Pondelok, 22. júl 2024

Bitka o Európsku Super ligu je vyhraná. Futbalová vojna však pokračuje

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 22.04.2021
SITA/AP Photo/Matt Dunham

Keď sme sa v pondelok zobudili do „mrazivého“ rána a zistili, že detaily o dohodnutej Európskej Superlige neboli len snom, nebolo nám všetko jedno. Veci ale nabrali rekordne rýchly spád.

Fanúšikovia po celom svete začali prejavovať nespokojnosť vo veľkom, médiá sa nebáli byť poriadne ostré a kritické a pridali sa aj futbalové osobnosti. Už v utorok začali „super mužstvá“ oznamovať, že urobili chybu a z Európskej Superligy vystupujú.

Toto je výhra nás všetkých

No dobre, nie priamo mňa, obyvateľa slovenskej dediny. Obrovský rešpekt si ale zaslúžia všetci, ktorí sa nebáli a okamžite sa voči nemorálnej elitistickej uzavretej lige postavili. Veľká pochvala a rešpekt patrí fanúšikovským organizáciám a Youtube fanúšikovským influencerom, ktorých dnes sledujú státisíce fanúšikov a ten najväčší (kanál) má už vyše 1,3 milióna odoberateľov. Rešpekt patrí aj fanúšikom, ktorí šli napriek neľahkej pandemickej dobe pred štadión a viacerými spôsobmi vyjadrovali nesúhlasný postoj. V tomto prípade boli na mieste aj menej slušné chorály pred Stamford Bridge.

Futbalové osobnosti a médiá

Veľkú úlohu (minimálne na britských ostrovoch) zohrali médiá a futbalové osobnosti. Nie vždy býva zvykom, že sa pri spoločenskom probléme médiá otvorene vyjadrujú a dávajú priestor ľuďom, ktorí sa rázne postavia voči plánom mocných. Tentoraz sa tak, našťastie, stalo a priestor dostali futbalové osobnosti ako Gary Neville, Jamie Carragher, Rio Ferdinand a mnohí ďalší. Tí si servítku pred ústa nedávali. V emotívnych komentároch a príhovoroch hovorili o zrade, hanbe, nechutnej chamtivosti, či prísnych trestoch pre predmetné kluby. Prirodzene, hovorili z duše státisícom fanúšikov a motivovali aktívnych hráčov, aby sa neskrývali a zaujali stanovisko.

Fanúšikovia nezabudnú a organizujú sa ďalej

Majitelia klubov teraz dúfajú, že sa situácia upokojí a fanúšikovia zabudnú na to, že nepopulárne zmeny nastali aj v Lige Majstrov, ktorá sa do istej miery na Superligu podobať začína.

Fanúšikovia viacerých dotknutých klubov sa ale naďalej organizujú a viacerí nahlas oznamujú, že bitka bola vyhraná, no na oslavy je ešte priskoro. Toto je futbalová a športová vojna, ktorá pokračuje. Šancu na veľké zmeny cítia najmä fanúšikovia Arsenalu a Manchestru United.

Práve podporovatelia The Gunners sú dlhodobo nespokojní s tým, ako sa k ním správa majiteľ Stan Kroenke. Fanúšikom Arsenalu po sťahovaní sa na Emirates Stadium sľubovali, že budú schopní konkurovať najlepším. Kroenke pritom počas piatich rokov neinvestoval do klubu ani penny, pričom Arsenal pravidelne upadá a túto sezónu druhýkrát po sebe skončí mimo TOP6.

Pritom len nedávno Kroenke postavil rekordne drahý NFL štadión v hodnote 5,5 miliardy dolárov. Nečudo, že fanúšikovia Arsenalu naplánovali na piatok pred zápasom s Evertonom protest pred štadiónom a žiadajú odchod majiteľa.   

Aj legenda Arsenalu Ian Wright volá po odchode Kroenkeho:

Nečakaný odchod Woodwarda, pod tlakom aj Glazerovci

Málokto očakával, že z klubu po Superligovej „fraške“ odíde výkonný podpredseda, Ed Woodward. Drvivá väčšina fanúšikov United jasá, no viacerí zároveň upozorňujú, že nad nimi sú majitelia Glazerovci, ktorí v klube nie sú viac vítaní.

To je odkaz mnohých, no najviac tento odkaz najnovšie zarezonoval z úst legendy United, Garyho Nevilla.

Fanúšikovia neostávajú pozadu a rovnako ako fanúšikovia Arsenalu sa aj oni organizujú a žiadajú odchod svojich majiteľov. Zdá sa, že na ich názore stále záleží. To je skvelá správa.

Zdá sa, že futbal je nateraz zachránený.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera