Piatok, 17. máj 2024

Aj tak ho zmlátim, šampión v Oktagone je len jeden, hovorí Karlos Vémola. Bitka s Milankom ale nebude titulová, lebo nestihol schudnúť

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 27.03.2021
TASR - Jakub Kotian

Sobota je nabitá športovými udalosťami. Reprezentačné súboje vo futbale, formulové a motorkárske preteky a kvalifikácie, ale aj veľmi obľúbené MMA a Oktagon 22. Ťahákom večera bude päťkolový zápas, tzv. superfight, medzi Milanom Ďatelinkom a Karlosom Vémolom.

Karlos však prekvapivo nenavážil a zápas tak nebude mať prívlastok titulový.

Okrem nich v Oktagone uvidíme mnohých ďalších borcov a borkyne.

Lucie Pudilová a Lucia Szabová

Dámy máju prednosť a tak si najprv predstavíme dve hlavné ženské bojovníčky. Lucie Pudilová zobrala súboj len tri dni pred turnajom, nakoľko poľská bojovníčka Marta Waliczek mala pozitívny test na koronavírus.

26-ročná Češka s bohatými skúsenosťami z UFC narazí na skúsenú 35-ročnú Fínku Suotamu. Bude to hlavný predzápas večera a Lucie je obrovská favoritka.

Slovenka Lucia Szabová je šampiónka Oktagon výzvy 4, či majsterka Slovenka v thajskom boxe. „Silent Killer“ minule dostala poriadnu „bombu“, no dokázala sa neskutočne vrátiť do zápasu a vyhrala, vďaka čomu zaslúžene získala aj ocenenie „výkon večera“.

Aj proti Christine Nitza je 23-ročná Slovenka veľkou favoritkou.

Ťahákom aj Lohore vs. Primera

Dvaja medzinárodní borci si získali srdcia mnohých fanúšikov MMA aj v našich končinách. Španiel Primera sa v Oktagone hecol, keď porazil známeho Gábora Borárosa. Alex Lohore, ktorému hovoria „Da Killa Kid“, si získal srdcia mnohých pri titulovom súboji proti Vémolovi.

Alex sa nechal tĺcť proti oveľa ťažšiemu Karlitovi päť kôl a vydržal. Síce to bola jasná prehra na body, ale zaslúžil si rešpekt mnohých. Príliš časté rozprávanie či prosenie už bolo menej sympatické, celkový dojem ale extrémne nepokazil.

Pôvodne mal Lohore zápasiť s „Pirátom“ Krištofičom, ten si ale nešťastne roztrhal koleno a nahradil ho práve Primera. Francúz s britským prízvukom je mierny favorit a čaká nás veľmi slušný fight.

Milanko má proti Vémolovi reálne šance na výhru

Hlavným ťahákom večera je súboj medzi stále sa zlepšujúcim 25-ročným Slovákom a 35-ročným českým „veteránom“.

Pôvodne mal byť súboj titulový, napokon to však bude „len“ päťkolový superfight. Karlosovi bol zároveň odobraný titul do 84 kg. Vémola sa pri zhadzovaní obrovsky trápil, ale limit nesplnil o 0,6 kg.

Milan Ďatelinka, ktorý je známy tým, že v minulosti sa zúčastňoval bitiek hooligans, je poriadny makač a pôvodne titulový zápas si maximálne zaslúži. Situáciu zobral športovo, za čo mu na sociálnych sieťach zatlieskali.

Milanko v pohode navážil a ak Karlosa porazí, titul samozrejme získa. Naopak, ak by vyhral Vémola, 84-ka bude bez šampióna.

Spolumajiteľľ Oktagonu v rozhovore pre iDnes.cz povedal, že Vémola situáciu berie “hrdinsky. Aj tak ho zmlátim, šampión v Oktagone je len jeden,” citoval Karlosa Pavol Neruda.

Viac možných scenárov

Karlos bol pred vážením obrovský favorit a mnohí tipéri na neho nakladali hriešne veľké peniaze. Po vážení je český borec stále favoritom, ale už to nie je také jednoznačné.

Vémolova výhra na submission je stále najpravdepodobnejším scenárom, podceňovať však neradno ani Milana. Slovák v prípade výhry pravdepodobne Karlosa ukončí spôsobom KO/TKO.

Ako hlavný zápas večera vidíte vy? A na ktoré zápasy sa ešte tešíte? Kompletný zoznam nájdete tu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera