Pondelok, 15. apríl 2024

Športovka: Makak, koala, pštros a gepard. Tenisová scéna na pozadí kastingu na Madagaskar 3

Prvé veľké veci roku 2019 sú úspešne za nami. Richard vytiahol z päty Zimné prestupové bombe. Austrálčania poslali domov všetkých tenistov. Nasnežilo. Roztopí sa. Športovka pokračuje ďalším vydaním. 

Makak, koala, pštros a gepard

Aby sme pochopili, ako vyzerá mužská tenisová scéna, musíme si predstaviť savanu. Ideálne tú austrálsku. Predstavme si v nej miestnu faunu, všetky tie milunké koaly, makaky, leňochody, pštrosy, pytóny, hraboše, ale aj tie odpornejšie supy, hyeny, či glváče. Proste celý kasting z Madagaskaru 3, ktorý si tam v pokoji žije svoj život, kŕmi sa, vyprázdňuje a nepodlieha nejakým vyšším ambíciám.

V tom okolo nich v rýchlosti 90 kilometrov za hodinu preletí gepard naháňajúci gazelu. Srsť zvierat zo susedstva sa vlní v prievane. Makak, ktorý si práve čuchal vytiahnutý prst, sa otáča na koalu: „Do dingovej matere, čo to bolo???“ Koala mykne ramenami a ďalej lenivo prežúva eukalyptus.

Približne taký veľký rozdiel je na grandslamoch medzi obyčajnými hráčmi a zdravým Djokovičom a nezraneným Nadalom. V tomto ročníku to na nich opäť skúšali tenisti, ktorým by akože o chvíľu mala patriť tenisová budúcnosť. Tentokrát to vyšlo na Šapovalova, Medvedeva, Pouilleho, De Minaura, Tiafoea, či Tsitsipasa. Odišli s lekciou a viacerí aj s výpraskom.

Je jedno, že majú po tridsiatke a niekto aj pred štyridsiatkou. Ak sa hrá tenis dva týždne, je to stále o tých istých veličinách. Spoločne získali už 52. grandslamový titul a ďalšie pribudnú. Zaujímavé bude sledovať Djokovičov hlásený durch (kalendárny grandslam), na ktorý má práve teraz možno najväčšiu šancu v živote. Zastaviť ho môže iba španielska gazela v Paríži, alebo švajčiarsky kráľ savany vo Wimbledone.

[wbcr_snippet]: PHP snippets error (not passed the snippet ID)

Ktorý Slovan niečo vyhral? 

Z posledných 25 zápasov v aktuálnej sezóne KHL prehral hokejový Slovan Bratislava dvadsaťtri. Aktuálnu sériu neúspechov zaokrúhlili bezzubí belasí Orli na desiatke cez víkend, proti predposlednému Minsku. Odkedy sme si naposledy pripomenuli výročie Nežnej revolúcie, vyhrali Országhovci len dvakrát a aj to na Vianoce. Fanúšikovia vtedy ani len netušili, aké sviatočné zápasy práve videli. Hokejový Slovan je taký biedny, že si z neho už nerobia žarty ani fanúšikovia konkurenčných klubov. A už aj poslední priaznivci hokejového klubu pomaly hľadajú argumenty, ako si ospravedlnia návrat do Tipsportligy. 

V novom roku teda ešte hokejový Slovan nezískal ani bod. Nezískal ho ale ani Slovan futbalový, lebo ten žiadne súťažné zápasy nehrá. V príprave má zatiaľ zápasové skóre 2:2, v štyroch zápasoch dostali už desať gólov. Kúpili síce Guzmicsa, ale bohvie, čo to bude výhra za keď ani nie je Guzmić.

Jediný Slovan, ktorému sa podarilo v januári 2019 neprehrať aspoň jeden súťažný zápas, je ten ženský, basketbalový. V skupine porazených o 5.-8. miesto vyhrali v Poprade o štyri body. Najväčšou výhrou nového roka pre klub z Bratislavy sa zdá byť fakt, že logom Slovana sa inšpiroval ten prezidentský kandidát, ktorý sa najviac podobá na hokejového maskota majstrovstiev sveta. 

Zbytočné hviezdy

Cez víkend sme si mohli zgustnúť na ďalších dvoch zápasoch hviezd za morom. Treba dodať, že na ďalších dvoch zbytočných zápasoch hviezd. Hokejová All Stars Game bola znova raz nielen bez Slováka (zvykli sme si), hrala sa exhibične 3 na 3 a nezaobišla sa bez kontroverzie. Rýchlo, kto ho vyhral vyhral? Keď ste odpovedali Metropolitná divízia, aj tak vám neveríme. 

Jednu zo súťaží zručnosti vyhrala hokejistka, Brianna Decker dosiahla rýchlejší čas ako Leon Draisaitl. Čo čert nechcel, NHL Briannu nevysielala v priamom prenose, keďže súťažila v rámci predprogramu. Prémia 25 tisíc dolárov tak pripadla nemeckému hráčovi Edmontonu. Sociálne siete zahoreli spravodlivým hnevom, až natoľko, že CCM, sponzor súťaže doručí rovnakú sumu hokejistke. Pre Draisaitla to sú drobné, pre Deckerovú možno aj viac peňazí, ako si za rok hokejom zarobí. 

Pre poriadok, druhý totálne zbytočný zápas hviezd hrali americkí futbalisti. Pro Bowl je dobrý akurát tak na to, aby si hráči, ktorí majú za jeho dosiahnutie zmluvne dohodnuté odmeny, prišli na svoje, prípadne aby sa ešte pred dovolenkami stihli zraniť. Ak ste ho nevideli, o nič ste neprišli. 

Ramblingy

 • Tottenhamu sa zranili dvaja dôležití Kohúti (Kane a DeleAli) a čo sa stalo?

 • Tottenham vybuchol v dvoch pohároch za jeden týždeň

 • V jednom na penalty, v druhom na (nepremenenú) penaltu

 • Pekne po anglicky

 • Polovica slovenskej ligy a niektorí futbaloví odborníci s nimi sú na tréningoch v Turecku

 • Nemohli by tam rovno odohrať prvé jarné kolo, dve? 

 • A propos, traja najlepší tenisti 

 • Federer, Nadal, a Djokovič vyhrali na odmenách spolu 350 mmmmmiliónov dolárov 

 • Zvyšok top 10 tenisovej histórie skoro o stovku menej 

 • Tí traja sú osobne zodpovední za to, že ostatní tenisti trú biedu

 • Naše biatlonistky strieľali v Anterselve slepými

 • Lebo ak to náhodou bolo predsa len ostrými, potom triafali poriadne mimo

 • Ale nevadí, ženský biatlon je šport, pri ktorom si jeden týždeň posledný a na druhý na bedni 

 • Keď ste počas Australian Open prechyľovali meno Naomi Osakovej, prechyľovali ste osem rokov aj meno manželky Barracka Obamu? 

 • Hokejové Košice prehrali už aj v Detve

 • Tu už naozaj nikto nič negarantuje

 • Lenabysanezabudlo, Ján Volko je v hale znova rýchly 

 • Dá 100 metrov v lete pod 10 sekúnd? 

 • V nedeľu bude SuperBowl a s rýchlokvasenými fanúšikmi New England Patriots sa to znova nebude dať vydržať

 • Lacross zasnežilo
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera