Piatok, 19. júl 2024
NFL

Dvaja na jeden. Náš Mock draft NFL

Vlado Kurek Vlado Kurek 25.04.2019
SITA/AP Photo

S Telovýchovným vedúcim sme si poslednú nedeľu pred skutočným draftom najlepšej ligy amerického futbalu vyskúšali špeciálnu verziu. Takzvaný Mock draft. Na striedačku sme ťahali hráčov v prvom kole, pričom našim cieľom nebolo trafiť rozhodnutia generálnych manažérov, ale zahrať sa na nich.

To znamená vybrať hráčov, ktorých by podľa nás tými MALI zobrať. Keďže v prvej šestke zase raz berú aj naše dva newyorské mančafty (moji Giants a Vedúceho Jets), každý vybral tomu druhému.

Pre vašu orientáciu, ja ťahám nepárne picky, Bohumil párne. Ku každému výberu máme aj stručné zdôvodnenie. Ak máte chuť vypočuť si širší komentár, viete kam klikať. Podcast o americkom futbale a aktuálne aj o Game of thrones si môžete vypočuť cez apple podcast, alebo na spotify , alebo kdekoľvek podcasty počúvate.

1. Cardinals: Kyler Murray QB (Oklahoma)

O láske trénera Kingsburyho k mladej univerzitnej hviezde sa vie. Či naozaj Cardinals „zahodia“ minuloročný draft Rosena sa dozvieme až vo štvrtok v noci, môj tip je že áno. A ak nie, tak si pre neho niekto (Raiders) trejdnú.

2. 49ers: Nick Bosa, EDGE (Ohio State)

Tento pick neprekvapí presne nikoho. 49ers majú hlavného trénera Kylea Shanahana, a on má toľko rozumu aby vedel, že kľúčom k úspechu je rozdielový edge rusher.

3. Jets: Quinnen Williams, IDL (Alabama)

Veľké rozhodovanie, Tryskáči môžu ísť viacerými smermi a veľmi by potrebovali klasického edge, ale nemôžu na boarde nechať možno najlepšieho hráča draftu. To oni nerobia.

4. Raiders: Josh Allen, EDGE (Kentucky)

Aj Jon Gruden má dostatok rozumu, aby neťahal do útoku, ale nového Khalila Macka. Aj keď samozrejme Allen ani náhodou nebude Mack, ale môže byť najlepší Josh Allen.

5. Buccaneers: Rashan Gary, EDGE (Michigan)

Tampe by sa veľmi hodil White (LB), aj je najčastejšie tipovaný, ale skúsme prekvapenie. Čiastočne DT, čiastočne Edge, Gary má fantastické proporcie a toto je draft, kde pôjdu štyria defenzívni linemani po sebe.

6. Giants: Dwayne Haskins, QB (Ohio State)

Kedy, keď nie teraz? Nikto nepotrebuje mladého QB k Barkleymu tak, ako New York Giants. Ešte si aj môžu dovoliť posadiť ho na úvod na lavičku, učiť sa prvý rok. Aj keď najneskôr po štyroch zápasoch bude starter. Najneskôr.

(Poznámka od Vlada: Na šieste kolo je nachystaný duel Patriots vs Giants, dovtedy modrí musia s Elim vydržať, história nepustí 🙂 )

7. Jaguars: Jawaan Taylor, OT (Florida)

Jednoduchý pick. Najlepší, alebo minimálne najfyzickejší tackle v ročníku je stále k dispozícii a Jaguári to Folesovi „dlžia“.

8. Lions: Devin White, LB (LSU)

Patricia a celý klub pôjdú po obrane. Devin White bude v Detroite prijatý ako klon Hightowera z Patriots.

9. Bills: D.K. Metcalf, WR (Mississippi)

Bills majú na boarde stále Olivera a Sweata, dvoch lajnmenov, ktorých by som bral aj ja do Giants všetkými desiatimi a veľmi pravdepodobne by si vybrali. Ale ešte majú v pamäti, ako sa im A.B. vysmial a vedia, že ak chcú pre svojho mladého QB top recivera, musia ho zobrať v drafte. Tak skúsia tento klon megatrona.

10. Broncos: T.J. Hockenson, TE (Iowa)

Na drafte je stále hráč, ktorý by mohol byť novým Gronkom. Má skoro dva metre a nejväčšou výzvou analytikov bolo nájsť vôbec nejakú jeho slabinu.

11. Bengals: Ed Oliver, IDL (Houston)

Bengals potrebujú posilu všade, ale ak nezoberú QB, tak hráča, ktorý je často považovaný za TOP 4 celého draftu nemožno pustiť ďalej.

12. Packers: Jonah Williams, OT (Alabama)

U niektorých draftnikov TOP 5 talent draftu. Rodgers vyhral internú vojnu so svojím bývalým trénerom, jeho ochrana by mala byť prioritou draftu. Williams nepustil za uplynulú sezónu na univerzite ani jeden sack.

13. Dolphins: Montez Sweat, EDGE (Mississippi State)

Delfíni chcú vraj QB až o rok, tento pripravujú základy mužstva. Ak je tomu tak, prečo nezačať na najdôležitejšej pozícii obrany?

