Sobota, 20. apríl 2024

The Champions: Úsmevný animák nie len o futbale

Youtube/ B/R Football

Čo sa stane, keď osemsto najelitnejších svetových futbalistov bude spolu aj so svojimi manažérmi bývať pod jednou strechou?

Touto otázkou začína každá časť animovaného mini-seriálu s názvom The Champions, ktorý v zahraničí naberá na popularite. Približne päťminútové diely zachytávajú strasti a slasti hviezd v neštandardných situáciách.

Súťaž v pečení torty či klub bitkárov

Silnou stránkou seriálu z dielne webu Bleacher Report je ignorácia futbalu a zasadenie charakterov do často bizarných okamihov.

Kým káder Tottenhamu zúfalo túži po trofeji, a tak zorganizuje súťaž v pečení torty, Diego Simeone v šatni Atlética Madrid riadi pästné súboje medzi agresívnymi hráčmi. Zaujímavé je taktiež sledovať Christiana Pulisica na Oktoberfeste či Pepa Guardiolu, ako rozdáva pokyny svojim zverencom počas paintballu. To všetko sa deje na pozadí vykresľovania charakterov jednotlivých futbalistov.

Trocha humoru, trocha kritiky

Už po prvých zhliadnutiach totiž divák nadobudne pocit, že tvorcom seriálu nešlo iba o bezduchú stavbu vtipných situácií, ale aj o nastavenie zrkadla obdivovaným hráčom. Tým, ktorí zarábajú nechutné milióny, často nezvládajú agresiu a miestami sa správajú detinsky ako na školskom ihrisku.

Cesta, ktorou sa B/R pri tvorbe animáku uberá, je správna. Seriál balansuje medzi plytkým posmechom i jemnou satirou a svojich fanúšikov si určite nájde aj u nás bez ohľadu na chýbajúci slovenský preklad.

Napriek pomerne krátkej minutáži určite stojí za vyskúšanie.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera