fbpx
streda, 27. januára 2021
Foto SITA
Podcast

Kto sú Boris a Brambor?

Čo s hokejom po hokeji? S akými najbizarnejšími rituálmi sa hokejisti stretnú počas kariéry? S koľkými promile sa dá streliť hetrik? Na tieto a mnohé ďalšie otázky odpovedajú naši známi hokejisti v novom, sviežom, humorne a nápadito ladenom podcaste.

Valábik a Gáborík

Prvý menovaný ukončil kariéru ako “chudobný príbuzný” toho druhého a preslávil sa viac ako hokejový odborník počas štúdia majstrovstiev sveta a ďalších podujatí s hokejkou v rukaviciach.

Druhý bol považovaný za jeden z najväčších talentov slovenského hokeja, momentálne sa zotavuje v pohodlí domova. Je vedený na listine dlhodobo zranených s platnou zmluvou do konca budúcej sezóny.

Vyzerá, že sa obaja tak trochu nudili, slovo dalo slovo a vznikol z toho vtipný podcast zo zákulisia hokeja, v ktorom si ani jeden neberie servítku pred ústa a sprostretkováva nám, NHL-kovým panicom, ako sa veci majú.

Paradoxne títo dvaja pôsobia, ako by nepatrili do spoločného klubu. Marián vzišiel z tlupy zlatej trenčianskej generácie plnej Hossov, Demitrov, Radivojevičov, zatiaľ čo Boris vplýva na poslucháčov ako hĺbavý samotár z Nitry, ktorého kedysi chceli prirovnať k Chárovi.

A práve táto chémia pasuje ako zadok k záchodovej doske, pretože sa chalani nechvastajú spoločnými zážitkami, čo by sa počúvalo menej úspešne, naopak sa navzájom obohacujú a nakladajú si.

Boris a Brambor

Na svetlo sveta internetov boli už nahodené štyri diely podcastu, čo je na to, že hokejisti od mikrofónu začali pred dvoma týždňami, slušné číslo. Chalani najskôr zhodnotili svoje kariéry, pokračovali životom po hokeji, následne si prizvali prvého hosťa, ktorý okrem iného objasnil svoje ochorenie, pre ktoré odložil hokejku do pivnice a v piatok zabŕdli do témy nováčikov v NHL.

Samotné nahrávanie prebieha na MG Rinku – Aréne Mariána Gáboríka a Marián, ktorému na účet momentálne cinká výplata bez toho, aby pohol prostredníkom, sa musí prispôsobovať Borisovmu pracovnému harmonogramu medzi policajtovaním a komentovaním.

Podcast rozoberá miliónové zmluvy, divoké žúrky s barovými účtami za niekoľko tisíc dolárov, bizár luxusných prdeliek, napriek tomu však nepôsobí snobsky. Naopak, približuje nám hokejový svet s detailným zaostrením a bulvárne pikošky bavia predsa všetkých. Dopomáha tomu Boris svojimi vstupmi, ktoré pôsobia mierne závistlivo, no namiesto toho, aby na Mariána žiarlil, obracia túto skutočnosť na podrývačný humor.

Pokiaľ vás už omrzeli športové podcasty Telovýchovného vedúceho a potrebujete do auta, či k jesennému upratovaniu šport s nadsázkou z prvej ruky, určite si Borisa s Bramborom vypočujte. Žartujem, samozrejme počúvajte aj Bohumila. Ktovie, mohli by dať v blízkej, prípadne vzdialenej budúcnosti podkastový mash-up. Nechajme sa prekvapiť.