14. Falcons: Devin Bush, LB (Michigan)

Tlačí ich päta v obrane, čím viac talentu si kúpia, tým lepšie. Bush je u niektorých veľmi vysoko, keď bude v menu uprostred druhej desiatky, ťažko sa bude odolávať.

15. Redsinks: Drew Lock, QB (Missouri)

Druhý Gruden je v poslednom roku zmluvy, bude sa veľmi snažiť vyhrať. Na druhú stranu nový QB by mu mohol kúpiť o rok viac času. Ak sa tak stane, tak bude mať celá NFC East mladých rozohrávačov.

16. Panthers: Andre Dillard, OT (Washington State)

Cam Newton nedohral sezónu pre zranenie, aj jemu sa zíde borec do O-lajny, ktorý mu uľahčí život. Dillard patrí medzi top 3-4 OL v ponuke.

17. Giants (via Browns): Greedy Williams, CB (LSU)

Ak sa dá sedemnástym pickom zobrať najlepší hráč na svojej pozícii, nie je prečo váhať. Hlavne ak obrana potrebuje každú zdravú ruku a tento chalan ich má obe a šikovné.

18. Vikings: Christian Wilkins, DT (Clemson)

Tréner Mike Zimmer vie, že v obrane nemôžeš mať priveľa dobrých hráčov. Wilkins je z víťazného programu univerzity Clemson, zapasuje trénerovi ako riť na šerbeľ.

19. Titans: Noah Fant, TE (Iowa)

Potrebujú terč na hádzanie pre Mariotu, potrebujú pomoc v Olajne pri behoch a ochrane QB. Dobrý TE je dobrý kompromis. Inak zaujímavosťou, je že obaja top TE sú z toho istého mužstva.

20. Steelers: Marquise Brown, WR (Oklahoma)

Jeden Brown odišiel, nech žije druhý Brown. Za posledné dva roky chytil 14 prihrávok cez 50y, je rýchlý ako šíp  a dokáže sa v rýchlosti vyhnúť obrancom. Možno aj zdedí číslo po A.B., aby nemuseli meniť menovku.

21. Seahawks: Chauncey Gardner-Johnson, S (Florida)

Nový Earl Thomas in da house.

22. Ravens: Cody Ford, OT (Oklahoma)

Vraj je dobrý v blokovaní behov a pri screenoch. To sa pri mobilnom QB zíde.

23. Texans: Bradbury, C (NC State)

QB Watson potrebuje ochranu, najčastejšie sackovaný QB ligy je titul, ktorý si už nechce zopakovať. Keď už tam nie je Ford na kraj lajny, zoberú aj najlepšieho centra.

24. Raiders (via Bears): A.J. Brown (Mississippi)

Nech to zostane v rodine. Gruden nebude mať nikdy dosť WR. Tím potrebuje aj marketing, dvojička reciverov z jednej famílie (AJ je synovec Antonia) si zahrá spolu v nejednej reklame.

25. Eagles: Johnathan Abram, S (Mississippi State)

Secondary Orlov potrebuje novú krv, začína byť vybrakovaná. Mohol to byť CB na kraj, tých je ale dosť aj v ďalších kolách.

26. Colts: N Keal Harry, WR (Arizona State)

Potrebujú recivera, tento je najlepší, čo zostal.

27. Raiders (via Cowboys): Joshua Jackson, RB (Alabama)

Prvý behač (RB) ide až v závere draftu. A aj to je otázka, či je dobre, že ide. Ale ide.

28. Chargers: Clelin Ferrell, EDGE (Clemson)

Bosu už majú, Ferrell je s 21 sackmi v posledných dvoch sezónach za Clemson ďalším do partie.

29. Chiefs: Brian Burns, EDGE (Florida State)

KC má v obrane neskutočne veľa dier. Pôjdú BDA (Best defense avilable) a tak to môže byť Burns. Je projektovaný vysoko, má skvelé parametre, ale slabú produktivitu. Chiefs to risknú.

30. Packers (via Saints): Byron Murphy, CB (Washington)

Tento CB mal byť ťahaný uprostred kola, aj preto pre neho Packers siahnú ako lačný po syre.

31. Rams: Jerry Tillery, IDL (Notre Dame)

Pokus so Suhom nevyšiel, pozícia vedľa Aarona Donalda je stále voľná. Zn: Interior pass rush

32. Patriots: DeAndre Baker, CB (Georgia)

Solídny hráč vo výbornom týme, v kvalitnej konfernecii môže mať CV, ktoré sa bude Belichickovi páčiť.

Tri hviezdy z univerzít Oklahoma a Alabama, z viacerých ďalších po dva kusy. Vyzerá to vzácne vyrovnané. Otázka znie, trafili sme sa do vášho vkusu? Alebo do vašich obáv? Trafíme aj niečo z reálneho draftu? Bohumil tipuje 5 správnych draftipov, ja sa bojím že má pravdu. Uvidíme už v noci na piatok.

Na drafte NFL je super to, že keď sa skončí, väčšina mužstiev sa cíti ako víťazi. Trochu optimizmu do dlhej pauzy nezaškodí.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera