Sobota, 29. jún 2024

Ľadovo ostrý rebríček – Ako v posilňovni

V Lintnerlige to posledný týždeň vyzeralo ako na nejakom workoutovom veľtrhu. Kto môže, ten posilňuje. Sú ale aj takí, čo si spokojne sedia v bufete za plexisklom. Playoff už čoskoro ukáže, ktorý prístup bol lepší. 

Aj v tejto sezóne nazývame hokejové kluby najslávnejšími menami ich histórie. Ak nejakú majú. 

12.DUKLA TRENČÍN

Minuloročným finalistom tečie do korčúľ. Uniká im prvá šestka a úplne pokojne môžu skončiť na 8. priečke, taký je Miškolc rozbehnutý. Divákom ponúkli trojicu zápasov kde dali dohromady len štyri góly a získali tri body… Futbalisti AS to hocikedy stihnú za 90 minút. Do bránky Prišiel Hollý a odišiel Šimko.

11.MAC BUDAPEŠŤ

Budapešť má veľmi zlú formu. Päť zápasov a štyri body, odkedy sme sa naposledy čítali. Ak to takto pôjde ďalej, obehne ich aj Liptovský Mikuláš.

10.POPRAD-TATRY

Kamzíky prišli o jednu cennú štatistiku. Prvýkrát po dvoch rokoch prehrali s Baranmi a nezvládli ani zápas v Nových Zámkoch. Súpisku posilnila trojica zámorských hokejistov, Buzzeo a Miller si hneď otvorili strelecké účty. Buzzeo prišiel z anglického Sheffieldu, kde mal v 33 stretnutiach bilanciu 8+16, Kevin Miller prišiel z EICHL, v drese Greenwillu nazbieral v 21 zápasoch 8 bodov. Alex Barron je bek z USA, do Popradu však prišiel z Freiburgu, ktorý hrá DEL2 s bilanciou 2+7 v 32 stretnutiach a -9.  Lichanec sa pobral smerom do Topoľčian.

9.SLOVENA ŽILINA

Vlci majú svojich problémov dosť, v meste sa pomaly zmierujú s možnosťou baráže. Vedenie mesta rieši finančnú situáciu klubu, čiže vlastne všetko po starom. Čo sa ale výsledkov týka, bolo už aj horšie. Vlkov prevalcovala len zvolenská Lokomotíva, päť gólovým debaklom.

8.MEDVEDE DETVA

Medveďom trochu dochádza dych, ale prichádzajú posily. Torok a McLean by mali pomôcť. Kanaďan je etablovaný na európsky hokej, na našom kontinente hrá už desať rokov. Medvede potrebujú zlepšiť aj obrannú hru, 166 gólov je tretí najvyšší počet zo všetkých mužstiev. Prvýkrát ale vyhrali proti Košiciam. Tu už nikto nič negarantuje? 

7.PLASTIKA NITRA

Osemgólový debakel Medveďom bol pre domácich priaznivcov jedinou radosťou v období rebríčka. Mužstvo posilnil brankár Hanuljak z tretej českej ligy, z tímu odišiel Andrej Kollár, talentovaný junior bude pôsobiť v USHL v Muskgeon Lumberjaks. Veľká hviezda Kris Versteeg nervózne čaká, ako o jeho prestupe rozhodne arbitráž. Ak to vyjde, bude to najväčšia prestupová bomba. 

6.SOKOL PARTIZAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Sokoli sa tešia z návratu do domovského hniezda. Spiš je Spiš ale Liptov je Liptov a Spiš nie je Liptov. Nech je ako chce, Liptáci vyleteli vysoko, lebo zdolali majstra piatimi gólmi v jednej tretine. 

5.VSŽ KOŠICE

Ladislav Nagy si mesiac pred playoff oddýchne, zranil si slabiny. Východniari tak trejdovali ako v NHL. Do Košíc prišli Šerbatov, Ján Laco, Derlyuk aj Sýkora. Skončil Netík a Šoltésa poslali do Bystrice. Prehra s Medveďmi bola historická.

4.ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

V Bystrici to poriadne žije. Veď príde Winter Classic. Derby bude mať šťavu. Pri forme Lokomotívy a motivácii Baranov sa máme na čo tešiť, aj keby pršalo. Medzi desiatkou najproduktívnejších hráčov ligy sú štyria zámorskí korčuliari od Baranov. Náhoda?!11!!? 

3.NEWCASTLE UNITED NOVÉ ZÁMKY

Newcastle má takmer najlepšiu formu zo všetkých celkov. Znova sa im vypláca dobrá defenzíva a neubližuje ani slabšia frekvencia strelených gólov. Veď keď jeden presný zásah môže znamenať tri body, tak aj dva. Jančuškových zverencov môžu momentálne rozptyľovať len pekné fanúšičky v hľadisku. 

2.DVTK MISKOLC

Dotiahne to maďarský klub do prvej šestky? Desať bodov v hokeji nie je málo, navyše Zámky majú formu ako hrom, Hanlonovci sa ale stále držia na dohľad v spätných zrkadlách. Veľkú zásluhu musíme pripísať brankárovi Vayovi. Inkasoval najmenej gólov, má najvyššiu percentuálnu úspešnosť zásahov a jeho priemer 1,69 je suverénne najlepší v lige. Škoda, že nemá od-chytaných viac, ako 24 zápasov. Miškolc opustil Tomáš Slovák, prišiel zámorský hráč Justin Parízek, naposledy obliekajúci dresu Idaho Steelheads v ECHL súťaži. 

1.LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Vlakvedúcim vo Zvolene je určite Michal Chovan. Štatistika 15+42 z neho robí tímového hráča, akého by si prialo mať vo svojich radoch každé mužstvo. Zapísal už 400 bodov v červeno-modrom drese. Dobre chytajú aj obaja brankári, Skapski s Tomekom. Tomek sa dostal na delené druhé miesto v počte čistých kont (5) a druhé miesto mu patrí aj v štatistike gólov na zápas. 

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera