Nedeľa, 19. máj 2024

Len žiadnu paniku

SITA

Začína prituhovať. Po primladých Švédoch, Nemcoch a Rakúšanoch, ktorí Slovensko ani podľa Šatana príliš nepreverili, prichádza v rámci Euro Hockey Challenge dva týždne pred prvým buly MS 2019 v Košiciach a Bratislave na dva zápasy tradičný súper z Česka.

Slovensko – Česko (piatok v Trenčíne, sobota v Nitre)

Vyzerá to tak, že sme takmer komplet. Boston Bruins v noci na stredu vyprášili v siedmom zápase Toronto 5:1 a Zdeno Chára, Jaroslav Halák a Peter Cehlárik nateraz zostávajú za morom. Ak nestihnú prehrať s Columbusom podobne rýchlo ako Černákova Tampa Bay, prvý víkend proti silným súperom v Košiciach nestihnú. Prípadný siedmy zápas naplánovali v Amerike na noc z 8. na 9. mája. Deň pred ostrým štartom MS.

Tomáš Jurčo hrá za najlepší tím základnej časti AHL, v prvom kole playoff potrebujú už len jednu výhru na postup ďalej. Craig Ramsay má ešte v Európe finalistov v Českej lige (Marcinko, Gernát, Hudáček, Dravecký) a Fínsku (Krištof). Zvyšok ochotných a schopných už je na Slovensku, v príprave.

Všetky možné zbrane

Dve tretiny až tri štvrtiny mužov, ktorí prepotia repre dresy počas víkendu, zostane v kádri pre záverečný turnaj. Napriek tomu treba aj federálne derby brať s primeranou rezervou.

Česi prídu na Slovensko s trojicou borcov z NHL. Radko Gudas, mladý Filip Chytil a Jakub Voráček sú silné mená. Za Slovensko ale nastúpi Christián Jaroš, Andrej Sekera, Tomáš Tatar aj Richard Pánik. Nech dvojzápas dopadne akokoľvek, len žiadnu paniku.

Výhru ani prehru netreba preceňovať, ani podceňovať. Oba tímy sú uprostred prípravy, s neúplnými kádrami. Dôležité bude sledovať súhru útokov a napríklad aj ochotu nových hráčov dodržiavať povestný defenzívny systém Craiga Ramsayho.

Duševne sa radšej pripravujme už v príprave na ďalšie priehrštie tesných výsledkov.

Okrem posíl z NHL a tradičnej podpory fanúšikov v Hokejovej republike by sme v Trenčíne a Nitre mohli tasiť aj netradičné zbrane. Hymnu súpera by napríklad mohla spievať Metalinda.

Horúčka stúpa

Je normálne, že štrnásť dní pred začiatkom MS stúpa prevádzková teplota fanúšikov slovenského hokeja. Pribúda stávok na zápasy, ale aj celkové umiestnenie v skupinách, či medailistov na majstrovstvách sveta. Kontrolovali ste už, aký je kurz na zlato pre Hokejovú republiku?

Prípravu s Čechmi sledujme pozorne. Nerobme z nej ale tragédiu, ani keď sa príliš nevydarí. V najhoršom prípade po nej niekoľko hráčov dosníva sen o turnaji na domácej hrudke ľadu.

Už dnes je jasné, že Slovensko bude mať na MS2019 takmer najlepšie možné mužstvo.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Tipos.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera