Nedeľa, 30. jún 2024

To najlepšie z ničoho: Jets prekvapili a Grizzly, ktorý príde na dostihy

SITA/AP Photo/Rob Griffith

Ponuka športových podujatí na pondelok dosahuje historické minimá, športovci si musia dočasne nájsť iné vyžitie. Slovenské internety obiehajú zábery oduševnených komentátorov v domácom väzení, či cvičiacich športovcov. Sparing im robia buď štvornohí miláčikovia, alebo toaletný papier, ako v prípade Tomáša Tatara.

A teraz k tomu, čo sa ešte hrá. 

Futbal

Austrálska A-LEAGUE

V čase písania článku futbalovú vlajku v “krajine protinožcov” nesú stále dva kluby: Newcastle Jets a Melbourne City. V austrálskom Newcastle odohral dva roky aj Emil Heskey. Rodák z Liecesteru sezónach 2012 – 2014 nastrieľal v 42 zápasoch 10 gólov. Niekoľko zápasov sme mali možnosť vidieť aj prostredníctvom live streamu, a skúsenosti Angličana boli na trávniku viditeľné.

Ale späť do súčastnosti. Favoritom zápasu bolo mužstvo z Melbourne.”Mešťania” boli druhí v tabuľke, kým “Jets” strácali na hranicu play-off 6 bodov.

Jets prekvapili a vyhrali 2:1.

Zvyšok sveta 

V Mjanmarsku sa hrá 10. kolo národnej ligy. Sagaing privíta Chin United. Futbal v tejto časti sveta hráči ponímajú riadne ofenzívne – aspoň podľa výsledkov na Flashscore. Výhry o tri góly niesú zriedkavé a keď sa pozrieme lepšie, upúta deväťgólová prestrelka, alebo debakel o päť “banánov”.

Chin United zodpovedne plnia úlohu ligového  “outsidera”. Prehra 3:8 na Ihrisku Southern Myanmar musela fanúšikov poriadne bolieť.

V druhom zápase na seba narazia Hantharwady a Zwekapin. Obaja United. Hantharwady vyhrali od Vianoc 10 zápasov a prehrali jediný. Ich skóre 24:4 budí rešpekt a ligový pelotón vedú o bod. Vzájomné zápasy so Zwekapin sú prekvapivo vyrovnané.

Dostihy

Zaujímavé mená žrebcov a kobýl nám Íri ponúknu aj dnes. Na štarte NAAS trati dlhej 1006 metrov s dotáciou pre víťaza 9 900 eur sa predstaví Forever My Girl, Blue Panther, Jazz Dreamers, Horoscope… Tréner Harrington dokonca privedie aj Grizzly-ho. Je to vôbec povolené? Takurčitee.

Američania nezostali pozadu, v Santa Anite predstavili ceriaceho sa tigra! No fakt, Grinning Tiger sa volá ten kôň.. Britský humor má zjavne transatlantický dosah.

E-Športy

Vo svete videohrier prebieha kvalifikáci ESL – Pro League Season 11. V hre Counter-Strike. Najväčšie šance na postup majú tri kolektívy – BIG, Fnatic a forZe majú v B skupine zhodne po šesť bodov. Fnatic a forZe sa stretnú vo vzájomnej konforntácii. Bookmakeri favorizujú Fnatic. BIG Zabojujú o ďalšie body proti North. Posledným zápasom pondelka bude duel NaVi a compLexity Gaming.

Ďalej sa hrajú turnaje v League of Legends a Dota 2. Fajnšmekri si nájdu stream na Twitch, prípadne Youtube.

A ak sa čosi šuchne v športovom svete aj zajtra, opäť o tom napíšeme

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera