Sobota, 25. máj 2024

Petra Vlhová je už Must-see TV

“Sledovanosť Svetového pohára v slalome žien na Dvojke dosiahla nový rekord. Utorkové víťazstvo slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej v rakúskom Flachau si pozrelo 462.000 divákov v cieľovej skupine 12+, s podielom na trhu 21%. Zjazdové lyžovanie tak v utorok bolo najsledovanejším nespravodajským programom na trhu. Zároveň išlo o najvyššiu sledovanosť nielen v aktuálnej, ale aj v minuloročnej sezóne Svetového pohára,” oznámila RTVS svetu na druhý deň po fantastickom večernom zážitku z výhry mladej slovenskej slalomárky. Nič, čo v ten večer vysielali Markíza s JOJkou nemalo toľko divákov. To už je čo povedať. 

Flachau, konečne! 

Keď sme v úvode roka predpovedali, že Petra Vlhová v novom roku vyrazí v slalome na Shiffrinovú do útoku nečakali sme, že to vezme tak zhurta. Aj keď sme veční optimisti. Po víťazstve v paralelnom slalome, s ňou vylízala tanier aj v tom ozajstnom. Vo Flachau to boli preteky za pekného sneženia a neustálej diváckej podpory Vlhovej fanklubu.

Po prvom kole sa zdalo, že Petra si tradične pôjde vybojovať druhé miesto, Americká konkurentka ho znova vyhrala, hoci nie s takým dominantným náskokom, ako kedysi zvykla. Vlhovej druhá jazda, najmä v spodnej polovici trate, pripomínala dravca, ktorý vidí chutnú srnku. V Petrinom prípade možno skôr sympatického srnca. Prechod posledných bránok vyzeral, akoby tam ani neboli. Petra prišla s vyše sekundovým náskokom pred zvyškom sveta a Mikaela, ktorá aj pod tlakom jazdí neprekonateľne, tentokrát na jazdu našej snehovej kráľovnej nestačila.

Konečne! Konečne svoju hlavnú a jedinú rivalku v aktuálnej sezóne Svetového pohára porazila Petra Vlhová v priamom slalomovom súboji. 

Vlhová je Sagan? 

Z čísel, ktoré na druhý deň dodala televízia je jasné, že fantastický priamy prenos nenechal fanúšikov napriek vrcholiacej zime za oknami chladnými. Fandila celá republika, obrazne povedané. Zdá sa, že Slovensko našlo po Petrovi Saganovi druhý televízny fenomén. 

Keď bicykluje najslávnejší žijúci Slovák (lebo v ankete Naj Slovákov je jediný v top 10, čo je nažive), všetci vieme, ktorý deň jazdí a ktoré etapy, či klasiky sú predurčené na jeho súboj o víťazstvo. Spoznali sme štruktúru cyklistických pretekov a nastavili si televízne zvyky tak, aby sme o to dôležité neprišli. Na Tour de France si zakrúžkovali dni, v ktorých má dobrú šancu pobiť sa o triumf a vieme, že najneskôr o piatej musíme byť doma. Alebo pred telkou niekde inde. 

Sagan sa stará o televízne zážitky od jari do jesene, najmä však práve počas Tour v júli. Máme v Petre Vlhovej rovnako silnú alternatívu na zimné dni? 

Máme. Hoci zatiaľ len v jednej disciplíne. Obrovský slalom síce Petra naposledy tiež vyhrala, v ňom ale predbežne nečakáme, že každý jeden ukončí ako sa hovorí na bedni. Hoci, ako tak nad tým premýšľame, aj to sa môže čoskoro zmeniť. 

Pri obyčajných slalomoch však už máme naštudované, kedy štartuje prvé aj druhé kolo. Pripravíme si ovládač na najmenej 20 minút prvého kola a v mysli určíme, kedy sa najneskôr vrátiť na druhé. Odporúčame rovnako dvadsať minút po jeho začiatku. Stihnete všetko dôležité. Ale pozor! Neplatí pri paralelných slalomoch, tie treba odsledovať celé. 

Must-see TV

Status Must-see TV, teda priamych prenosov z výkonov slovenských reprezentantov, nedosiahlo zatiaľ veľa jedincov. Kolektívy teraz odložme.

Nasťa Kuzminová je povinným termínom len počas olympiády, no Paulína Fialková robí čo môže, aby aj biatlon priblížila na úroveň, na ktorej je aktuálne ženský slalom. Tenisti, či skôr tenistky musia byť v laufe a na grandslame, aby sme si na nich v druhom týždni takého turnaja spomenuli a určite nevynechali. Ján Volko by musel zabehnúť stovku pod desať sekúnd, aby sa babám priblížil. 

Petra Vlhová si ale už zjavne pozíciu miláčika národa zaslúžila. Môže za to aj rivalita s Mikaelou Shiffrinovou. Nemusí vyhrať každé preteky, ale zakaždým je v hre. Aj preto sú ženské slalomy Svetového pohára od tejto sezóny definitívne televíznym programom, ktorý je pre športového fanúšika povinným. 

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera