fbpx
utorok, 26. januára 2021
HK Poprad
SITA
Hokej

Poprad v Banskej Bystrici (zatiaľ) nevyhral, Miss sympatia playoff Tipsport ligy má ale už teraz víťaza

Potraviny playoff hokejovej Tipsport ligy máme v semifinále. Dnes proti sebe vykorčuľujú Rytieri zo Zvolena a Corgoni z Nitry. Barani z Bystrice a Kamzíci z Popradu sa pomaly presunú pod Tatry po prvých dvoch víkendových zápasoch svojej série.

Bystrica – Poprad 5:4 a 4:3

Zápasy na bystrickom ľade nemohli mať iný začiatok. V prvom v sobotu ako keby Poprad ešte vytriasal nohy po sérii s Košicami. V úvodnej tretine dostal tri góly a mohlo by sa zdať, že bude lepšie zápas vypustiť. Nakoniec bola v Zámorskej Bystrici ((c) Marcel Forgáč) parádna dráma.

Popradčania, vedení nažhaveným Abdulom, vyrovnali a mali blízko k šokujúcemu obratu a prvému bodu. Na kolená ich položil skrat Belluša, ktorý vyhodil puk na tribúnu a doprial Baranom prvú a jedinú presilovku v poslednej tretine. Viac im nebolo treba, na víťazný gól už Kamzíci neodpovedali.

V nedeľu naopak, Poprad vyhrával. Možno kľúčovým sa ukázalo trestné strieľanie v druhej tretine. Peter David Bondra naň šiel možno trochu otrasený po náraze do brankára Williamsa a jeho bránky. Nedal a hoci ešte v druhej tretine podobnú šancu zahodili aj domáci, predsa len v nej dvoma gólmi zápas otočili.

V poslednej tretine síce Paločko svojim druhým gólom vyrovnal, Southorn ale strelil posledný a znova víťazný gól Bystrice príliš krátko pred koncom.

Poprad tuho bojoval, no na body vyhrávajú obhajcovia titulu.

Miss sympatia

Banská Bystrica je hlavným favoritom na titul, najlepším mužstvom v našej lige. Nezainteresovaný fanúšik bude ale vo zvyšku semifinále skôr držať prsty aj palce outsiderovi. Najmä preto, ako sympaticky sa Poprad prezentuje.

Košice vo štvrťfinále vyradili Kamzíci äplne zaslúžene a proti Bystrici na úvod série rozhodne nesklamali. Skôr naopak, naháňajú svojim hokejom strach fanúšikom, ale aj hráčom Baranov.

Jeden vylúčený v prvom zápase a len tri dvojminútové tresty v druhom zápase ukazujú, že disciplína je proti tímu ako Banská Bystrica pochopenou povinnosťou. Tréner Stantien dokázal svojim hráčom vtĺcť do hlavy dôležitosť hry v plnom počte. Kamzíci dávajú favoritovi málo šancí na presilové hry a ťažia z toho.

Pri hre 5 na 5 sa prezentujú na slovenské pomery málo vídaným priamym ťahom na bránku. Samuel Takáč síce nerobí taký vietor, aký robil vo štvrťfinále, Abdul, Paločko, Svitana a spol. ho slušne zastupujú.

Poprad hrá asertívny playoff štýl a robí zo semifinálovej série must-see hokej.

O Miss sympatia pre semifinále je rozhodnuté. Ak ale chcú Popradčania myslieť na finále, musia ešte niečo pridať. Vyhrať štyri zo zostávajúcich piatich zápasov proti tejto Bystrici bude veľmi ťažká úloha.