Piatok, 24. máj 2024

Power ranking: Kúpim postupovú kalkulačku, zn: súrne

Martin Petro Martin Petro 28.05.2021
Foto - Michal Runák

Tento turnaj je postavený hore nohami a má podobu postaršej moletnej dámy v sukni, takže si viete predstaviť ten pohľad. Bez elitných hráčov je v Rige všetko otočené naruby: ružovým von. V takýchto podmienkach sa najlepšie darí mužstvám tretej vlny.

16. Taliansko

Inak sa hrá, keď si neviete kúpiť rozhodcov, ako v posledných kolách Serie A. Inak sa hrá, keď ten šport vlastne vôbec neovládate. Jednu pizza debakello s navyše artičokami, poprosím.

15. Nórsko

Keď už prehráte s tohtoročnou Kanadou, na turnaji nemáte čo hľadať. Celú nomináciu hodiť z Kjeragboltenu do fjordu.

14. Veľká Británia

Vyzerá to na najlepšiu hokejovú sezónu Angličanov za života súčasného monarchu. Večná škoda, že sa toho nedožil Philip, vášnivý hráč konského hokeja.

13. Kanada

Nesladený javorový sirup bez javorovej príchute pôsobí ako banda pozberancov z jazier v Nunavute, ktorí sa prvýkrát zoznámili až na zajtrajšom rozkorčuľovaní.

12. Švédsko

Tak toto sú vylomené tri korunky pre Popolušku. Pod Popoluškou si ale tentokrát predstavme lacnú pobehlicu z Jönköpingu s tupými korčuľami a vypoužívaným rybanom.

11. Dánsko

Akoby povedal klasik: “K Dánsku sa neviem vyjadriť, nie som Dominik Dán.“ K tomu, s akými sympatiami sa dívame na bradavicu Európy, budeme vedieť zaujať stanovisko až po tom, čo s nimi vyhráme alebo prehráme.

10. Nemecko

Wollen Sie mir sagen, dass wir nach diesem Anfang nicht aufsteigen sind? Heilige scheisse!

9. Bielorusko

Slováci nám na začiatku ukázali, ako sa to má hrať. Taktiku sme použili na Švédov. Fungovala! No potom sme skúsili opajcnúť hru Čechov s Britmi, a to bola chyba! Na tento štýl nemáme hráčov: ani Anton Šťastlivij, ani Ruslan Klikin, ani Artem Nagoďenko nie sú k dispozícii.

8. USA

Waiting for final since 1960. Keď už nič, tak Rigu pri odchode pokropíme trochou demokracie. 

7. Rusko

Ďakujeme bratrancom Lotyšom za pohostenie – STOP. Turnaj sme si naozaj užili – STOP. Len škoda, že ste nás vyradili v štvrťfinále – STOP. Ropa – STOP. Plyn – STOP.

Váš V.V.P.

6. Fínsko

Fínsko v skupine neprehrá v riadnom hracom čase a ovládne skupinu. V zápase o všetko budú však Jalonenoví zverenci jalovo jalonenoví. „Tiivole,“ skomentuje Tiivola výprask od Čechov.

5. Švajčiarsko

Po výbornej skupinovej fáze príde v štvrťfinále taký mizerný výkon, že si za Švajčiarmi len tak náhodne odpľujeme.

4. Česko

Čechom pred posledným zápasom požičiame postupovú kalkulačku a budeme dúfať, že si to nezrátajú lepšie ako my. Zlatý bramborový ručičky na štvrťfinále dopíšu Jardu a vono to jěšte pude.

3. Slovensko

Mutácie, variácie a recepty geniálneho kuchára Ramseyho zaskočia takmer všetkých. Tomuto profíkovi dajte okamžite preočkovať zmluvu. Murár Cehlárik najproduktívnejší hráč turnaja a hubár Hrivík MVP. Aj Studenický Skalický Slafkovský štít by bol na nás hrdý.

2. Lotyšsko

Silvers medals čoskoros a prepisanis analis historis. Možno to nebude až taký stratový turnaj, keď sa roztaví a predá všetko uzurpované striebro.

1. Kazachstan

Ako by dnes hrdo spieval Borat, keby dostal možnosť: „Ooo, Kazakhstan, the greatest hockey country in the world. All other countries are run by little girls. Kazakhstan, number one exporter of potassium. All other countries have inferior amount of potassium Ooo, Kazakhstan, the greatest hockey country in the world…“

Viac článkov o MS 2021 nájdete TU

KOMPLETNÝ PROGRAM MS V HOKEJI 2021

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera