Nedeľa, 26. máj 2024
NFL

Good bye, Gronk

SITA/AP Photo

Týždeň nám opäť ubehol a okrem jari tu máme aj mnohé novinky za veľkou mlákou v lige amerického ,,fodbalu,,. Dostali sme otázky na mnohé odpovede a sme o týždeň bližšie k otvoreniu už 100. sezóny NFL.  Jubilejný ročník otvorí zápas, ktorý je najstaršou rivalitou ligy. Už 5. septembra sa na Soldier Field v Chicagu stretnú Chicago Bears a Green Bay Packers.

Dovtedy ešte veľa asfaltu vylejú na nové cesty pri Bratislave, poďme sa radšej venovať prítomnosti. Tento týždeň to nebude len o NFL.

Colts posilňujú obranu

Indianapolis Colts posilňujú svoju obranu. Po tom čo Chiefs prepustili dlhoročného DE Justina Houstona ho uplynulý víkend podpísal rival z konferencie AFC, Colts. Veľké prekvapenie minulej sezóny tak do svojích radov získalo štvornásobného účastníka ProBowlu, bývalého hráča All Pro tímu NFL a niekdajšieho lídra v sackoch (22) z roku 2014. Dodnes ich má na svojom konte už 78,5.

Raiders majú jasno, Cardinals už menej

John Gruden po tom čo prišiel na trénerskú stoličku Oakland Raiders stihol vyhodiť už všetkých hviezdnych hráčov. Otáznik visel nad QB Derrekom Carrom. Rozohrávač podáva nevyrovnané výkony, podľa posledných informácií, ktoré tréner Gruden pustil novinárom, Carrovi verí. Vidí ho aj naďalej ako quarterbacka pre svoj tím.

Otázka QB sa rieši aj v Arizone. Po tom, čo si minulý rok vybrali z 10. miesta draftu Josha Rosena a po spackanej sezóne Cards vymenili trénera a nový už s mladým rozohrávačom neráta. Napriek tomu, že aprílový draft je nabitý skôr defenzívne, to vyzerá, že opäť jednotkou draftu sa znova stane QB. Volá sa Kyler Murray a ak sa to potvrdí, Rosen si bude baliť kufre. O jeho služby by mohlo mať záujem hneď niekoľko tímov.

Gronk končí!

Hviezdny TE New England Patriots Rob Gronkowski po deviatich sezónach vešia kopačky na klinec. Vyzerá to na predčasný koniec, má iba 30 rokov. Nie je ale celkom neočakávaný. Už pred koncom sezóny sa hovorilo o tom, aké podlomené je Gronkove zdravie. Obrovský TE za 9 rokov profesionálnej kariéry odohral iba tri kompletné sezóny. Dlhodobo ho trápili problémy s chrbtom a lakťom.

Za deväť sezón v drese Patriots sa Gronkovi v 115 zápasoch podarilo nachytal 521 prihrávok pre zisk 7861 yardov a 79 TD. Za New England odohral aj 14 zápasov v play off, kde sa mu podarilo zachytiť viac ako 1000 yardov a pripísal si 12 TD.  Päťkrát bol nominovaný do ProBowlu a 4-krát bol odborníkmi vybraný do AllPro tímu. S Patriots päťkrát postúpil až do Superbowlu a na troch prstoch nosí prstene pre víťaza.

Gronkowski je siedmy v historických tabuľkách Tight Endov v nachytaných prihrávkach. Avšak oproti ostatným má o viac, ako o polovicu menej odohratých zápasov. Môžeme len hádať, na aké čísla by to legendárny hráč dotiahol, nebyť početných zranení. Rozhodne patrí medzi najlepších hráčov a najväčších sympaťákov, akí behali po trávnikoch NFL.

Do siene slávy ho uvedú v prvý možný deň. Good bye, Gronk!

A teraz trošku mimo NFL… Johnny Manziel je späť

Dnes máme správu aj pre menej informovaných, alebo čerstvejších fanúšikov NFL.  Johnny Manziel, niekdajšia jednotka draftu z roku 2014, ktorého si vybrali Cleveland Browns, svoju kariéru v najlepšej lige prehajdákal. Predpovedala sa mu veľká budúcnosť, no známejší sa stal vďaka večierkom. Browns sa ho veľmi rýchlo zbavili.

Chvíľu sa ohrial v kanadskej CFL, avšak neveľmi úspešne. Už sa zdalo, že si Menziel bude hádzať šišku iba na záhrade svojho domu s kamarátmi. No z čista-jasna prišla ponuka do novo vzniknutej profesionálnej ligy AAF ( American Aliance of Football ), konkrétne do tímu Memphis Express. Vo svojom prvom zápase Menziel zahviezdil. Bilanciu prihrávok mal 24/35 pre 266 yardov a dva TD a priviedol svoj tím k víťazstvu. Pre zaujímavosť, proti nemu sa postavil bývalý neúspešný QB New York Jets, Christian Hackenberg.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera