Sobota, 25. máj 2024

Oholený Washington, hrdina Yzerman a rok, ktorý môže Toronto mrzieť. Toto sú víťazi a porazení trade deadline NHL

Jakub Halák Jakub Halák 14.04.2021
SITA/AP Photo/Nick Wass

Mikrosvetom NHL otriasa jediná téma. Trade deadline, ktorý sa bol stanovený na 12. apríla večer nášho času. Diali sa pozoruhodné veci.  

Skôr než začnem by som rád povedal, že k trade deadline a predikciám som sa vyjadril pre môjho kamaráta Erika už v podcaste. Je to moje podcastové tenkrát poprvé, snáď sa bude páčiť.

Poďme ale k tým trejdom. Niekto získal, niekto stratil a Minnesota sa pozerala. #GuerinKúzelník

Víťazi

Tampa

Blesky nepotrebovali získať nič, napriek tomu sa posilnili. Prišli Savard, Lashoff a Claesson. Základ je David Savard, ktorého Tampa zobrala Floride priamo z lopaty, zrejme pre výstrahu. Do trejdu bol nepochopiteľne primiešaný aj Brian Lashoff z Detroitu. Slovo dalo slovo a zrazu má Detroit o jeden draft v roku 2021 viac. Clasesson putoval zo Sharks za Magnusa Chronu, čo je brankár z Univerzitnej ligy. Savard je tromf do obrany v playoff.  

Florida

Panthers začali výmenou Connollyho, Borgstroma, Stillmana a siedmeho kola draftu 2021 do veterného mesta za Carlssona (švédskeho) a Wallmarka. Cieľom bolo uvoľniť miesto pod platovým stropom pre obrancu ako náhradu za zráneného Ekblada. Šepkalo sa o Savardovi – nevydalo. A tak narýchlo vytiahli z druhej ruky Montoura za tretie kolo draftu 2021. Montour rád, Montour preč z Buffalo. Ďalej však získali Sama Bennetta z Calgary za nepodpísaného severana Heinemana. Spolu s týmito hráčmi sa menili aj voľby v drafte 2022. Bennett vyzerá, že sa trápi, ale playoff v posledných dvoch sezónach mal výborné. Zaujímalo by ma, či Sutter plakal, keď Sam odchádzal.     

Detroit

Yzerman je buď blázon alebo hrdina. V mojich očiach to vyzerá na hrdinu. Takže, vyhodiť 30-ročného obrancu v trejde, kde by nemusel byť a vytiahnuť si tak draft od Tampy? Check. Urobiť výmenu s odvekým rivalom prvýkrát v histórii? Check. V skutočnosti dokázal, akí velikáni aj ako GMs sú Sakic a Yzerman. Ale potom prišiel majstrštek z produkcie Michigan a. s. Vymeniť Anthonyho Manthu s vysokým platom, ktorý je síce solídny, ale nikdy nenaplnil svoj potenciál, je drahý a nehral ešte celú sezónu? Check s veľkým bonusom a tým je defraudácia Washingtonského Capitálu. Prišli Vrána, Pánik a dva drafty. Suma sumárum, kvalitná protihodnota a Steve si bude vyberať najbližšie dva roky namiesto 14-tich až 22-krát.

Islanders

Isles získali Palmieriho a Zajaca za Griera, Jobsta a prvé kolo draftu 2021. Samotný GM Devils tomuto trejdu tak veľmi veril, až sa vyjadril, že to môže kľudne byť 32. voľba na drafte. Ešte raz, GM Devils sa takto vyjadril. Islanders získali slušnú protihodnotu za skoro nič s cieľom dodať väčšiu hĺbku pred playoff. Obidvom prichádzajúcim končia zmluvy po sezóne, takže do tretieho útoku sa potom budú môcť vrátiť mladíci Bellows a Wahlstrom. Obranu prišiel vystužiť Braydon Coburn z Ottawy za siedme kolo draftu 2022. Lamoriello na parádu.

Porazení

Vyššie spomenuté riadky radia medzi porazených. Washington – takto dúfam, že ma o týždeň oholí barber. Carolina zrejme spolieha na silný a široký káder, keďže v divízii, kde floridské tímy zbroja, získali Fína Hakanpää, ktorí má v playoff NHL nulové skúsenosti.

Toronto

Hans Christian Andersen je síce zranený, ale majú Campbella a Hutchinsona. Najmä, keď pritiahli Ritticha z Calgary za ďalší draft. Získať zraneného Nasha za hádajte – draft. Foligno a Noessena v trojstrannom trejde z Columbusom a San José, sú tiež vyhodené drafty, konkrétne tri. Najmä ak sa Foligno vyjadril, že po sezóne má záujem podpísať znova v Columbuse. Je to hosťovanie a ešte aj Toronto vyhodilo talent. V priebehu nasledujúcich dvoch rokov je už osem výberov v iných kluboch. Ak nepríde pohár, Toronto to bude v budúcnosti mrzieť.

Boston

Medvede lovili veľkú rybu. Podarilo sa. Taylor Hall vyzerá ako super kúpa. Zrejme pôjde do prvého útoku k Marchandovi a Bergeronovi – Pastrňák sa posunie ku Krejčímu a random playerovi. Lenže Hall má jednu vlastnosť, ktorá sa tak trochu bije s pohárovými ašpiráciami. Nevyzerá, že by bol tímový háč, čo bolo vidno pri jeho minuloročnej anabáze v Arizone. Preto som skeptický aj pri nádejach Bostonu na pohár. Či Taylor podpíše po sezóne v Bostone, ako sľuboval možným záujemcom je vo hviezdach.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera