Sobota, 29. jún 2024

Ľadovo ostrý rebríček – Medvede nespia

Detva sa v hokejovej lige rozbehla. SITA/AP Photo

Hokejová republika momentálne žije kauzou ktorú vyvolali hráči reprezentujúci Slovensko na MS U 20. My sa ale vráťme do Lintnerligy, na Ľadovo ostrý rebriček.

V ňom sa dnes dozviete, že nie všetky Medvede sa uložili k zimnému spánku, že v Bystrici úraduje zámorská úderka, alebo napríklad aj to, že všetky mužstvá už strelili viac ako 100 gólov.

Aj v tejto sezóne nazývame kluby ich najkrajšími názvami v histórii, ak nejakú majú.

12. SLOVENA ŽILINA

Vlci sú na úplnom konci rebríčka, lebo dostali poltucet od Zámkov. V ich hre sa dajú nájsť pozitíva, napríklad bojovnosť, tá však na dostatočný počet bodov nestačí. Pri ich klube svieti alarmujúce číslo 158. Toľko gólov – naviac spomedzi všetkých riadnych účastníkov Lintner ligy – už dostali. Aj keď sa pomer strelených a inkasovaných pukov vyrovnáva, stále je priepastný. Nevidím žiadne východisko ako sa vyhnúť baráži. Možno nebude cesta viesť ani cez Liptovskú Novú Ves.

11. NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY)

Nové Zámky strácajú ľad pod korčuľami. Za tanec s Vlkmi síce získali šesť zo šiestich hviezdičiek, odvtedy to ale zeleno-bielym nejde a nejde. Problémy s ofenzívou boli badateľné vo všetkých stretnutiach, okrem toho s Lokomotívou. Jeden gól zápas môže vyhrať, ale nie vyhrávať. Posledných 120 minút nedokázali prekonať súperových brankárov ani raz. Jančuškovci môžu ďakovať skvelému predchádzajúcemu obdobiu sezóny za pozíciu, ktorú si stále držia. 

10. SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Najväčším smoliarom rebríčka sú asi Sokoli. Od výhry nad Vojakmi nebodovali ani raz a s výnimkou zápasu s Detvou prehrali svoje stretnutia o gól. Boli posledným mužstvom, ktoré prekonalo 100-gólovú hranicu Lintnerligy. Mrzieť ich môže najmä súboj s Budapešťou. Dať päť gólov a mať z toho h…rejivý pocit z toho, že dali päť 5 gólov je také Liptovské. 

9. DUKLA TRENČÍN

K Vojakom sa príliš vyjadrovať nebudeme, stačí konštatovanie, že ich kríza trvá od začiatku sezóny. Vždy, keď sa už zdá, že by sa ich stroj mohol naštartovať k výkonom z minulého ročníka, objaví sa nová séria prehier. Forma z predvianočného obdobia (6 zápasov, 14 bodov) je zabudnutá, Vojaci sa môžu opäť obávať o svoje umiestnenie a zabudnúť na top 6. 

8. VSŽ KOŠICE

Košičanom január praje len teoreticky. Sériu, počas ktorej odohrajú šesť zo siedmich zápasov doma v Steel Aréne začali dvoma rovnakými prehrami. S Baranmi aj Kamzíkmi prehrali zhodne 3:5. Košickí fanúšikovia dávajú na internetových fórach najavo veľkú nespokojnosť s trénerom Romanom Šimíčkom.

7.POPRAD-TATRY

Defenzíva hráčov spod Tatier nefunguje tak, ako sme boli v predchádzajúcich rebríčkoch zvyknutí. Dojem v podstate urobili len vo východniarskom derby s VSŽ, aj to iba v odvete. Ostatné stretnutia vyzerali z ich strany veľmi priemerne. Ľudia ale na hokej v Poprade chodia, posledné dva domáce zápasy videlo viac ako 7200 divákov a to je dobre. Treba si ich ale udržať. Napríklad tak, že nebudú doma dostávať viac ako päť gólov. A ak áno, tak strelia šesť. To by divákov mohlo baviť. 

6. DVTK MISKOLC

Miškolc trošku ubral z pozitívnej vlny a Glen Hanlon má opäť o trochu viac starostí. Len päť bodov z piatich zápasov, prehry o gól, psychika maďarského tímu dostáva zabrať. Mužstvo je ale zdá sa pevne ukotvené v kvalifikačnom prístave, dokonca môžu pomaly poškuľovať aj po Nových Zámkoch na šiestom mieste. 

5. MAC BUDAPEŠŤ

V poslednom rebríčku sme chválili Miškolc, dnes musíme mužstvo z Budapešti. Hokejisti okolo kanoniera Klempu a Bodóa sa chcú silou-mocou prebojovať minimálne do kvalifikácie pre vyraďovaciu časť. Náskok na najbližšieho prenasledovateľa je momentálne päťbodový a nebyť famóznej série iných Medveďov, možno by v tabuľke naháňali aj svojho maďarského konkurenta. Škoda občasných debaklov od Nitry a Banskej Bystrice. 

4. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Pod Pustým hradom to konečne znova hokejovo ožilo. Posledné tri zápasy na domácom ľade za plný počet bodov, navyše neinkasovali gól viac ako 120 minút. Škvrnou na pozitívnych výkonoch môže byť snáď len prehra v Detve. Lokomotívu treba pochváliť za to, ako sa zubami-nechtami drží čela tabuľky.

3. PLASTIKA NITRA

Corgoni vyhrali všetko, čo mali. Najmä pri Kamzíkoch poriadne zareval motor o objeme 1:6 a podobný „autosalón” predviedli aj v zápase proti Budapešti. Najlepší dojem máme z Mareka Slováka, Samuela Bučeka a kanadského legionára Sheidla. Teda okrem Lantošiho. Ale celé mužstvo na ľade drie, zo Stavjaňových zverencov je cítiť chuť do hokeja. Majú už najlepšiu ofenzívu v súťaži, 164 gólov. Len tá Bystrica,….. 

2. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Až 28 gólov v piatich zápasoch je naozaj solídna paľba, až by si nejeden náhodný pozorovateľ mohol klásť otázku, či sa nezužovali brankárske výstroje, alebo nezväčšovali bránky súperov. Asselinovi chýba len šesť presných zásahov k tomu aby predbehol Ladislava Nagya na čele tabuľky najlepších strelcov. Zámorskí hráči zaznamenali v 5 stretnutiach viac ako 40 kanadských bodov. Porazili znova Nitru aj Košice, proti tým dvom vyhrali asi 23 zápasov z posledných 25. Alebo niečo podobne neuveriteľné. 

1. MEDVEDE DETVA

Medvede by mali cez zimu spať. Tie z Detvy sa ale rozhodli radšej zbierať body. Najlepší strelec tímu Murček má síce na konte 18 gólov a je na 6. priečke medzi kanoniermi, Radovan Puliš je 11. najproduktívnejší. Nič také v minulosti pod Poľanou nebývalo, mužstvo navyše konečne funguje ako celok. Z posledných piatich stretnutí si zapísali 13 bodov za Jeden shotout a dva nastavené časy a ako bonus získali aj kopec lajkov na sociálnych sieťach. Prvé miesto v rebríčku im prináleží právom aj na neobjektívnom portáli.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera