Štvrtok, 25. júl 2024

Proti Rusom musí náš brankár mať svoj deň, hovorí Ján Lašák

TASR – Martin Baumann

Slovensko vyhralo obe svoje úvodné stretnutia na prebiehajúcich majstrovstvách sveta v hokeji v Lotyšsku a v tabuľke majú šesť bodov. Proti Veľkej Británii sa naši natrápili.Nočná mora. Najťažší zápas pre brankára, zvládli to obaja výborne,“ komentoval pre Denník Šport priebeh posledného zápasu s Veľkou Britániou bývalý reprezentačný brankár Ján Lašák.

Proti Rusku musí brankár mať svoj deň

Vo svojom treťom zápase sa slovenskí hokejisti stretnú v pondelok o 15:15 s favorizovaným výberom z Ruska. Rusi v úvodnom dramatickom zápase proti Čechom rozhodli o svojom víťazstve 19 sekúnd pred koncom. V druhom vystúpení rozstrieľali Veľkú Britániu 7:1. Legendárny brankár majstrov sveta z roku 2002 v rozhovore pre športový denník predikoval, že v pondelok čaká na národný tím úplne iný zápas, ako boli prvé dva.

“Rusi sú jeden z najväčších favoritov na zlato. Nemôžeme hrať vabank, ale musíme byť aktívni. A ako to býva v každom zápase, v ktorom chceme uspieť, brankár musí mať svoj deň,” povedal.

Na otázku, či môže Slovensko uspieť na turnaji aj do tretice, odpovedal brankár, ktorý chytal proti Rusku vo finále MS v Goteborgu krátko: “Šancu máme.“

Poučenie z víkendu

Naposledy slovenskí hokejisti vyhrali úvodné dve stretnutia na šampionáte 2016 proti Maďarsku a Francúzsku. Vtedy im postup do finále zhatila prehra s Bieloruskom a Nemeckom. V nedeľu skóroval Marek Hrivik už po dvadsiatich piatich sekundách, no gólostroj sa nekonal. Z gólmana Bownsa slovenskí útočníci spravili muža zápasu a v záverečných sekundách ubránili víťazstvo 2:1.

Ako hovoríme my v hokejovom žargóne, rozbili sme ich 2:1. Splnili sme účel, vyhrali sme a máme tri body. To je základ,“ zhodnotil stretnutie majster sveta z roku 2002. Podľa neho mohli hrať Slováci agresívnejšie pred súperovou bránkou. Na druhej strane ocenil hru v obrane a fakt, že súpera v závere nepustili do poriadnej šance.

Lašák pred šampionátom pôsobil na lavičke tímu ako tréner brankárov. V poslednom bloku prípravy ho nahradil Peter Kos. Ako bývalý brankár sa vie vcítiť do kože oboch brankárov, ktorí do posledného stretnutia zasiahli. Po nešťastnom zranení Konráda mal Júliusa Hudáček úlohu náročnejšiu. “V ideálnom prípade takú strelu brankár vyrazí do rohu, bol to Julov prvý kontakt s pukom po naskočení do zápasu, veľmi ťažko ho za gól obviňovať,“ opisoval zvolenský rodák prvý gól v našej sieti.

Najlepším hráčom Británie bol brankár Bowns, ktorý pochytal 41 striel Slovákov. Ján Lašák medzi nimi ale zázračný zákrok nevidel. „Chytal dobre, ale nemali sme šance, nemali sme nájazd, prečíslenia 2 na 1, kde by predviedol nejaký úžasný zákrok. Odchytal si to, čo mal. Nebolo tam veľa zákrokov, ktoré boli nad rámec štandardu,“ uviedol na margo hviezdy zápasu.

Program Slovenska na MS 2021 v Lotyšsku

Skupina A

  • Piatok 21. mája o 19:15: Bielorusko – Slovensko
  • Nedeľa 23. mája o 11:15 Veľká Británia – Slovensko
  • Pondelok 24. mája o 15:15: Slovensko – Rusko
  • Štvrtok 27. mája o 15:15: Švajčiarsko – Slovensko
  • Sobota 29. mája o 19:15: Slovensko – Dánsko
  • Nedeľa 30. mája o 19:15: Švédsko – Slovensko
  • Utorok 1. júna o 15:15: Slovensko – Česko

Viac článkov o MS 2021 nájdete TU

KOMPLETNÝ PROGRAM MS V HOKEJI 2021

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera