Streda, 21. február 2024

Zdeno Chára strelil prvý gól za Capitals. Spoluhráči ho pri oslave skoro pridusili

SITA/AP Photo/Nick Wass

Po štrnástich rokoch v Bostone hrá najvyšši obranca NHL Zdeno Chára v novej sezóne za nový klub. Presťahoval sa do Washingtonu a nastupuje za Capitals. V noci strelil pre nového zamestnávateľa prvý gól.

Chárov prvý gól za Washington

Zrušiť nulu v tabuľke strelcov sa Slovákovi podarilo už v ôsmom zápase ročníka 2021. V noci hrali Capitals proti NY Islanders, klubu, ktorý Cháru do NHL na konci minulého tisícročia vytiahol.

Minútu a pol pred koncom druhej tretiny, v ktorej domáci otáčali trojgólovú stratu z prvej, dostal vysoký obranca puk na ľavej strane, priblížil sa a príklepom vypálil povestnú delovku.

Na videu nie je najzaujímavejšie to, ako prudko puk vyletel z bránky a keby netrafil do korčule obrancu New Yorku, mohol sa dokĺzať až na modrú čiaru. Zaujímavejšia je oslava na striedačke.

Spoluhráči svojho nového strelca takmer pridusili. Raz darmo, Zdeno Chára je v 43 rokoch žijúca legenda.

Viac článkov o NHL

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera