Sobota, 25. máj 2024

Pardavý, Gáborík, či Marcel Haščák. Klub päťkárov má nového člena

TASR - Milan Kapusta

Viete, aký je rozdiel medzi hokejovým štadiónom a školou? V škole sa päťka neoslavuje. Streliť päť gólov na najvyššej úrovni je mimoriadny počin, preto bude dnešný článok o Tipos extralige venovaný aj výnimočnému počinu, ktorý sa stáva podozrivo často hráčom v košickom drese.

Vyrovnaný ligový rekord

Hoci 6. december je dávno preč, v nedeľu sme na Liptove videli bohatú mikulášsku nádielku. Spolu desať gólov, z toho deväť dali hráči Košíc a päť z nich dal Pavel Klhůfek.

Tým sa stal ôsmym hráčom v histórii extraligy, ktorý strelil v jednom zápase päť gólov. Čech v košickom drese vyrovnal ligový rekord, lebo šesť gólov v jednom zápase zatiaľ nedal nikto.

https://www.instagram.com/p/CLkaxuyJ2e1/

Jediný gól Liptákov strelil Andreas Štrauch. V trápiacom sa tíme sa presadil už v treťom zápase po sebe a strelil päť z posledných desiatich gólov svojich.

Kompletný zoznam päťgólových strelcov

  • Ján Pardavý (Dukla Trenčín) pri výhre 11:3 nad Dubnicou (1994/95)
  • Marián Gáborík (Dukla Trenčín) pri výhre 7:1 nad Skalicou (1999/00)
  • Miroslav Ihnačák (HC Košice) pri výhre 10:3 nad Nitrou (2001/02)
  • Miroslav Zálešák (HK 36 Skalica) pri výhre 7:1 nad Nitrou (2004/05)
  • Jaroslav Kristek (HC Košice) pri výhre 7:4 nad Zvolenom (2011/12)
  • Marcel Haščák (HC Košice) pri výhre 6:3 nad Skalicou (2012/13)
  • Kamil Brabenec (HKM Zvolen) pri výhre 7:3 nad Popradom (2012/13)
  • Pavel Klhůfek (HC Košice) pri výhre 9:1 nad Liptovským Mikulášom (2020/21)

Na päť gólov sú najlepšie košické hokejky

Keď sa na päťgólových strelcov pozrieme z hľadiska klubovej príslušnosti zistíme, že polovica z nich v čase svojho rekordného zápasu nastupovala v drese HC Košice. Dvaja hrali za Duklu Trenčín a jedného zástupcu má HK 36 Skalica a HKM Zvolen.

Medzi ôsmimi strelcami nájdeme aj troch legionárov, všetci pochádzajú z Českej republiky.

Pohľad (nielen) do tabuľky

Na čele tabuľky je HK Poprad s jednobodovým náskokom pred HKM Zvolen. Na opačnom konci tabuľky sa nachádza Liptovský Mikuláš, ktorý zrejme myslí na pandemické opatrenia a kvôli tomu si udržuje bezpečný 18-bodový odstup od Miškovca.

Herný útlm majú hráči Slovana, ktorí s novým trénerským štábom prehrali už tri zápasy v rade. Všetky na domácom ľade a dva z nich na nulu.

Najlepšiu formu majú Michalovčania, ktorí ťahajú deväťzápasovú víťaznú šnúru a z posledných 20 zápasov nebodovali len raz. 

Z hráčov stále ťahá najzaujímavejšiu sériu trenčiansky obranca Carl Ackered, ktorý bodoval už 15 zápasov po sebe.

Dvaja góloví debutanti

Minulý týždeň až dvaja mladíci strelili svoj prvý gól medzi mužmi. V utorok sa to podarilo obrancovi Dávidovi Mudrákovi, ktorého gól bol dokonca víťazný.

https://www.instagram.com/p/CLZbwPEJG4u/

V piatok sa zas svojho premiérového zásahu dočkal útočník Andrej Kiss a to hneď v prvom zápase, ktorý odohral za Liptákov po príchode z Košíc. 

Downing si odkľačal gól

Útočník Detvy Grayson Downing cez víkend proti Trenčínu skóroval z nevídanej situácie. Po seknutí súpera padol na kolená otočený chrbtom k bráne, no keď periférne uvidel puk, nekompromisne ho zavesil do brány. Originálny kúsok!

https://www.instagram.com/p/CLl2El_Jz2M/

Zaujímavosť týždňa – Debut bývalého brankára NHL

S bývalými brankármi NHL sa v extralige asi roztrhlo vrece. V predminulom týždni debutoval za Slovan Kristers Gudlevskis a v tom uplynulom zas za Nitru Matt O´Connor.

Ex-brankár Ottawa Senators sa stal v nedeľu historicky trinástym bývalým brankárom NHL, ktorý si zachytal v extralige. Svojmu tímu vychytal výhru a dokonca vykúzlil zákrok, ktorý bude horúcim ašpirantom na zákrok sezóny.

https://www.instagram.com/p/CLkYRy2pjTP/

Hráč týždňa – Pavel ,,gólostroj“ Klhůfek

Začiatkom februára vytvoril nový ligový rekord, keď predĺženie ukončil už v 6. sekunde. Počas minulého týždňa opäť na seba výrazne strhol pozornosť. V troch zápasoch strelil sedem gólov, ku ktorým pridal asistenciu.

V piatkovom stretnutí zaujal strelou z polovice ihriska, na ktorú mu stačila jedna ruka.

https://www.instagram.com/p/CLhLsWEpeiH/

Ako bolo už spomenuté, najviac zažiaril v nedeľu, keď sa presne trafil päťkrát. Práve počas zápasu si symbolicky pripísal svoj piaty extraligový hetrik. Stal sa tak prvým legionárom a celkovo 23. hráčom v histórii ligy, ktorý dosiahol na métu päť hetrikov. 

Moment týždňa – Keď sa za chyby platí

Prenesme sa na chvíľu do zámorskej NHL. Pamätáte si, keď kedysi Patrik Štefan nedal gól do prázdnej brány a jeho tím dostal následne z protiútoku gól? Podobné predstavenie sa zohralo v nedeľu vo Zvolene, keď domáci útočník Nuutinen netrafil prázdnu bránu a po niekoľkých sekundách Nové Zámky vyrovnali a vynútili si predĺženie.

https://www.instagram.com/p/CLl1eN6pAmU/

Ako to napokon skončilo? Zvolenčania síce prišli o bod, no v predĺžení si výhru už nenechali zobrať.

To je na dnes všetko, najbližšie sa čítame budúci utorok.

TakUrčitee Newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera