Nedeľa, 30. jún 2024

Pohľad fanúšika 2: Slovan v lige musel byť, napriek pochybnostiam

Martin Tóth Martin Tóth 06.08.2019
SITA

Tak a je to oficiálne, Slovan Bratislava sa vracia do extraligy. Na začiatku augusta odobrilo vedenie zväzu vstup HC Slovan Bratislava do extraligy ako 13 (slovom trinásteho) účastníka. Trinásť klubov hralo ligu aj minule, lenže Orange 20 už od novej lige neexistuje. Po maďarských kluboch budeme mať naša liga teda aj zástupcu z KHL. 

Slovan tam byť musel

Dobre všetci vieme, že aj keď boli pochybnosti, Slovan v extralige byť musí. Bolo jasné ako facka, že to takto dopadne, že licenciu dostanú. Klub sa dohodol so všetkými hráčmi, funkcionármi a s každým komu dlží. Či už formou vyplatenia celej sumy, alebo splátkovým kalendárom.

Vstupom klubu z hlavného mesta do našej najvyššej ligy získajú všetci, či už  Bratislava, extraliga, samotný klub Slovan, fanúšikovia. Pre stále napajedených fanúšikov, čo Slovan posielajú do suterénu slovenského hokeja dávam na známosť, že priama účasť v najvyššej súťaži bola dohodnutá ešte pred odchodom Slovana do KHL. Pre všetkých to teraz bude win-win. Verím, že sledovanosť ligy bude opäť stúpať a raz sa možno dočkáme viac ako jedného priameho televízneho prenosu za týždeň.

Vráti klub lige know-how?

Slovan po niekoľkoročnej anabáze v KHL úrovňou fanúšikovania či zabezpečenia klubu prerástol extraligu. Teraz ide o to, preniesť poznatky aj na štadióny domácej ligy.  Staronový Slovan by mohol vychovávať fanúšikov mimo Bratislavy, keď si udrží slušnú atmosféru na domácich  zápasoch (veľmi v to verím).

V KHL sme mohli bez obáv zobrať na zápas deti a nik sa nebál bitiek, extrémnych vulgárnosti či celoštadiónovom pokrikovaní kto je najväčší orgán. Ako sa to robí a ako to naozaj funguje z hľadiska marketingu a zákulisných ťahov dokazuje Slovan ostatným klubom aj po extempore z KHL (dlžobami).

Výberom hráčov, prípravných zápasov či publicity v médiách. Slovan proste láka. Už pred istotou vstupu do extraligy, či bez jedného hráča, komunikoval klub termíny prípravných zápasov a tím bez ničoho mal razom na papieri najlepšiu prípravu a súperov, ktorých zoznamu sa asi vyrovná len Banská Bystrica vďaka Lige majstrov. Online prenosy minútu po minúte z prípravných zápasov sú toho dôkazom.

Koniec posmeškom

Keď sa pred mesiacom všetci pýtali, kde bude najslávnejší slovenský klub hrať, kto za nich bude hrať, tak sa potmehúdsky posmieval skoro každý. Dokonca v diskusiách padali návrhy typu Štrkovec, Zlaté piesky a ohľadom kádru Golonka a spol.. Čuduj sa svete, zatiaľ to vyzerá, že liga sa bude hrať na najlepšom štadióne na Slovensku, káder je na pomery extraligy nadpriemerný a s rukou na srdci môžem povedať, že semifinále by pre belasý klub malo byť isté.

Mená reprezentantov ako Sersen, Meszáros, Viedenský (ešte nie je na 100% potvrdený), Puliš, Fafrák, Zigo a ďalší dokazujú, že Slovan naozaj môže potrápiť Bystricu, Košice či Zvolen.

Belasí to proste vedia, európske kluby Slovan rešpektujú. Verím, že o rok bude v Lige majstrov nie jeden, ale dvaja zástupcovia Slovenska a viete prečo? Lebo jeden z tých dvoch bude Slovan, on si to proste vybaví.

Hovoríte, že to nie je možné, no ja vravím, že je, lebo ako si dobre pamätáte Slovan nielenže hral súťaž, ktorá bola predchodcom Ligy majstrov, ale dokonca organizoval finálovú časť.

Slovenský hokej Slovan potrebuje

Záverom len toľko: Slovan je pojem či chceme, alebo nie a fanúšik ho potrebuje. Možno si 90% Slovákov vyventiluje “lásku” spŕškou nadávok na štadióne, a ak jeho klub získa čo i len bod, Vianoce budú aj mimo decembra.

Slovan bude trpieť, ale v rámci očisty to je správna cesta. Tak klub, ako aj fanúšikovia Bratislavy to potrebujú. Štadióny v Michalovciach, Detve či Poprade budú plnšie a Košice možno opäť raz vypredajú Steelku.

Zostava Slovana Bratislava na Mountfield Cupe: Habal – Sersen, Štajnoch, Meszároš, Podlipnik, Šedivý, Demo, Hudec, Bačík – Kukumberg, Puliš, Miklík – Vandas, Zigo, Abdul – Valach, Kytnár, Sloboda – Matoušek, Urbánek, Fafrák

Ďalšie zvučné mená na slovenské pomery sú vraj na ceste. Vidíme sa na lige.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera