Streda, 17. apríl 2024
NFL

Tri a von: Vďakyvzdanie

Vlado Kurek Vlado Kurek 29.11.2019
SITA/AP Photo/Michael Ainsworth

Každý hrací týždeň v americkom futbale sa deje množstvo vecí. Pre tých, čo nestíhajú vidieť všetko je táto rýchla rekapitulácia. 3+1 postrehov z aktuálneho hracieho kola NFL vám prináša podcast Americký futbal s Vladom Kurekom.

Dnes to urobíme inak. Kým sa dostaneme k dvanástemu kolu, skočíme rovno do štvrtkových zápasov trinásteho kola. Vďaka sviatku Thanskgiving to je jediný štvrtok v sezóne, kedy sa hrajú tri zápasy. Pre fanúšika povinná hostina.

First Down: Bears at Lions 24:20

Posledná štvrtina zápasu, Medvede prehrávajú o tri body. Sú na lopte, no pred nimi je kritický 3rd and 5. Ak neskórujú počas tohoto drajvu, prehrali. Lopta sa rozohrá, Trubiski je pod tlakom a miesto krátkej hry riskuje a posiela loptu hlboko za obranu. Ruky načahuje Anthony Miller a… je to catch! Druhá prihrávka po sebe dlhšia ako 30 yardov.

Trubiski hrá ako v druhej polovici zápasu proti Giants. Rýchlejšie, jednodušie, lepšie. „Up-tempo“ mu pomáha a Bears vyhrávajú.

Štatistiky rozohrávača sú slušné, prvýkrát v sezóne hodil cez 300 yardov.

Áno, iba proti oslabeným Lions (hrajú bez Stafforda). Áno, sú 6-6 a žijú iba teoreticky. Ale predsa len, je na tvári fanúšikov Chicaga úsmev. Výhra na Thanskgiving sa počíta vždy. Medvede bojujú ďalej. O playoff aj o bucúcnosť svojho mladého rozohrávača.

Second Down: Bills at Cowboys 26:15

Vo štvrtok prehrali všetky tri domáce mužstvá, ale táto prehra je najzaujímavejšia. Majiteľ Kovbojov po nej vyhlásil „že cez sezónu neplánujú robiť trénerské zmeny“. Dobre vieme, čo to znamená, najmä keď sa trénerovi po sezóne aj tak končí zmluva. Poďme ale k samotnému zápasu.

Je fasicujúce sledovať ako veľa robí imidž. Mužstvo z Dallasu celú sezónu neporazilo nikoho s víťazným zázamom a neurobilo to ani v tomto zápase. A predsa sme prekvapení. Lebo značka. Bills sú 9-3 (čo neboli viac ako tridsať rokov) a jednou nohou v playoff. Hrajú najobyčajnejší, najstaromódnejší a najpoctivejší futbal v lige. Ich obrana je elitná (trochu slabšia proti behom), útok sa sústreďuje na pár vecí, ktoré vedia robiť dobre.

Josh Allen (stále nie som fanúšikom) robí slušný progres vo svojej druhej sezóne. Rozhodne väčší ako ostatní QB z jeho ročníka, Rosen, Darnold a Mayfield. Možno má menej talentu, ale obrovský fyzický fond a ešte väčšiu vôľu. Pozrite si tento QB sneak a videli ste celý zápas.

Third Down: Saints at Falcons 26:18

Hovorí sa, že sezóna naozaj začína po Thanskgiving. Saints idú do nej naplno. Ako prví si stihli zabezpečiť postup do playoff. Áno, hovorí to niečo o stave divízie, ale aj o sile Saints. Nezabudnime, že sú 10-2 hoci Drew Brees viac ako mesiac nehral pre zranenie. To zostane jedným z príbehov sezóny, nech sa udeje čokoľvek.

K zápasu. Jednu z dvoch prehier obdržali Svätci práve od Sokolíkov pomerne nedávno a odvetu si zrežírovali podľa vlastných predstáv. Dokonca ani nemuseli do hlavných úloh zapojiť Thomasa a Kamaru, toto bol zápas Tysoma Hilla (2TD) a TE Jareda Cooka, ktorý sa končne dostáva do formy, hoci môj fantasy team už nezachráni. Hill po pár tichších týždňoch opäť pripomenul, akým fenoménom je. Jeden TD chytil, druhý zabehol a pridal k tomu zblokovaný punt súpera.

Svoje si odpracovala aj obrana hostí. Cameron Jordan a spol doslova terorizovali útok Atlanty. A keď vravím doslova, myslím doslova.

Fourth Down: Netuctová dvanástka

Aspoň pár slovami o minulom, dvanástom kole. Giants prehrali, to každý čakal. Ale prehrali aj Packers a to drsne. Jets a Browns si idú tri víťazné zápasy po sebe, to treba osláviť kým sa dá. No a najkrajšia prestrelka bola medzi New Orelans a Carolinou. Panteri prekvapivo siahali na víťazstvo, ale nedosiahli. O každom zápase pár vetami si vypočujete v mojom podcaste.

Dajte si ho do ucha, kým je čas, lebo v trinástom kole nás čakajú dve šupy: Ravens vs Niners a Vikings proti Seahawks. Aj o tom nabudúce. Čaute, čaute.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera