Nedeľa, 21. júl 2024

Podcast Bavme sa o lige naživo v Trnave

Ján Janočko Ján Janočko 22.07.2023
Foto: Alex Handiakova

Sezóna našej najvyššej futbalovej súťaže štartuje už o týždeň, populárny podcast Bavme sa o lige sa preto prebúdza z letnej hibernácie. Na úvod nového ročníka prinesie nahrávanie k ľuďom. 22.7. od 13:00 sa v kultúrnom centre Malý Berlín v Trnave stretnú fanúšikovia futbalu, aby naživo debatovali o šanciach tímov v Niké lige.

Prvá žívá nahrávka

Stane sa tak vôbec prvýkrát v histórii podcastu. Z kvarteta tradičných diskutujúcich sa okrem Michala Maťašovského predstaví celé osadenstvo Bavme sa o lige. Oproti malému bratislavskému štúdiu sa tak počet prítomných pri nahrávaní značne rozšíri. „Veľmi sa teším z toho, že sa prvýkrát takto porozprávame aj pred živým publikom. Zároveň sa teším aj preto, že konečne ľudí, ktorí vidia naše tváre, ale my ich nepoznáme, stretneme aj osobne,“ hovorí Marián Červenka, komentátor, redaktor, ale hlavne jeden z členov tímu Bavme sa o lige. Podľa vlastných slov očakáva aj zaujímavé interakcie s publikom – samozrejme, v najlepšom zmysle slova. „Verím, že to bude vtipné, vecné a v dobrej atmosfére – podobnej, akú mávame pri nahrávkach v štúdiu. Podcast bude vďaka publiku v niečom iný a verím, že aj o čosi lepší,“ dodáva Trnavčan s prezývkou Hamšo.

Dopĺňa ho jeho kolega Marek Arpáš: „Podcast sa pravidelne snažíme posúvať na vyššiu úroveň. Pred takmer dvoma rokmi sme premiérovo nahrávali v štúdiu Trnavského rádia a už túto sobotu sa symbolicky, len pár metrov od neho, posadíme pred živé publikum. Okolo hashtagu “bavmesaolige” sa počas nášho fungovania vybudovala aktívna komunita a je len logickým krokom, že sa jej chceme priblížiť aj takýmto spôsobom.“

Témou tohto vydania budú šance jednotlivých tímov najvyššej súťaže, zhodnotenie aktuálneho prestupového obdobia a, samozrejme, aj tipy na prvé kolo Niké ligy. Keďže pôjde o špeciálne nahrávanie, na pódiu Malého Berlína sa predstaví aj jedna posila – Peter Sládek známy aj ako Sláďo. Bývalý hráč trnavského Spartaka, ktorý obliekal aj dres Zlatých Moraviec či Myjavy, dnes hráva za Častkovce. Poslucháčom je dobre známy vďaka jeho (ne)pravidelnému hosťovaniu v podcaste.

Dôležitý dátum, dôležitý motív

Dátum 22. júl nebol vybraný náhodne. Trnavský Spartak v tento deň odohrá prípravný, „storočnicový“ zápas proti Valencii. Marek Arpáš, Marián Červenka a Andrej Zvolenský, ktorí sa prihovárajú z podcastu Bavme sa o lige, sa netaja tým, že dátum vybrali zámerne. Viac futbalových fanúšikov v meste znamená väčšiu šancu na ich nalákanie – nie však za účelom vlastného zisku. Vyzbierané peniaze venujú Fakultnej nemocnici Trnava. „Na tom, že vstupné venujeme na dobrú vec, sme sa zhodli hneď a jednohlasne. Chceli sme, aby malo nahrávanie aj takýto rozmer. Aj náš podcast robíme tak, že z neho nemáme ani euro – koľkokrát naň ešte musíme doplácať z vlastných zdrojov. Chceme si to v prvom rade vyskúšať, ale zároveň využiť možnosť ukázať, že futbal naozaj spája,“ vysvetľuje Marián Červenka.

Vstupenky za cenu 3 alebo 10 eur sú stále dostupné v predpredaji. Kúpite ich na webe Malého Berlína. Po nahrávaní prebehne aj nenahrávaná voľná diskusia aj na (ne)futbalové témy.

Prvá verejná nahrávka podcastu Bavme sa o lige začína v sobotu, 22. júla o 13:00 v kultúrnom centre Malý Berlín na ulici Štefánikova 4 v Trnave.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera