fbpx
pondelok, 25. januára 2021
Karel Sedláček
SITA/Mark Kerton/ PA via AP
Ostatné

“Zlej Kája,” Karel Sedláček bude znova hádzať šípky na majstrovstvách sveta

Ani sme sa nenazdali a „covidový“ rok nám o chvíľu skončí. Rok 2020 bol, s úplnou vážnosťou, pre mnohých veľmi náročný. Finančné a zdravotné neistoty a do toho problémy spojené s jedným aj druhým. Ak patríte medzi tých, ktorí ste mali rok pod psa, no zároveň je vašim liekom šport, máme tu pre vás jeden bez predpisu.

Majstrovstvá sveta v šípkach, ktoré v posledných rokoch zažili obrovský boom, sa začnú už o pár dní!

Opäť s českou účasťou aj s divákmi v aréne

Fanúšikovia sú neoddeliteľnou súčasťou takmer každého športu, šípky nevynímajúc. Tento šport spopularizovala do veľkej miery práve skvelá atmosféra na veľkých turnajoch. Ľudia sa skvelo bavia, spievajú chorály, povzbudzujú, tancujú, poskakujú a chlastajú pivo. Ach, čo by za to dnes dali aj mnohí nefanúšikovia šípiek!

Kvôli pandémii sa nehralo takmer štyri mesiace, od júla sa hralo obmedzene a v drvivej väčšine bez divákov. Nové uvoľnenia v Británii majú za následok, že nejakých divákov na MS predsa len uvidíme. Bude ich do tisíc, ale po dôvodných obavách o okrúhlej nule je aj tento počet divákov potešujúci.

Zlej Kája to opäť dokázal!

Majstrovstvá sveta budú, aj keby padla vláda a kapitán sa opäť stal lodivodom parlamentu! Po druhýkrát sa na tomto najväčšom šípkarskom sviatku zúčastní aj Karel Sedláček. 41-ročný, vždy usmievavý, veselý a nesmierne príjemný chlapík. V januári sa stal prvým profesionálom z Česka či zo Slovenska a už má na konte viaceré úspechy.

Na poslednom turnaji (Players Championship Finals) to dotiahol až do osemfinále, pričom už účasť bola veľkým úspechom (64 profesionálov – lepšia polovica). Len nedávno uspel na nesmierne náročnej kvalifikácii, ktorá bola poslednou možnosťou pre všetkých nekvalifikovaných profíkov.

Karel vyhral potrebné tri zápasy. Súperov sfúkol vďaka skvelým výkonom a celkovému skóre 19:4.

O osem dní to vypukne

Prvý hrací deň nás čaká v utorok pätnásteho decembra. Sedláček si v prvom kole zahrá proti Joyceovi, ktorého už tento rok porazil. V druhom kole by v prípade víťazstva narazil na Poliaka Ratajskeho, ktorého porazil na poslednom turnaji. Šance na postup sú teda veľmi reálne.

Prvé kolo český reprezentant odohrá v stredu 16., so štartom od cca. 13:05.

Minulý rok mali články k majstrovstvám sveta veľmi slušnú odozvu. Dajte vedieť v komentároch, či by ste viac článkov k šípkarskemu sviatku radi aj tentoraz.