Nedeľa, 26. máj 2024

Vivat Slavia Praha

SITA/AP Photo/Petr David Josek

O tom, že český klubový futbal má v pohárovej Európe slušné meno, vieme všetci. Slávia Praha v tejto sezóne ligy majstrov povýšila pojem slušné meno na ešte vyšší level.

Smiech pri žrebe

Internety obletelo video zo žrebu Ligy majstrov, v ktorom sa predstavitelia Slávie Praha úprimne zasmiali, keď sa český tím dostal do skupiny smrti. Borussia Dortmund, Inter Miláno a FC Barcelona sú giganti, pri ktorých mal byť český klub len „podržtaška“ alebo „podaj dvere“. Úprimne, kto z nás si pred štartom základných skupín myslel niečo iné.

Len pre ukážku, trhová hodnota hráčov Slávie je podľa Transfermarkt.com 41 mil €, Interu 567 mil €, Borussie 640 mil € a Barcelony 1,18 bil€. Len brankár Barcelony Marc – André ter Stegen má dvakrát vyššiu hodnotu, ako všetci futbalisti z hlavného mesta stovežatej.

Futbal však máme radi nie pre čísla, ale pre krásne divadlo, ktoré nám prináša na ihrisku. Tým nemyslím samozrejme futbalové herečky, ale pôžitok z hry ako takej.

Už prvý zápas na San Sire proti Milanovi Interovi Škriniarovi bol prekvapením nielen výsledkovo. Slávia uhrala bod, ale vyhrala herne. Tím pôsobil nebojácne, silný na lopte a nebezpečný v útoku. Milánčania mohli byť radi aj za remízu.  

Aj tréner Borussie Dortmund sa po víťazstve 2:0 vyjadril na adresu zošívaných veľmi pochvalne. A že to neboli len slová slušnosti a úcty k súperovi naučené od babičky, potvrdil český tím včera proti Barcelone.

V Edene oslava futbalu

https://twitter.com/ESPORTEESPETAC4/status/1187100701027119104?s=20

Slávny veľkoklub nastúpil v metropole blízkeho západu s Messim, či Suarézom v základnej zostave. Hráči Slávie Praha však nepustili vepřo-knedlo-zelo do gatí ešte v šatni a ani po ceste na ihrisko. Boli Barcelone rovnocenným a v niektorých fázach aj viac ako rovnocenným súperom. Prehra 1:2 je vyslovene nezaslúžená, navyše po vlastnom góle zo Suarézovej polo strely z ťažkého uhla.

Zošívaní nechali na ihrisku povestné srdiečko a k nemu aj kus futbalového kumštu. Televízne kamery odhalili po zápase nejednu slzu v hľadisku. Buď na štadióne došlo pivo, alebo futbal písal ďalšie príbehy a emócie.

Miliardového súpera bili v závere ako žito po žatve v snahe vyrovnať.

Za zmienku stojí, že v českom klube nastúpili v základnej zostave len dvaja legionári a jeden, jediný na lavičke. Spolu traja. Když se chce, tak to jde.

Taký Arturo Vidal po zápase očami fanúšikov:

https://twitter.com/RkFutbol/status/1187109100947169283?s=20

Hoci hrajú krásne a fanúšikovia ronia slzy šťastia nad herným prejavom, po troch zápasoch majú zošívaní len jeden bodík z Milána. Hoci v Edene Dortmund aj Barcelonu prestrieľali, stále platí, že futbal sa hrá na góly.

Slávia Praha je napriek tomu zatiaľ veľmi príjemným prekvapením tohtoročnej edície. Tešíme sa na odvety. 

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera