkokluby. Barcelona, Manchester United, Real, Arsenal, Juventus… a MŠK Žilina.

Celkom slušné, mať tri slovenské kluby v TOP 10. Pre vašu informáciu, desiatku uzavrela Chelsea FC s 18 hlasmi.

V odpovediach sme našli aj fanúšikov, ktorých srdcovkou sú síce tradičné, ale momentálne menej úspešné kluby. Napríklad Celtic Glasgow, Crvena Zvezda, Hajduk Split, Valencia, atď.

Špeciálne poďakovanie patrí fanúšikom na lokálnej úrovni, ktorí určite nevynechajú zápasy domácich miláčikov. Na svojich priaznivcov môžu byť pyšní napríklad FK Kamenica nad Cirochou, Tesla Stropkov, TJ Partizán Dolná Lehota a podobní.

Otázka číslo 4: Obľúbený hráč

Víťazi vôbec neprekvapili. Nadvládu Messiho a Ronalda ešte pár rokov, pri všetkej úcte, nikto netromfne. Na treťom mieste sa umiestnil svojský Zlatan Ibrahimović. Stavíme sa, že keby sme robili anketu o najviac nenávideného hráča, aj tam by sa všetci traja umiestnili na popredných miestach.

Tentokrát sa do zo 666 hlasov do TOP 10 neprekopal žiaden Slovák. Ale popri hviezdach ako Ramos, van Dijk alebo Salah to veľmi reálne asi ani nebolo.

Viacerých z vás neopúšťa nostalgia za staršími hráčmi a tak sme zaznamenali aj mená Totti, Raúl, Del Piero, Beckham, alebo Thierry Henry. Koniec koncov, do TOP 10 sa prekrúžkovali aj dvaja “dôchodcovia”: Gerrard a Ronaldinho.

Špeciálnu pozornosť si zaslúži fanúšik, ktorého miláčikom je fenomenálny Lukáš Čmelík. Či vyhral dnešnú cenu za trolling, vie len on sám.

Otázka číslo 5: Messi vs. Ronaldo

Večná dilemma a zlatý klinec dnešnej časti. Na základe presne 700 prijatých hlasov to vyzerá tak, že v komunite Takurčitee má mierne navrch Argentínčan. Podporným argumentom je aj poradie v kategórii klubov, Barca sa umiestnila o niečo vyššie ako Real alebo Juventus.

V každom prípade by sme si mali užívať ešte tých pár sezón, kým obaja fenomenálni futbalisti nezavesia kopačky na klinec. A odídu trénovať kluby do Saudskej Arábie alebo Číny.

Kompletné výsledky hlasovania si môžete pozrieť TU.

V najbližšom článku si zoberieme na mušku Fortuna ligu a slovenských futbalistov.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera