Sobota, 25. máj 2024

Rysuje sa center reprezentácie pre majstrovstá sveta. Andrej Kollár si od Ramsayho pýta miestenku

Michal Bruner Michal Bruner 26.04.2021
TASR/SZĽH - Andrej Galica

Andrej Kollár v príprave pred majtrovstvami sveta potvrdil, že by v ňom slovenská hokejová reprezentácia mohla nájsť vhodného centra pre reprezentáciu. Pochvalu si vyslúžil aj od Miroslava Šatana.

Nemci Slovákov zaskočili

Kollár sa strelecky presadil v druhom zápase prípravy proti Nemecku, gólom na 1:0 poslal Slovákov do vedenia. A hoci Nemci neskôr vyrovnali, zásluhou Fominycha, zverenci Craiga Ramsaya dotiahli zápas do víťazstva. “Chvalabohu, že sme vyhrali a je jedno, kto dá gól. Základ je, že sme to dotiahli do konca,” opísal Kollár svoje pocity po zápase. 

Nemeckí hokejisti prišli do Piešťan s omladeným kádrom, ale aj napriek tomu ukázali svoj potenciál. Vynikali najmä korčuľovaním a dobrou fyzickou pripravenosťou. “V prvom zápase na nás vyleteli, to sme boli zaskočení. Druhý zápas bol vyrovnaný od začiatku. Nemci dobre vykrývali stredné pásmo a blokovali strely,potvrdil mladý center.

Početná nitrianska skupinka

Na Kollárov gól v druhom zápase nadviazal jeho spoluhráč Daniel Fominych, nitriansky útočník sa presadil aj v prvom zápase. Kollár o ňom povedal: Dano hral výborne, on je výborný hráč. Je šikovný, vie podržať puk, prihrať. Mňa neprekvapil, poznám ho. Som rád, že sa takto ukázal.

Okrem týchto útočníkov sa v štyroch dueloch prezentovali aj ďalší hráči Nitry. Útočníci Adrián Holešinský a Marek Tvrdoň a obranca Šimon Nemec. Enkláva spod Zobora však v kabíne národného tímu nemala dominantné slovo. Cítim sa ako v reprezentácii, nie ako v kabíne Nitry. Tu je to iné, ale som samozrejme rád, že tu boli chalani z Nitry a ukázalo sa aj v kabíne, že sme dobrá partia,” povedal Kollár. 

Nádej na šampionát žije

Okrem Kollára bojovali v uplynulom dvojzápase na poste centrov Buc, Chovan a Bubela. Tento dôležitý post je už dlhšie obdobie v slovenskej reprezentácii citlivý. Výkonmi v príprave si preto Kollár razantne vypýtal miestenku do Rigy. Schopných centrov nie je veľa, ale nejakých máme a konkurencia je vysoká. Ja sa snažím a verím, že sa na MS dostanem. Urobím pre to všetko, dodal 21-ročný útočník.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera