Nedeľa, 26. máj 2024

Ľadovo ostrý rebríček – Cieľová rovinka

SITA/Martin Havran

Tešíte sa na play-off? Aj my. Ľadovo ostrý rebríček sa priam nevie dočkať.

Skutočná tabuľka prezrádza, že drámu uvidíme na horných poschodiach a možno aj na prízemí. Žilinskí Vlci sú v suteréne dlho a ani posledné tri zápasy ich už z barážovej istoty nedostanú. Naopak, prvá štvorka sa nám môže ešte poriadne premiešať. Rozostupy sú minimálne a všetko bude jasné až po záverečnom hvizde posledného kola.

Aj v tejto sezóne nazývame všetkých účastníkov súťaže ich najkrajšími názvami v histórii – ak nejakú majú.

12. MEDVEDE DETVA

Mužstvo, ktoré sa v prvom rade potrebovalo vyhnúť baráži, sa jej s velkou pravdepodobnosťou aj vyhne. Otázkou ostáva, či sa o to Medvede pričinia aj nejakým víťazstvom pred koncom základnej časti. Forma z posledných štyroch zápasov je veru slabá, Turekovci ukoristili len 2 body. Hrali síce proti favoritom, aspoň jeden skalp ale získať mali. Napríklad Kamzíci boli zdolateľní.

11. SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Len 123 gólov do súperovej brány je suverénne najmenej spomedzi všetkých regulárnych účastníkov súťaže. V piatich ostatných stretnutiach ich dali zverenci trénera Tomka iba šesť a zaknihovali len tri body. Alebo až tri?

10. SLOVENA ŽILINA

Vlci majú svoje problémy, v klube už dlhšiu dobu tušia, že sa budú musieť zachraňovať v baráži. Na rozdiel od Liptovského Mikuláša si však nie som úplne istý, že zvládnu ďalšiu fázu súťaže.

Bojovnosť je viditeľná, ale niekedy nestačí. Domáce body s Budapešťou však mohli navnadiť k lepšej nálade pred stresujúcim bojom o kožu. Pravda sa ukáže až v marci.

9. DVTK MIŠKOLC

Miškolcu nepomohli dva zbabrané zápasy za sebou. Šanca na prvú šestku sa postupne mení na teoretickú a hráči trénera Hanlona si za to môžu vo veľkej miere sami. Zápas s Novými Zámkami bol pre nich kľúčový, ale jeden presný zásah na body stačí naozaj výnimočne. Lídri ako Pance, Magosi, Vas či Kulmala musia aspoň pri samostatných nájazdoch voľačo premeniť. Takto majú stratu sedem bodov a tri zápasy na jej zmazanie.

8. VSŽ KOŠICE

Oceliari nemajú istotu prvej štvorky, tri zápasy pred koncom by som si na ich celkové umiestnenie určite nevsadil ani cent. Absencia Laca Nagya je napriek posilám stále priveľmi citeľná. Ďalšia prehra s Budapešťou spôsobila na internetových fórach novú lavínu odvolávania hlavného trénera. Debakel s Baranmi ani netreba pripomínať.

7. NEWCASTLE UNITED – NOVÉ ZÁMKY

Jančuškovcom by sa lepšie spávalo, keby vyhrali aj nad Liptákmi. Ako by povedalo 9 z 10 latentných hokejových trénerov sediacich pred obrazovkami: „Bez gólu nevyhráš.“ Zámky nedali a nevyhrali. Straty prichádzajú väčšinou po tesných prehrách o gól. Posledný výprask dostali mesiac dozadu, zhodou okolností tiež od Liptákov.

6. DUKLA TRENČÍN

Vyhrám, prehrám, vyhrám, prehrám… kto to je? Trenčín. Dva zápasy za sebou od Nového roku vyhrali maximálne na tréningoch. Doma sa im však darí zbierať body, len si diváci musia na štadióne počkať viac. Akurát debakel 8:1, ktorý nadelili Maďarom z Budapešti, poriadne zahrial fanúšikov ešte na začiatku mesiaca.

5. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

K Lokomotíve budem milosrdný. Zvolen prišiel o najlepšieho hokejistu vo svojich radoch – Rastislava Špirka. Agilný univerzál patrí k tomu najlepšiemu čo v Lintnerlige máme, a jeho absencia je citeľná. Bez neho ťahajú Zvolenčania sériu troch prehier. Ide o každý bodík, rozdiely na čele sú minimálne. Rytieri strácajú päť bodov na lídra z Bystrice, no náskok pred piatou Nitrou majú len štvorbodový.

4. MAC BUDAPEŠŤ

Macovia s Medveďmi s Detvy si to rozdajú o posledné dvojsedadlo v postupovej tabuľke do predkola playoff. Kto bude s umiestnením spokojnejší nevieme, ale účasť v nadstavbovej časti bude pre oba kluby reálne pochvalou za výkony v sezóne.

3. POPRAD-TATRY

Poprad to myslí s útokom na čelo tabuľky vážne. Ako jediný celok súťaže neprehral v posledných piatich zápasoch. Síce vyhrávali tesne, ale body sa počítajú. Kolektív ťahá najmä skúsený Svitana, doposiaľ nazbieral 50 bodov za 18+32. Najlepším strelcom je Dávid Bondra s 21 presnými zásahmi. Popradčania by chcel skončiť do 4. miesta, aby štvrťfinále mohli začínať pod Tatrami. Hrajú ešte v Mikuláši a Bystrici, ľahké to nebude. Ale podariť sa môže.

2. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Barani si hrajú svoju súťaž už pár sezón. Zámorskí hráči dominujú, mužstvo je také nabité, že borci ako Gábor, Češík, Matoušek a Šťastný nastupujú v 4. lajne. Môže ich niekto z ostatných klubov top 5 v playoff vôbec potrápiť? Najviac asi Poprad a samozrejme regionálny rivali zo Zvolena asi áno, zdá sa ale, že do vyraďovačky pôjde Bystrica znova ako najväčší favorit.

1. PLASTIKA NITRA

Corgoni prekonali 200-gólovú hranicu! Gratulujeme a vôbec nás to neprekvapuje – v posledných piatich stretnutiach zverenci Antonína Stavjaňu zapísali 23 gólov. Pre porovnanie – Liptáci na 27 gólov potrebovali až 13 stretnutí. Káder je podobne ako pri Baranoch nesmierne nadupadný, chalani ukázali solídnu formu aj v reprezentácii, akurát Banská Bystrica je pre nich stále zakliata.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera