Sobota, 18. máj 2024

Na vlastné buľvy: Šeccá na Slovan!

Juraj Šlosár Juraj Šlosár 18.11.2019
SITA/Jana Birošová

Šeccá na Slovan! Totok je za poslenné nňi, to čo najvác čítám v nitránských hokéjových skupinách na internetoch. Zdá sa, že výzva funguje-neneháva nitránske hokejové srcco chlanným a štadión najlepšého krasokorčulára ňeská zažiije adaj najvyššú náštevu hosťujúcich fanúškóv v jeho novodobéj históriji. Totok si jako Nitrančan nemóžem nehať uicť a pribalev som vella seba aj slovaňistu Petra s fanďácím vybíjaným náramkom a též Matíka, kerý sa odmítá vyjadriť komu ňeská drukuje.

Slovan – Nitra

“Máte so sebou velké tašky?”, pýta sa provokačne Peter, lebo vraj aj polla tej pesničky, ten náklad bude ťažký. Slovan ťahá dlhú, 8-zápasovú víťaznú šnóru a akýkolvek nitránský bodový zápis by ma povím pravdu ránne prekvapev.

Belasí ultras si též ništ inakšé jag hlatkú výhru nepripúšťajú, a verá, že zmobilizuvali dostatočný počet kriklúňov, aby prekričali druhú stranu. Trocha ináč to viďá nitránské internety a aj naprék postaveňú Nitričky v tabulke nehádžú flintu do žita.

Nitránskom kádri je v poslenňej dobe značná fluktuácia a šecci verá, že to pójde len k lepšému. Fanúšici sa potešili, lebo posila Jesse Graham sa ukazuvav velice dobre, ale neohráv sa na nitránskom lade dlho a išóv inde, as aj za lepšíma peňázma. Šesť zranených rátane Bučeka, kerý sa slubne rozohrávav, též neveští nič pozitívne.

Pret štadijónom je rušno, jak uš aj pretpredaj naznačuvav a nálada hlavne medzi hosťujúcima fanúškama je vác, jak dobrá. Krčmy sa plné a je očuť nitránske chorále. Adaj ích aj šeckých na štadijón pusťá, lebo šak móže sa stať šeličo a uš aj Dukla fans pár zápasov dozadu ostali venku.

Atmosféra vs hokej

Začátek po hymne je venuvaný tichéj vzpomínke na obete nešťasťá pri Nitre. Hosťujúci sektor rozvinuv transparent a štadijón sa minútou ticha pridává též: “Odpočívajte v pokoji”.

Dlho som rozmýšlav čo napísať o prvej tretine, nenadchla. Z presilovék na oboch stranách nezapršalo, adaj len atmosféra dotvára peknú hokejovú kulisu.

Druhé dejstvo sa začalo svižnejšom tempe, hrá sa ze strany na stranu, počet strél na bránu je vácmenej vyrovnaný. Matík drgá lakťom Petra lebo nestav keť je belasý a chválí, že tólko nitrančanóv prišlo potporiť svojich. Napočítali sme ich odhadom 600 pokope, plus malé skupinky rozlezené po štadióne.

V pólke zápasu začíná mať Slovan prevahu a ovláda hru, aj keť nastrelená nitránská tyčka za Brustom mi zvoní ušách doteraz. V poslennej chvíli druhej tretiny zahadzuje domáci Zigo tutovku,do odrazeného puku sa od modrej opre Bačík, kerého strelu tečuje za Hanuljaka Abdul. Gól do šatne je ždycky nepríjemný a pre domácích pozbudzujúci, 1-0.

Naša liga vs KHL

Ces prestávku dáváme obligátnú klobása s pivom a mudrovaním o cene bratislavského vstupného verzus kvalita hokéja. Holt, priznajme si, že slovenská extraliga ňeni KHL, na kerú tu boli ludí zvyknutí.

Ledva zme si salli, a Nitra znova inkasuje hneď prvej minute keť paránne namérev Žitný. Chlapci spot Zobora hnaní svojimi za bránú sa ale nezdávajú a snažá sa belasých dostať pot tlak. Slovan ale pomerne lachko odolává. Belasý Šedivý seká strennom pásme a oslabuje svoj tím. Nitránská kanadská légia roztáča kolotoč a puk pret Brustom štrajchne Scheidl. Bélomodrý sektor vybuchne radosťú – 2:1.

Hra dostává nový impulz. Z pravej strany očuť polnohospodárský pokrik “Seno a vidly”, načo lavá strana neváhá a spustí to, čo sa spívá na adresu belasých, súčasť slovenského fanúškovského folklóru s decibelmi, keré dvíhajú ze sedadél bratislavské publikum a ích stýčené prostrenňíky. Dúfav som, že to nepríde, ale tak bez toho, by to asi nebóv hokéj ze Slovanom.

V 55. minúte Zigo švihom zvyšuje na 3-1 a zdá sa, že je vymaluvané. O minutu ide Kukumberg na tresnú a dáva tak súperovi šancu zdramatizuvať. Nitra netradične 4 minuty do konca odvolává branára a pokúša sa znížiť, ale strede hriska sa s pukom medzi obrancáma vymoce Puliš a do prázňej brány uzatvára výsledek na 4:1.

Nitra hanbu neurobila a dá sa povedať, že minimálne na tribúnach uhrala velmo slušný výsledek. Slovan potvrdev pretpoklady a naďalej ostav neporazený. Ťahajú belasé orle na ďalší slovenský ligový titul?

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera