Sobota, 29. jún 2024

Začína sa skutočný boj o hokejový trón. Vo štvrťfinále playoff hokejovej ligy bude ale chýbať až jedenásť titulov

SITA/Peter Rusko

Môže existovať lepší dôkaz o vyrovnanosti Tipos extraligy ako to, že prvý a tretí tím po základnej časti z minulej sezóny sa tento rok neprebojovali do štvrťfinále? Pritom ani nebolo potrebné zavedenie platového stropu ako v NHL, keďže tímy sa dokážu uskromniť aj bez neho.

Až päť z posledných šiestich ligových titulov vyhrali tímy, ktoré vo štvrťfinále neuvidíme, navyše celkovo majú spolu v zbierke 11 titulov. Poďme sa pozrieť, ako k tomu došlo. 

Dvojgólové predĺženie

Vojaci z Trenčína sa snažili hneď od úvodu prvého zápasu spacifikovať bystrických Baranov. Už po štyroch minútach hry Kruise Reddick zbúral Mareka Slobodu, za čo sa prekvapivo nevylučovalo.

https://www.instagram.com/p/CM0UEfCpH-J/

Voľnejší meter rozhodcov zákroky v tomto zápase vygradoval a zápas nedohralo zo zdravotných dôvodu hneď viacero hráčov. Po tomto zápase dostal Reddick pozastavenie činnosti a rozhodcovia strach, preto boli v ďalších zápasoch výrazne prísnejší, aby sa nešťastný scenár prvého duelu nezopakoval.

Séria bola vyrovnaná, trikrát sa v štyroch zápasoch muselo predlžovať. Trenčania oslavovali postup už v treťom zápase, keď sa v 71. minúte presadil Branislav Rehuš.

https://www.instagram.com/p/CM7_OohpV2J/

Rozhodcovia Rehušov gól pre kontakt Okuliara s brankárom Belányim neuznali, zápas pokračoval ďalej a v 79. minúte videli diváci v predĺžení druhý gól.

Kto by to bol povedal, že aj bez Chucka Norrisa je možné dať dva góly v predĺžení.

https://www.instagram.com/p/CM-bWCiJ4vH/

Legionári spod hradu Matúša Čáka si skvele načasovali formu, Kettunen a Berisha boli ústredné postavy víťazného ťaženia žlto-červených. Zabrali hlavne vo štvrtom zápase, v ktorom Dukla spečatila svoj postup.

https://www.instagram.com/p/CM-QpIJJtwy/

Zvolenský ľad Bystričanom nepriniesol šťastie, avšak aj napriek vyradeniu môžu nájsť pozitíva. V kádri sa im vyprofilovalo viacero mladíkov, ktorí im v budúcej sezóne môžu pomôcť k lepším výsledkom.

Hráči série: Adam Berisha – Filip Belányi

Suchoty superhráčov

Košický útok vzbudzoval rešpekt, veď iba dvojica Michal Chovan a Pavel Klhufek nazbierala v základnej časti 104 bodov. Bohužiaľ, v play-off boli NU-LI-TNÝ.

Na dverách košickej šatne tak zostávajú staré zámky, lebo na nové zatiaľ nemajú. Inak povedané, Nové Zámky porazili Košice v štvrtom zápase série 3:1 a rovnakým výsledkom vyhrali na zápasy.

https://www.instagram.com/p/CM-XS6eJ6f5/

Pritom prvý zápas Košičanom vyšiel a vyhrali ho 4:1. Vo zvyšných troch dueloch však nedali viac ako jeden gól a s takou efektivitou sa jednoducho vyhrávať nedá. Nepodržal ani brankár Adam Váy, pred ktorým dostával zaslúžene priestor Dominik Riečický. Často sa nemohol príliš spoľahnúť na pomoc od obrancov.

https://www.instagram.com/p/CM7sOz8JSs3/

Od Košíc sa pred sezónou nečakali zázraky, keďže klub avizoval finančné problémy. Napriek tomu ročník premrhali, nevychovali si žiadneho hráča do ďalších sezón, bezhlavo míňali peniaze na hráčov, ktorých nepotrebovali a vedenie klubu vyvíjalo nepochopiteľný tlak na trénerov. Podľa verejných vyjadrení čakali výchovu hráčov, no vzhľadom na posilňovanie kádra od nich očividne chceli výsledky a preto aj pred play-off vyhodili Jana Šťastného.

V kontexte tohto chaosu 9. miesto nie je až takým obrovským prekvapením, hoci horšie skončili naposledy v roku 1978.

Hráči série: Henri Kiviaho –  Émile Poirier

Štvrťfinále štartuje v stredu

Kto vyhrá titul síce ešte nevieme, no jedno je isté. Banská Bystrica po prvýkrát po troch rokoch nezíska titul a Košice po prvýkrát po troch rokoch nevypadnú vo štvrťfinále. Dvojičky v ňom vyzerajú nasledovne:

HKM Zvolen – HC Nové Zámky

Dukla Michalovce – Dukla Trenčín

HK Poprad – HC 07 Detva

HC Slovan Bratislava – HK Nitra

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera