Nedeľa, 30. jún 2024

Ženská titulová kalkulačka

Viktória Ščasnárová

I keď sme ženský futbal dlhšie zanedbávali, liga sa dostala po dlhšej dobe do fázy, v ktorej treba vytiahnuť kalkulačky. Nie postupové, tie si necháme na MS v hokeji. My vytiahneme titulové.

Nové pomery

Pomery v lige sa preskupili do stavu, kde sa štandardná silná dvojka nechtiac rozšírila na trojku. K bratislavskému Slovanu a Bardejovu sa minimálne výsledkovo priblížila Myjava. Štyri kolá pred koncom hrajú reálne hrajú tri celky o titul a o záchranu už len dva.

Vytiahnime počítadlá a pozrime aké sú najpravdepodobnejšie scénare. Pri každom vychádzame z predpokladu, že nepríde k žiadnemu významnému prekvapeniu.

Čo stačí Bardejovu

S dvojbodovým náskokom ide do finišu Partizan. Prakticky má všetko vo svojich rukách, nohách a hlavách. Kľúčový zápas sezóny hrajú so Slovanom. Najjednoduchšia cesta je vyhrať posledné štyri zápasy a žiadnu kalkulačku ani nezapínať. Nie je čo riešiť.

Teoreticky im môže stačiť aj remíza, ak si Myjava pripíše už bezvýznamnú výhru nad Slovanom. Prišli by sme do stavu Bardejov 46, Myjava 46 a Slovan 44. V kalkulačke o titul rozhoduje vzájomný zápas. A už vieme, že lepšie na tom budú Partizánky.

Prehra na Slovane by šariš(š)anky odkázala spoliehať sa na fakty, ktoré sme vylúčili už hore – prekvapenia na úkor favoritov.

Čo stačí Slovanu

Platí vyššie spomenuté… Vyhraj všetko a máš titul. Ligu by sme uzavreli s bilanciou Slovan 49, Bardejov 45 a Myjava 43. Dokonca platí aj iné heslo: remizuj s Bardejovom, vyhraj zvyšok a máš titul. Tabuľka by vyzerala Slovan 47, Bardejov 46 a Myjava 43.

Variantu s domácou remízou a prehrou vonku poznáme. Dokonca aj variantu s domácou prehrou. Možnosť výhry nad Bardejovom a zároveň prehry na Myjave si rozpíšeme nižšie.

Slovan má zápas k dobru a tým možno ešte lepšiu východiskovú pozíciu ako Bardejovčanky s dvojbodovým náskokom.

Čo potrebuje Myjava

Myjava je jediná, čo má nárok na titul, no nemá svoj osud čisto vo svojich rukách. Nádej na prvé miesto stále žije, objektívne je ale cesta k nemu najkomplikovanejšia.

Svojim autistickým prístupom z jesene, kedy mali buď šikovnejších kamarátov, medzi ktorých sa nevedeli zaradiť, alebo tých, ktorí nedosahovali naopak ich úroveň a hrať sa spolu im ani nedovolili, musia čakať či Slovan porazí Bardejov.

Ak by sa teória stala skutočnosťou, výhrou nad Slovanom by sa Myjavčanky bodovo dotiahli práve na Slovan. Slovan 46, Myjava 46 a Bardejov 45. Ani to však nemusí zaručiť titul. Rozhodovali by vzájomné zápasy.

Aby sa k zlatu dopracovali, potrebujú výhru 2:0 alebo výhru o tri góly. Pokojne 25:22 v prvom sete. Ak hoteliér Ivan nepovie inak.

Prerozdeľme percentá

Bardejov 35%
Ligový káder určité má nazisk titulu. Najväčšou devízou je tréner, ktorý dokáže ušiť taktiku na mieru. Ním naordinovaný futbal nemusí byť najkrajší, ale väčšinou v kľúčových momentoch plní účel.

Pokiaľ však berieme na vedomie zápasy hrané vonky s klubmi z TOP 5, vidíme obrovské spiknutie polovice galaxie. Pokazený autobus, vodnopólové ihrisko, rozhodcovia a k jesennému zápasu s Nitrou už mi pamäť nesiaha. V sumáre však narátame len tri remízy na ihriskách najlepších konkurentov.

Slovan 55%
Momentálne klub asi s najväčšou členskou základňou. Ak som pri Bardejove začal trénerom ako najsilnejším článkom, pri Slovane ho s veľkou nadsázkou označím za najslabší. Aspoň z krátkodobého hladiska. Slovan neskladá primárne najsilnejšiu zostavu do každého zápasu. Veľký priestor dostávajú nové mladé baby, ktoré budú tvoriť jadro tímu v budúcnosti. Dlhodobo je to skvelá myšlienka, môže však zmariť aktuálne ciele v podobe titulu…

Verím však, že práve vzájomný duel s Bardejovom bude ten, kde pôjdu Slovanistky na výsledok. A prvé miesto by im stačilo potvrdiť aj milosrdnou prehrou 0:1 na Myjave

Myjava 10%
Nebudem na Neobjektívnom portáli tajiť, že v mojom súkromnom rebríčku má Myjava zhruba 110 %. Zvyšok ani neberiem za súperov 🙂 Poďme však do reality.

Myjava môže začať uvažovať o útoku na titul až v poslednom kole. Dovtedy musí zvládnuť troch súperov, vrátane NMŠK, a počkať si na duel Slovan -Bardejov. Potom, už je všetko v nohách a hlavne hlavách samotných dievčat. Práve hlava ich x-krát pripravila o lepší výsledok s najpšími ženstvami. Ak by k zápasu o “titul” prišlo, pre mnohé hráčky Myjavy by to bol možno zápas kariéry. Kedy, keď nie teraz.

Máme posledné štyri kolá ligy, ktorá na čele nebolá dlho zamotaná tak veľmi, ako dnes.Užime si ich najmä vo férovom duchu. Prekvapenie číha v každom kole. Budme v strehu a želajme si, nech je liga napínavá až do konca.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera