Sobota, 25. máj 2024

Redakčné športové 2020 vs 2021

SITA/AP Photo/Peter Morrison

Ani sme sa nenazdali a vymenili nám letopočet. Aj športovo biedny rok 2020 vymenil rok s jednotkou na konci. Snáď bude na jednotku.

V redakcii sme si pred koncom roka dali anketu, v ktorej sme sa obzreli a zároveň trochu pozreli dopredu. Ponúkame náš retrospekt aj želania do roku 2021.

2020: Športovec, ktorý si zaslúži palec hore

Marek Hrivík a Peter Cehlárik, ktorí celej Amerike ukázali, že hokej hrať vedia. Obaja mali podobnú minulosť, vinou zranení a iných nešťastných okolností nedostali ozajstnú šancu ukázať sa. Teraz sú obaja lídrami v švédskej lige a to hrajú za podpriemerný tím.

Marek Rodák v kľúčovom zápase proti Írsku vychytal nulu a penalty. V klube s ním vypiekli, keď po tom, čo Fuhlamu pomohol do Premier league kúpili novú jednotku. No v repre pri zranení Dúbravku podržal mužstvo tak, že až.

Rok bez Sagana nie je rok. Takže Peter Sagan za triumf v 10 etape na Giro d’Italia.

Petra Vlhová, vynikala na scéne sledovaného individuálneho športu. Jej výhry berieme už priam so samozrejmosťou.

Marcus Rashford za jeho neúnavný aktivizmus a pravidelnú podporu charitatívnych aktivít.

Poľská devätnásťročná tenistka Iga Swiatek, ktorá dokázala suverénne vyhrať Roland Garros.

2020: Športovec, ktorý si zaslúži palec dole

Maxim Čajkovič. Nepochybne by jeho talent veľmi pomohol tímu na MS U20 v Edmontone. Verme, že skrat v kempe vo Zvolene bol jednorázový a Maxim raz bude tešiť srdcia fanúšikov tým správnym spôsobom.

Všetci koronopochybovači, ktorí ubezpečili ľudí, že žiadny vírus nie je, prípadne že je to len chrípočka a následne zorganizovali športový event, kde sa nakazilo množstvo ľudí, prípadne sami rozšírili vírus v kabíne, či na zápase.

Viktor Ujčík, český majster sveta v hokeji sa v rozhovore prejavil ako kvalitný popierač korony a konšpirátor. Zábavné je, že je tuším predsedom disciplinárnej komisie, ktorá rieši porušovanie kovidových opatrení v českej lige.

Neymar bojuje proti rasizmu, ale sám rasisticky zaútočil na Japonca Sakaia. A aj za organizovanie mega novoročnej párty v čase ťažkej pandémie. Nesympatický futbalista, ešte menej sympatický človek.

Celý tím Barcelony, za hanbu proti Bayernu na ktorú len tak nikto nezabudne.

2020: Športový moment, ktorý najviac potešil

Totálny futbal Dunajskej Stredy proti Jabloncu. Krásne akcie, veľa gólov ale aj dráma v predĺžení. Zápas, ktorý si získal srdcia nestranných fanúšikov asi tak ako výhra Žiliny svojho času v Aston Ville. Škoda tej sedmičky proti Linzu. Dalo sa aj krajšie vypadnúť.

Penaltový rozstrel proti Írsku. Slovensko ešte nikdy na penalty nehrali o postup, bolo to vzrúšo so šťastným koncom. Síce nepomohlo Hapalovi, aby si udržal robotu, ale bez neho by Tarkovič nemohol do Belfastu ani cestovať.

Krásny comeback bulharskej špecialistky na trávu, Tsvetany Pironkovej, po trojročnej materskej dovolenke na tenisovom US Open.

Záver leta, keď sa ešte dalo ísť pozrieť fyzicky na tribúny a povzbudiť svoj tím a odreagovať sa obľúbeným športom.

Víťazstvo Petra Wrighta na MS v šípkach (19/20). V 50. rokoch odmena za náročnú cestu až na vrchol.

Postup našich futbalistov na Euro 2020.

Titul pre Real Madrid

2020: Športový moment, ktorý najviac sklamal

Zrušené testovanie v MOL Aréne pred zápasom so Slovanom. Ako permanentkár som sa tešil, že po niekoľkých mesiacoch sa konečne dostanem na futbal. Mohol to byť zlomový moment, ktorý by vlial do ľudí nádej.

Všetky zrušené podujatia, počnúc skrátenými ligami, cez Fed cup aj baráž s Írmi, pokračujúc MS v hokeji, EURO-m, olympiádou atď. Netvrdím, že sa nemali rušiť, len som bol smutný a v niektorých prípadoch aj sklamaný, ako sa to komunikačne a technicky nezvládlo.

Zbierka na záchranu HC Košice, ktorá sa skončila fest trapasom. Nakoniec ich aj tak zachránil ten, čo vždy, US Steel. Sem-tam som sa pozrel na zoznam darcov na transparentný účet, ale boleli ma pri tom oči od smútku.

George Russell a jeho parádny víkend v službách Mercedesu. Víťazstvo mu prekazili technické problémy a zmetky v tíme.

Dunajská Streda s výpraskom od rakúskeho súpera.

Neudelenie Zlatej lopty pre Lewandovskeho

Oslava hokejového titulu Banskej Bystrice.

Slabé európske turné Slovana.

Absolútny hajlajt roka 2020

Beluša – Slovan. Tisíc ľudí natrieskaných na dedinskom štadióne, penalta pre domácich v posledných minútach, ktorej premenenie by znamenalo vyrovnanie, čo sa žiaľ nestalo, následná kmotríkovsko-kozákovská hádka a vyhadzov trénera belasých.

Súboj Erika Černáka proti Andrejovi Sekerovi. Mladík, ktorý si získal miesto v hviezdami nabitej Tampe, a nezlomný veterán, ktorý najskôr dal o sebe vedieť gólom vo Winter Classic a potom ukázal obetavú hru v playoff.

The Last Dance, dokument o Michaelovi Jordanovi. V čase, keď sa nič nedialo som viac ako mesiac každý pondelok cestoval v pamäti do najlepších rokov na konci 20. storočia 

Nehoda Romaina Grosjeana v Bahrajne. Viac než hrozivo vyzerajúca nehoda so šťastným koncom, akoby podčiarkla bláznivu sezónu F1 2020.

Sledovanie ligy majstrov a NHL v jeden večer na letnej terase v polovici letných prázdnin.

Víťazstvo Tottenhamu Hotspur tenisovým skóre nad Manchestrom United, 6:1.

Titul Lakers pre Kobeho.

ČoTiŠibe moment roka 2020

Nehoda Romaina Grosjeana v Bahrajne. Svätožiara, ktorú dlho kritizoval mu zachránila život. Hoci, treba dodať, že si tú nehodu spôsobil sám svojím hlúpym manévrom.

Havária Grossjeana v Bahrajne, to som náhodou zachytil v priamom prenose a ČoTiŠibe som povedal aspoň desaťkrát. Ako toto mohol prežiť, je zázrak (modernej techniky).

Keď dovtedy neznáma argentínska kvalifikantka, Nadia Podoroska, to dotiahla na Roland Garros až do semifinále.

Klaksvík a turnusový výlet Slovana na Faerské ostrovy pre všetkých, čo majú klubové registračky.

Tadej Pogačar a jeho výkon v časovke na Tour de France.

Výkony Jána Volka.

Galavečer Športovec roka 2020.

Traja top slovenskí športovci roka 2020

Bez poradia, spomenieme len spomenutých: Petra Vlhová, Erik Černák, Marek Rodák, Pegter Sagan, Ján Volko, Andrej Sekera.

2021: Na čo sa najviac tešíme?

  • Na šport s atmosférou, čiže s divákmi
  • Na šport naživo
  • Na očkovanie. Aby sme sa mohli vrátiť na tribúny a cestovať za športovými zážitkami.
  • Na odložené EURO 2020 a LOH 2020.
  • Najviac by ma potešil Grandslamový titul pre Filipa Poláška.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera