Sobota, 25. máj 2024

Poprad v Banskej Bystrici (zatiaľ) nevyhral, Miss sympatia playoff Tipsport ligy má ale už teraz víťaza

SITA

Potraviny playoff hokejovej Tipsport ligy máme v semifinále. Dnes proti sebe vykorčuľujú Rytieri zo Zvolena a Corgoni z Nitry. Barani z Bystrice a Kamzíci z Popradu sa pomaly presunú pod Tatry po prvých dvoch víkendových zápasoch svojej série.

Bystrica – Poprad 5:4 a 4:3

Zápasy na bystrickom ľade nemohli mať iný začiatok. V prvom v sobotu ako keby Poprad ešte vytriasal nohy po sérii s Košicami. V úvodnej tretine dostal tri góly a mohlo by sa zdať, že bude lepšie zápas vypustiť. Nakoniec bola v Zámorskej Bystrici ((c) Marcel Forgáč) parádna dráma.

Popradčania, vedení nažhaveným Abdulom, vyrovnali a mali blízko k šokujúcemu obratu a prvému bodu. Na kolená ich položil skrat Belluša, ktorý vyhodil puk na tribúnu a doprial Baranom prvú a jedinú presilovku v poslednej tretine. Viac im nebolo treba, na víťazný gól už Kamzíci neodpovedali.

V nedeľu naopak, Poprad vyhrával. Možno kľúčovým sa ukázalo trestné strieľanie v druhej tretine. Peter David Bondra naň šiel možno trochu otrasený po náraze do brankára Williamsa a jeho bránky. Nedal a hoci ešte v druhej tretine podobnú šancu zahodili aj domáci, predsa len v nej dvoma gólmi zápas otočili.

V poslednej tretine síce Paločko svojim druhým gólom vyrovnal, Southorn ale strelil posledný a znova víťazný gól Bystrice príliš krátko pred koncom.

Poprad tuho bojoval, no na body vyhrávajú obhajcovia titulu.

Miss sympatia

Banská Bystrica je hlavným favoritom na titul, najlepším mužstvom v našej lige. Nezainteresovaný fanúšik bude ale vo zvyšku semifinále skôr držať prsty aj palce outsiderovi. Najmä preto, ako sympaticky sa Poprad prezentuje.

Košice vo štvrťfinále vyradili Kamzíci äplne zaslúžene a proti Bystrici na úvod série rozhodne nesklamali. Skôr naopak, naháňajú svojim hokejom strach fanúšikom, ale aj hráčom Baranov.

Jeden vylúčený v prvom zápase a len tri dvojminútové tresty v druhom zápase ukazujú, že disciplína je proti tímu ako Banská Bystrica pochopenou povinnosťou. Tréner Stantien dokázal svojim hráčom vtĺcť do hlavy dôležitosť hry v plnom počte. Kamzíci dávajú favoritovi málo šancí na presilové hry a ťažia z toho.

Pri hre 5 na 5 sa prezentujú na slovenské pomery málo vídaným priamym ťahom na bránku. Samuel Takáč síce nerobí taký vietor, aký robil vo štvrťfinále, Abdul, Paločko, Svitana a spol. ho slušne zastupujú.

Poprad hrá asertívny playoff štýl a robí zo semifinálovej série must-see hokej.

O Miss sympatia pre semifinále je rozhodnuté. Ak ale chcú Popradčania myslieť na finále, musia ešte niečo pridať. Vyhrať štyri zo zostávajúcich piatich zápasov proti tejto Bystrici bude veľmi ťažká úloha.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera