Piatok, 19. apríl 2024

Zo zákulisia: BAN za kalkulačky

SITA

Dostávame občas otázky ohľadom toho, ako to my vlastne robíme. Ako vznikajú naše články, samozrejme. Kam na to my pisálkovia chodíme. Odpoveď je ľahká: chodíme, keď treba, do redakcie.

Naša je ale virtuálna. Sme v nej zavretí vždy, keď máme wifi, alebo dáta po ruke. Niektorí 24 hodín denne. Čistá oddanosť práci. Alebo mentálne väzenie. Vyberte si.

Ako vyzerala porada a diskusia po zápase Slovenska s Nemeckom?

Zákulisie plné emócií

Námety a pripomienky, kto by mohol aký článok napísať, prichádzali už počas zápasu. Najhorlivejšia diskusia a výmena názorov na základe ktorej vznikajú články, prišla logicky tesne po ňom.

Pisálkovia začali do redakcie (rozumej spoločnej prísne tajnej skupiny na messengeri) vo veľkom prichádzať minútu pred záverečným hvizdom, tesne po vyrovnaní. Otvárali pomyselné dvere klasickými výkrikmi Jááááá to móóóóóžem…, To sa môže stať len nám, a podobne.

Čiliakove hodinky

Keď vyhlásili za najlepšieho hráča Slovenska brankára Čiliaka, redakcia sa rozdelila na dve skupiny. V prvej bol Martin, Marys a Pagáč. Áno, bol sám. V druhej bol zvyšok.

Rozpor spočíval v tom, či by mali viac zavážiť zákroky v druhej a tretej tretine, alebo štatistický sumár, ktorý pri menšom počte nemeckých striel vyzeral biedne.

Môj názor je jasný. Nech by hodinky dostal ktokoľvek, mali by bez bodov pre neho takú hodnotu, že ich po šampionáte nájdete na bazoši. Alebo ešte pred zápasom proti Francúzsku.

Pozn. Telovýchovného vedúceho: Možno, že aj usporiadatelia zostali v šoku a narýchlo niekto zakričal prvé meno, čo mu prišlo na rozum.

Nakoniec sme sa zmierlivo zhodli, že Čiliak nenesie vinu. Kto Potom?

Hľadanie vinníka

Najvyhranenejší Telovýchovný vedúci posielal Marinčina na rannú šichtu do oceliarní. Mišo Mácsai mal pre zmenu ťažké srdce na Sekeru. Hromadne sme oplakávali nemohúcnosť vyhodiť puk z pásma v posledných minútach.

Našiel sa aj jeden, ktorý Marinčina nedusil. Cejo píše článkov najmenej, kedysi bol našou športovou cynickou obludou plnou láskavého humoru. Aj teraz bol najviac nad vecou.

Na pretras prišla aj strelecká efektivita. Každému prišlo primálo len dva presilovkové góly. Veď sme ich dusili v nekonečnom tlaku celý zápas!

Kalkulačky? BAN

Prerátavaním percentuálnej neúspešnosti sme plynule prešli k najväčšj zlobe a ňou je postupová kalkulačka. Vzhľadom na pravdepodobnosť postupu Bohumil v zárodku zakázal používanie slova “kalkulačka” a hrozil BANom.

Všetci ale vieme, že Telovýchovný vedúci nie je žiaden Ľuboš Blaha. Znova sa len platonicky vyhrážal. Pravou je, že skôr ako postupová kalkulačka, by vznikla aj tak len konšpiračná teória.

Články o postupových kalkulátoroch si čítajte inde.

Nostalgický fanúšik

Mišo Mácsai sa nakoniec nenechal odradiť a postupovú kalkulačku predsa len vytiahol. To keď sme sa už bavili o rozboroch Borisa Valábika. Pridal lamentovanie ako je to možné, prečo a čo sa mohlo stať. Pokračoval aj po polnoci, keď už bola redakcia takmer prázdna.

Nečudujte sa mu. Je to nostalgický faúšik Manchesteru United a slovenskej hokejovej reprezentácie, ktorého opantali úspechy z prelomu milénia.

Každý je nejaký, ja mám rád futbal najmä ženský a okrem neho americký.

Aj nabudúce

Podobne prebiehajú redakčné porady popri každej väčšej športovej akcii. Vždy sú názory rôznorodé. Niekedy dokonca myšlienky nahryznuté v prísne tajnej skupine pisálkov uzrú svetlo sveta aj v podobe článku.

A vraj tu mám napísať, že keď sa chcete pridať, napíšte Telovýchovnému vedúcemu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera