Pondelok, 22. júl 2024

V Slovane vyhadzovali trénerov za menej

SITA/Martin Havran

Pred šiestimi týždňami urobili v hokejovom Slovane trénerskú výmenu. Po domácej výhre nad Detvou vystriedala Romana Stantiena s Rudolfom Jendekom trojica Robert Döme, Marián Bažány, Ján Lipiansky. Belasí boli vtedy v tabuľke Tipos extraligy tretí.

Dnes, po dvanástich zápasoch pod novým vedením, je Slovan štvrtý. Prehral päť zo šiestich zápasov doma, posledné štyri dokonca za sebou so skóre 4:13. Tréneri vraj majú klubovú dôveru napriek tomu, že Slovan v minulosti vyhadzoval trénerov za menej.

Nová metla, ktorá dobre nezametá

Príchod nových myšlienok za hráčsku lavicu, na tréningy a do kabíny ale žiaden zázračný efekt nepriniesol. Najambicióznejší klub Tipos ligy síce začal dvoma výhrami vonku, potom ale prehral doma so Zvolenom a v Liptovskom Mikuláši. Beznádejne posledný tím v súťaži vyhral za celú sezónu len šesť zápasov a nad Slovanom nevyhral dlhých 12 rokov.

V polovici februára odštartovala séria štyroch domácich zápasov pre Slovan a počas nej sa tím dostal do krízy. Proti Banskej Bystrici ani Popradu nedali bratislavskí hokejisti ani gól, prehrali aj s Michalovcami a proti DVTK Miskolc zachraňovali aspoň jeden bod v poslednej tretine. Naposledy prehrali na domácom ľade toľko zápasov po sebe v roku 2005.

Odkedy sú pri mužstve noví tréneri, získal Slovan v dvanástich zápasoch 19 bodov. V posledných dvanástich zápasoch pod Stantienom 23. Tak nový impulz nevyzerá.

Problémové presilovky

Slovanisti nepremenili 20 presiloviek za sebou. Slovom dvadsať. V pre hokej kľúčovej výhode sú úplne priemerní, v 42 zápasoch strelili o 15 gólov menej ako Nitra či Trenčín, ktorí sú v presilovkách najlepší. Len približne 15% efektivita využitia výhody neveští pred playoff nič dobré.

V presilovke o dvoch hráčov sa trápia ešte viac. Pri dvadsiatich príležitostiach strelili len dva góly a s 10% využitia presiloviek 5 na 3 sú tretí najhorší zo všetkých. Logicky sa taká nemohúcnosť musí prejaviť aj v iných dôležitých štatistikách.

Pod Stantienom mal Slovan priemer 3,2 góla na zápas. Od zmeny na lavičke, ktorá mala priniesť dominanciu na puku a efektivitu v zakončení priemer klesol takmer o gól. Menej ako 2,3 góla strieľajú už len bezradní Liptáci.

Zranenia, ale…

GM Krajčí v rozhovore pre klubový web spomenul zranenia ako problém, ktorý trápi belasých celú sezónu. “Nespomínam si, že v celej svojej funkcionárskej kariére ich bolo toľko, ako v tomto ročníku. Zranenia analyzujeme s našimi lekármi, fyzioterapeutami a kondičným trénerom. Niektoré súvisia aj s nahusteným programom,” povedal.

Zranených, nahustený program a korona vírus majú ale všetci konkurenti Slovana vo vyrovnanej tabuľke Tipos ligy. Bratislavskému klubu PNky na čas vyradili aj tie posily, ktoré môžu byť rozdielové. Aktuálne vypadol Brendan Ranford, zranenie ho vyradí až do playoff.

Najproduktívnejší hráč tímu, Brendan O’Donnell, ale vynechal len tri zápasy za celú sezónu.

Nekonečná trpezlivosť?

Zdeno Cíger, Rostislav Čada aj Miloš Říha, neuspokojivé výsledky stáli robotu v Slovane uprostred sezóny aj trénerov zvučných značiek. Ambície klubu velili meniť trénerov podobne, ako v ostatných hokejových tímoch na našom území.

Aktuálni tréneri nemajú trénerské životopisy plné trofejí, teraz ich ale manažment najväčšieho favorita na titul stále podporuje. Aspoň podľa vyjadrení generálneho manažéra v spomínanom rozhovore. Chcú vydržať, dať sa dokopy kým sa začne playoff a hodnotiť až po skončení sezóny.

Uvidíme, dokedy trpezlivosť s výsledkami a výkonmi vedeniu vydrží. Fanúšikom už po sérii pokazených domácich zápasov dochádza.

Odoberať Newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera