Nedeľa, 19. máj 2024

Zápas proti poslednému musí Liverpool vyhrať. Lebo inak…

Ján Janočko Ján Janočko 28.02.2021
SITA/AP Photo/Matthias Schrader

Páni a paní, je najvyšší čas. Už niet tej sily, ktorá by aj toho najzarytejšieho fanúšika presvedčila, že ak Liverpool dnes prehrá, sezóna ešte môže dopadnúť dobre. The Reds hrajú so suverénne posledným tímom tabuľky a ak to pokazia aj dnes, Ligu majstrov si zahrajú možno tak na FIFE.

Nôž na krku

Maľovanie čerta na stenu je v tomto prípade na mieste. Ten liverpoolsky čert nemá poriadnu formu, chýba mu kreativita a nezjavuje sa „na horora“, ale na mizernom mieste v tabuľke.

Pred nedeľňajším programom Premier League patrí Liverpoolu až šieste miesto. Na konte má 40 bodov, čo je pomyselná magická hranica, o ktorej sa hovorí, že obvykle stačí na záchranu v najvyššej anglickej súťaži. Liverpool by však potreboval tak o polovicu viac, lebo jeho ambície sú o kusisko vyššie. Miesto toho prebíja vlastné negatívne rekordy a po štyroch prehrách po sebe sa už fanúšikom neodporúča pozerať zápasy nalačno.

Alebo pozerať zápasy všeobecne.

Reálny je nepostup

Nepostup do Ligy majstrov sa stáva čoraz reálnejšou hrozbou. Ak sa Liverpoolu nepodarí, internetoví diskutéri hlasujúci srdiečkom za Mbappého a prekvapeným smajlíkom za Haalanda ako vysnívané posily budú musieť dať akurát tak smutnú tváričku.

Ak nebude najprestížnejšia klubová súťaž, do Liverpoolu prilákajú majitelia tímu maximálne externistov hlásiacich sa na nový odbor miestnej univerzity ponúkajúci štúdium dejín Beatles.

Nebudú peniaze, nebudú konfrontácie s najlepšími klubmi sveta, nebude zrejme ani Salah či Mané. Budúcnosť klubu z Anfieldu sa zjavuje všelijak, aj na horora…

Najohrozenejšie povolania v pandémii

Spoliehať sa pritom nedá ani na výhru v Lige majstrov, ktorá zabezpečí kvalifikáciu do tejto súťaže aj budúci rok. S kádrom, aký má Klopp k dispozícii, by bol menší zázrak ubrániť tímy ako mníchovský Bayern.

Viete, aké sú najohrozenejšie povolania v pandémii? Lekár v prvej línii a stopér Liverpoolu. Fabinho, Gomez, Matip, van Dijk, Milner ani Henderson nie sú trénerovi k dispozícii, pričom posledný menovaný, kapitán, možno zmešká aj Euro.

Brankárovi Alissonovi Beckerovi navyše zomrel otec, čo na psychickej pohode zdecimovanému brankárovi nepridá. 

Hľadá sa impulz

Radiť trénerovi nechcem. Aj tak by si moje odporúčania neprečítal, lebo nevie po slovensky. Je mi však jasné, že sa stále je o čo oprieť.

Diego Jota, slušne sa rozbiehajúci ofenzívny bujak sa vrátil do tréningového procesu a jeho účasť je síce otázna, ale nie vylúčená. Sheffield je posledné mužstvo tabuľky, jeho kvalita je oproti Liverpoolu o triedu slabšia.

Liverpool by, paradoxne, mohol vyťažiť aj z aktuálnej krízy. Koľkokrát sme videli, že tím zomkla zlá situácia a on podával takmer nadľudské výkony? Toto môže byť ten prípad.

Klopp konečne namieril kritiku aj do vlastných radov, zmenil tým taktiku mediálnych výstupov a možno aj nakopol svojich hráčov. Či to bude dostatočný impulz sa dozvieme dnes večer. 

Kloppov míľnik

Ostatne, tréner Liverpoolu v týchto dňoch oslavuje 20 rokov od začiatku svojej trénerskej kariéry. Podľa jeho slov, ktoré povedal v jednom z tohtotýždňových rozhovorov, je toto najťažšia sezóna v jeho kariére a futbal v dnešných časoch je ťažší, než kedykoľvek predtým.

Fanúšikovia Liverpoolu by možno nesúhlasili, ale o to nejde. Ide o to, že dnes sa možno rozhodne o osude sezóny.

Ak The Reds opäť zakopnú, môžu si ich fanúšikovia robiť plány na jesenné utorňajšie a stredajšie večery. A ako ich poznám, nie sú práve vášniví plánovači.

Večerné posedenie pri futbale je predsa vždy lepšie, ako zízanie do steny a čakanie na zjavenie omietkového démona.

TakUrčitee Newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera