Sobota, 20. apríl 2024

Denník Saganovho fanúšika

SITA/AP Photo

Jarná kampaň Petra Sagana je na konci. Najpopulárnejší cyklista mal oproti predchádzajúcim rokom trochu zmenený kalendár, s plánom prvý krát štartovať na monumente Liege – Bastogne – Liege. Okolnosti napokon spôsobili, že sa v nedeľu na štarte slávnej klasiky nepredstaví a my si môžeme s chuťou zamudrovať.

Výsledky neboli zlé

Mnoho a ešte raz toľko fanúšikov očakávalo veľké Slovákovo víťazstvo na monumente aj tento rok. To však z pretekov na preteky neprichádzalo. Bolo to ale skutočne také zlé?

Bavme sa iba o monumentoch, veď práve tie sú pri jeho palmarès najväčšou výzvou.

Miláno – San Remo dopadlo klasicky, Saganovsky. Peter bol blízko, ale zase nič. Štvrté miesto je však fajn. Preteky Okolo Flámska mali podobný priebeh ako pred rokom a na viac ako jedenáste miesto nemal. O týždeň neskôr podal Peter najlepší výkon jari na Paríž – Roubaix. Piate miesto je vynikajúci výsledok a len taktika súperov na konci ho pripravila o lepšie umiestnenie, možno aj o víťazstvo. To by sme dnes mudrovali inak. Na pekle severu bola krivka jeho formy na najvyššom bode.

Rozmaznaný fanúšik

Je jasné, že majster Slovenska nebol taký silný, ako v predošlých sezónach. K dokonalosti chýbalo nejaké to percento. Zvláštne sa javia aj vyjadrenia tímu Bora Hansgrohe a stavanie vzdušných zámkov pred ardenskými klasikami. Všetkým nezainteresovaným bolo zrejmé, že Peter nie je v ideálnej situácii. Ak bola toto jeho najhoršia jar v kariére, štvrté a piate miesto z monumentov sú fajn. Ani pri 100% forme nie je nič zaručené. Veľmi pekné pomenovanie, ktoré si dovolím ukradnúť, vymyslel Peter Zanický v rozhovore pre denník SME. Slovenský fanúšik je rozmaznaný.

A nejako takto by mohol vyzerať denník Saganovho fanúšika.

Pred pretekmi: Sagan ide v nedeľu. Neviem sa dočkať. Sagan je najlepší.

Po pretekoch: Sagan nevyhral. Je slabý. Načo tam ide. Kde nechal formu? Po rozvode to už nie je ono. Chýba mu žena. Dieťa. Má slabý tím. Všetko. Už to nebudem pozerať.

Nič sa nedeje, život ide ďalej

Príčin, prečo ho nevidíme na bicykli lietať ako kedysi, môže byť viac. Od pádu na Tour minulý rok až po čokoľvek. Reči o rozvodoch, dieťati a podobne necháme tam, kam patria. Na smetisko internetu.

Trojnásobný majster sveta nie je prvým ani posledným cyklistom, ktorý má slabšiu sezónu, len sme to doteraz u neho nezažili. Výraznú skúsenosť s poklesom formy majú napríklad Alexander Kristoff, Greg Van Avermaet, Philippe Gilbert a ďalší.

Stále len 29-ročný Sagan má určite na to, aby bol radený o jeden výkonnostný stupienok nad všetkých. Je len na jeho tíme, aby vyhodnotil tohtoročný jarný pokus s neskorším štartom a ktovie čím ešte. Všetko ostatné sú len krčmové reči a sezóna sa predsa neskončila.

Ako rád hovorí sám Peter: Why so Serious?

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera