Nedeľa, 19. máj 2024

Mladučký Juraj Slafkovský si galapredstavením zgustol na Čechoch a vypýtal pozvánku od Ramsayho

Štefan Cebro Štefan Cebro 16.04.2021
Foto: Jakub Homoľa

Nie je novou informáciou, že do kempu seniorskej reprezentácie sa majú šancu dostať aj najmladší hokejisti, ktorí spĺňajú vek len pre národný tím do osemnástich rokov.

Neuveriteľný ročník 2004

Pri biede slovenského hokeja je až neuveriteľné, čo nám vyrástlo v ročníku 2004. O Šimonovi Nemcovi netreba ani písať, Oto Haščák aj Craig Ramsay povedali, že by ho radi videli v kempe seniorského tímu pripravujúceho sa na svetový šampionát v Rige. Kanadský odborník sa bol dnes aj osobne pozrieť na supertalent v zápase proti českej dvadsiatke.

Jeho oči však ešte viac asi zaujal Juraj Slafkovský. Slováci prehrávali s Čechmi 1:2, ale boli lepší, čo naplno ukázali v tretej tretine. Najmä elitná formácia zastupujúceho trénera Ivana Feneša, ktorú viedol stále len pätnásťročný Dalibor Dvorský vyzerala, že hrá so súperom hru mačky s myšou.

Juraj Slafkovský Slovensko U20
Foto: Jakub Homoľa

Slovenský tím nakoniec vyhral 5:2, keď sa Dvorského formácia s draftovaným Martinom Chromiakom a spomínaným Slafkovským.

Urastený Košičan ovládol ľad

Urastený Košičan si ukradol predstavenie, he stole the show, ako hovoria radi Američania. V zápase dal dva góly a na dva prihral, najmä jeho druhý – a v zápase víťazný – gól po sóle po pravom krídle zdvihol so sedačky aj sedemdesiatnika Ramsayho.

Postupne sme viac strieľali a otočili sme výsledok. Teší ma, že som dal po dlhšej dobe dva góly. Škoda, že nepadol hetrik, ale nemôžem si hneď všetko vystrielať,“ usmieval sa nedávno sedemnásťročný krídelník, ktorému to skvele išlo so spoluhráčmi z elitnej formácie. „Strelili sme štyri góly, nič nám nechýbalo, môžeme to ešte vylepšiť do druhého zápasu. Chceme vyhrať aj v sobotu,” povedal pre hockeyslovakia.sk a RTVS.

Dominancia mladého útočníka bola obrovská, keď bol veľmi silný v osobných súbojoch. Česká obrana si s ním vôbec nevedela poradiť. Okrem netrafenej prázdnej bránky v závere mohol dať gól ešte jeden, ale dosiahol ho nohou. „Myslel som si, že to nebude gól, ale aspoň som to skúsil.”

Galapredstavenie mladíka nevidel z hľadiska len Ramsay, ale aj Miroslav Šatan s Otom Haščákom. „Vedel som, že tu asi budú, keď tu má mužská reprezentácia kemp. Snažil som sa na to nesústrediť a hrať si svoju hru. Pravdou však je, že to bol môj najlepší hráč v dvadsiatke,” zakončil supertalent slovenského hokeja.

Foto: Jakub Homoľa

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera