Sobota, 29. jún 2024

V Poprade veria, že Mešár pôjde v šľapajách Hossu s Gáboríkom

Michal Bruner Michal Bruner 08.04.2021
TASR - Roman Hanc

Hokejisti Popradu majú pred semifinálovou sériu najdlhšie voľno spomedzi všetkých štyroch účastníkov. Tréner Kamzíkov Peter Mikula nie je s týmto stavom veľmi spokojný, ale nad súperom zatiaľ nepremýšľa.  

Nezvyčajne dlhá prestávka

Poprad by v boji o finále mohol naraziť na Michalovce, Slovan, alebo Nitru, všetko závisí od vývoja sérií Slovan – Nitra, resp. Michalovce – Trenčín. „ Zaoberať sa tým budem až po sériách. A keď to bude jasné, potom to budeme riešiť,“ povedal Mikula pre náš web.

Popradčania sa po úspešnej sérii s Detvou stretli po prvý raz na ľade vo štvrtok, 66-ročný kormidelník však okrem odpočinku žil aj zamestnaním: „Aj som si oddýchol, chalanom som dal dva dni voľna a  teraz dva dni potrénujeme. Ale samozrejme som pozeral aj našich možných súperov v semifinále.

Semifinálovú sériu začne Poprad až v nedeľu 18. apríla. Od pondelka začnú Kamzíci trénovať, ale Mikula predpokladá, že ešte dá hráčom v týždni jeden deň voľna. „Prestávka je pomerne dlhá, ale podmienky sú dané. Podľa mňa nikto nepočítal s tým, že my aj Zvolen skončíme série v najkratšom možnom čase. Zostáva nám dostatok času na doliečenie, z tohto hľadiska je to dobré, ale udržať mužstvo v hernom napätí, toto nevidím pozitívne Ale s tým sa musíme vyrovnať. Je to pre nás dlhá prestávka. My ju máme ešte dlhšiu, lebo štvrťfinále sme začínali ako prví, ale semifinále začneme ako druhí,“ konštatoval tréner Popradu.

Poprad bol priveľké sústo pre Detvu

Mikulu neprekvapil hladký postup jeho zverencov cez súpera spod Poľany. Skúsený tréner si bol istý postupom už po domácom dvojzápase.

„Budem úprimný. Ja viem, že si na nás Detva verila. Ale vstup do série sme mali výborný a ja som už vedel, že bude dobre. Neboli to jednoduché zápasy, ale vedel som, že postup nám unikne len veľmi ťažko. Vyhrať s Popradom štyri zápasy po sebe je pre Detvu veľké sústo a my nie sme takí slabí, aby sme to nezvládli. Po treťom zápase som predpokladal, že zvládneme aj štvrtý. Boli sme na to mentálne dobre nastavení.“

Mešár v stopách Gáboríka a Hossu?

Tesne po štvrťfinálovej sérii sa Popradčania dohodli na predĺžení spolupráce s útočníkom Filipom, Mešárom, ktorý v základnej časti odohral 36 zápasov s bilanciou 4 góly a 10 asistencií. Talentovaný hokejista zažiaril aj v drese slovenskej osemnástky v prípravných zápasoch a jeho výkony neunikli ani zahraničným skautom. Mikula je rád, že aj po rozhovore s ním sa Mešár napokon rozhodol hrať slovenskú extraligu aj v ďalšej sezóne:

„Ja som sa s Filipom o tom rozprával už dávno, pred niekoľkými mesiacmi. Presadil sa do základu a to si vybojoval svojimi výkonmi. Je mladý a má podľa mňa ešte dosť času ísť do Ameriky po dovŕšení 18 rokov. Hrať v 16 rokoch extraligu je pre neho veľký prínos. On sa nestráca ani bodovo a ja verím, že v ďalšej sezóne bude mať ešte viac bodov. Ja som juniorskú súťaž  USA nevidel a netrénoval som tam, ale samozrejme,  že je kvalitná. Ale hrať v tomto veku mužskú ligu je niečo iné a vychádzam aj z toho, že Gáborík, či Hossa sa presadili u mužov a až potom odišli. A boli pripravenejší a nemali sa problém presadiť v NHL. Naša liga má dostatočnú kvalitu na to, aby pripravila juniora na ľahšiu cestu veľkého hokeja.“  

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera